Гарасим Петро Миколайович

Профіль ORCID

Профіль Scopus

Наукові та професійні інтереси

• фундаментальні і прикладні наукові дослідження у сфері обліку, оподаткування, звітності та ефективності використання ресурсів;
  • екологічні аспекти статистичних та аналітичних досліджень, розроблення методики застосування еколого-економічних інструментів;
  • проблемні аспекти управління, статистики, обліку та фінансів в умовах воєнного стану та міжнародної інтеграції України.

Освіта

Львівський сільськогосподарський інститут, економічний факультет, спеціальність “Бухгалтерський облік у сільському господарстві”, отримав диплом спеціаліста з відзнакою (1970-1975)

Інститут економіки АН УРСР, аспірантура. Тема дисертації: “Шляхи підвищення економічної ефективності використання основних виробничих фондів в умовах спеціалізації виробництва продукції в скотарських колгоспах, на прикладі Лісостепової зони Львівської області” (1980-1984)

Інститут регіональних досліджень НАН України, докторантура. Тема дисертації: “Методологічні аспекти оцінки ефективності та відтворення основних фондів при реформуванні сільськогосподарських підприємств, на матеріалах Західного регіону України” (1992-1996)

Наукові ступені, вчені звання

кандидат економічних наук, Інститут економіки АН УРСР (1984)

доктор економічних наук, Інститут регіональних досліджень НАН України (1996)

професор, кафедра бухгалтерського обліку і аудиту Львівського державного аграрного університету (2001)

Професійна діяльність

• Заступник головного бухгалтера колгоспу ім. Мічуріна Бузького району Львівської області (1975-1976)
  • Старший економіст-контролер обласного управління сільського господарства Львівського облвиконкому(1976-1977)
  • Львівський державний аграрний університет: асистент, старший викладач, доцент кафедри статистики й аналізу (1978-1993),  декан економічного факультету (1993-2003), завідувач кафедри бухгалтерського обліку і аудиту з (1998-2005)
  • Львівська державна фінансова академія: декан обліково-економічного факультету, професор кафедри обліку і аудиту (2005-2015)
  • Львівський національний університет імені Івана Франка: професор кафедри обліку і аудиту (2015-2016)
  • Національний лісотехнічний університет України: завідувач кафедри обліку і аудиту (2016-до тепер)

Навчальні дисципліни

• Фінансовий аналіз
  • Екологічна статистика
  • Аналіз господарської діяльності
  • Звітність і фінансовий аналіз

Експертна, наукова та інша діяльність

1. Голова експертної комісії акредитаційної експертизи підготовки молодших спеціалістів зі спеціальності 5.03050901 “Бухгалтерський облік” Коледжу електронних приладів Національного технічного університету нафти і газу – Наказ МОН № 507А від 04.04.2017р.
  2. Член Наукової ради журналу Studia i materialy. Wydzial Prawa, Administracji i Zarzadzania Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Miscellanea Oeconomicae (Польща).
  3. Член редакційної колегії Наукового вісника НЛТУ України (Серія економічна).
  4. Голова редакційної колегії Міжнародної студентської інтернет-конференції “Стан та перспективи розвитку обліку, аналізу, контролю і оподаткування в умовах поглиблення євроінтеграційних процесів”.
  5. Член редакційної колегії збірника наукових праць “Ефективність державного управління” (НЛТУ України).

Публікації

Автор і співавтор більше 400 наукових та навчально-методичних праць, у тому числі: 235 наукових статей і тез конференцій; 20 монографій; 22 навчальних посібників та підручників, з них за профілем кафедри у співавторстві з викладачами кафедри: “Організація обліку в галузях економіки” (2018), “Організація обліку” (2018), “Організація обліку на підприємствах малого бізнесу” (2018), “Статистика” (2019), “Фінансовий облік – 2” (2019), “Облік зовнішньоекономічної діяльності” (2021), “Статистичні методи аналізу в управлінні” (2022), у тому числі 12 з грифом МОН України.

Нагороди

• Подяка Міністерства освіти і науки України за багаторічну сумлінну працю, вагомий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та плідну науково-педагогічну діяльність (2019)
  • Почесна грамота Міністерства фінансів України (наказ МФ України від 20.05.2008 р. № 602-о);
  • Подяка  Міністерства фінансів України (наказ МФ України від 03.10.2007 р. № 889-о).

Членство

• Дійсний член (академік) Академії економічних наук України