Erasmus+ Project SysMInd | Discovering a sustainable Mindset – neue Dimensionen der Bildung für nachhaltige Entwicklung mit Fokus auf interkulturelle Werte und Ethik
(«Відкриваючи для себе мислення на засадах сталості – нові виміри освіти для сталого розвитку з акцентом на міжкультурних цінностях та етиці», скорочено – SysMind)

https://www.sustainablemindset.eu/

Duration: 01.11. 2021  - 01.09.2024

Grant: 2021-1-AT01-KA220-VET000028126

Partners: 

 • Ukrainian National Forestry University, (UNFU), Ukraine; 
 • Uluslararasi Tarimsal Egitim Merkezi Mudurlugu, TürkeiSs. 
 • Cyril and Methodius University in Skopje, Nord-Mazedonien; 
 • Kirchlich pädagogische Hochschule Wien/Krems; 
 • Latvijas Lauksaimniecibas Universitate, Lettland; 
 • Fundacion Monte Mediterraneo, Spanien; 
 • Planung&Vielfalt | Elke Szalai, Wr. Neustadt.

Координатор проєкту від НЛТУ України – к.е.н., доц. Максимів Л.І. 

Виконавці проєкту: 

 • д.е.н. проф. Соловій І. П. 
 • к.е.н., доц. Загвойська Л. 

Ми у соціальних мережах:

Facebook: @Sustainable.Mindset.Sysmind
Instagram: @_sysmind_

Новини проєкту SysMind:

SysMind Інформаційний бюлетень № 1, травень 2022 р.02head02У середу 20 жовтня в нашому університеті відбулася Kickoff-зустріч у рамках старту спільного навчального курсу НЛТУ України та Університету сталого розвитку Еберсвальде (Hochschule für nachhaltige Entwicklung Eberswalde (HNEE) "Green Project Development and Management" (GPDM).

Слухачами та учасниками курсу, який читається англійською мовою є молоді  науково-педагогічні працівники, а також аспіранти й студенти магістратури університетів-партнерів – Університету сталого розвитку Еберсвальде та Національного лісотехнічного університету України.

01Концептуалізація та впровадження міжвузівської навчальної дисципліни «GDPM» стала ключовим елементом досягнення мети міжнародного проекту НЛТУ України та HNEE Joint Digital Future (JDF) (Спільне цифрове майбутнє) - українсько-німецького партнерства з цифровим навчанням та викладанням, що фінансується Німецькою службою академічних обмінів (DAAD).

03Під час першої онлайн зустрічі керівник проекту JDF від НЛТУ України проф. Василь Лавний,  лектори курсу (проф. Орест Кійко, проф. Ігор Соловій) та координатор проекту від HNEE Ангела Діхте презентували програму та графік навчання. 18 представників нашого університету мали змогу познайомитися із німецькими колегами та поділитися власними планами й очікуваннями щодо участі в проекті.

05Формат навчального курсу передбачає електронне навчання із поєднанням асинхронних та синхронних елементів, у тому числі виконання учасниками із обох країн практичних завдань та підготовку проектних заявок на наукові гранти у змішаних україно-німецьких групах. Попереду на слухачів курсу очікують напружені 18 тижнів активного навчання, які сприятимуть інтеграції високоякісних методів та стандартів дистанційного навчання та викладання, а також посиленню міжнародної співпраці між університетами-партнерами.

Уляна Павлюк, Олексій Сінкевич

2021 09 17 13.37.0011 вересня для участі у воркшопах та семінарах «Змішане навчання», організованих в рамках проекту "Спільне цифрове майбутнє", до Університету сталого розвитку Еберсвальде  прибула делегація викладачів з НЛТУ України на чолі з керівником проекту від НЛТУ України професором Василем Лавним.

Тиждень воркшопів за тематикою "Змішаного навчання" розпочав д-р Гаральд Бендер. Експерт здійснив огляд змішаного навчання, окреслив цілі, методи та підхід (MOMBI) до змішаного навчання. Виділив етапи та ролі, наголосив на слабких місцях змішаного навчання. Окреслив особливості сучасних навчальних середовищ, компетенції 21 століття / компетенції 4С, А також запропонував сценарії змішаного навчання.

Проф. др. Дірк Іфенталер через онлайн конференцію у Zoom виклав матеріал про нові медіа в академічному навчанні, приклади та найефективніші підходи які застосовуються в Universität Mannheim  та Curtin Universitу.  Доповідь експерта була присвячена новим навчальним носіям інформації, інструментам та платформам, а також - форматам навчання (синхронним/асинхронним). 

Проф. др. Дірк Іфенталер широко окреслив поняття медіадидактики - лінійні та нелінійні навчальні підходи, індивідуальні та адаптивні шляхи навчання (Аналітика навчання, ШІ та системи рекомендацій). 

Третій день стажування був присвячений огляду та практичному застосуванню платформи H5P з якою команду викладачів з НЛТУ України ознайомила Мірелла Зейдлер. Вона представила новий засіб створення інтерактивного навчального контенту та показала приклади створення контенту на платформі H5P, а також запропонувала механізми інтеграції елементів H5P в контент системи Moodle. Ознайомила із розширеними можливостями в H5P. 

 

Викладений матеріал опрацьовувався у підгрупах, з демонстраціями та обговоренням на пленарних засіданнях.

У четвер Ігор Соловій з Орестом Кійком здійснили огляд курсу GPDM - "Green Project Development and Management". Ментор Райнхард Хеггеманн схвалив роботу професорів НЛТУ України, дав позитивні відгуки та рекомендації. Цього дня Райнхард Хеггеманн презентував віртуальні кімнати для проведення занять у Moodle, надав рекомендації щодо управління курсами, створення та обєднання вмісту у Moodle та інструментів для спільгої роботи.

Завершальний день був присвячений доопрацюванню змішаної навчальної структури курсу  "Green Project Development and Management" - робота в групах, коучинг, фланкінг. Команда викладачів та менторів завершили змістовну концепцію курсу.

Супровід учасників протягом всього періоду підвищення кваліфікації здійснювали координатор проекту від HNEE Ангела Діхте та аспірант кафедри ІТ Олексій Сінкевич від НЛТУ України.

17 вересня відбулось нагородження учасників сертифікатами про проходження міжнародного стажування (3 кредити ECTS) та сертифікатами виконавця міжнародного проекту "Joint Digital Future Project"A Ukrainian-German Partnership for digital supported Learning and Teaching.

Володимир Яркун

V4 Green Universities: Нагородження переможців
21 лип. 2021

Підсумки відеоконкурсу в рамках проекту “V4 Green Universities” (V4GU)
Напрями міжнародної співпраці університетів у питаннях адаптації та пом’якшення змін клімату

S170017620 липня 2021 р. у залі засідань НЛТУ України, з дотриманням правил протиепідеміологічного захисту, відбулась урочиста церемонія нагородження переможців відеоконкурсу, присвяченого проблемі адаптації та пом’якшення змін клімату. Конкурс було організовано в рамках міжнародного проєкту “V4 Green Universities” (V4GU) за фінансової підтримки Вишеградського фонду. Цей дворічний проєкт (2020-2021) виконує консорціум університетів п’яти країн:  Університет м. Печ, Угорщина; Словацький університет сільськогосподарських наук, м. Нітра; Чеський університет природничих наук, м. Прага; Університет у м. Карагуєвець, Сербія та Національний лісотехнічний університет України, м. Львів. Усі університети-учасники проекту є членами всесвітньої мережі UIGreenMetric World University Ranking.

З вітальним словом до присутніх звернувся координатор проекту від НЛТУ України, проректор з науково-педагогічної виховної роботи та міжнародних зв’язків Борис М.М., який наголосив на відповідності тематики відеоконкурсу і тематики проекту загалом місії та цінностям НЛТУ України, гасло якого - AD NATURAM VIVERE DISCIMUS – «Вчимося жити в гармонії з природою».

Проректор нагадав, що метою відеоконкурсу  було заохочення студентів і працівників університетів поширювати ідеї сталого розвитку шляхом участі у програмах і проектах з питань зміни клімату. Для участі у конкурсі слід було створити тематичне відео, в якому впродовж хвилини відобразити своє бачення сталого (екологічнішого, енергоефективного, здорового) способу життя в чистому довкіллі, а також поділитись досвідом вирішення екологічних проблем в контексті реалізації Цілей сталого розвитку (Агенда 2030).

До участі у відеоконкурсі, який тривав з 1 березня по 7 червня 2021р., були запрошені студенти, аспіранти, викладачі, наукові й адміністративні працівники.

Загалом у конкурсі від НЛТУ України взяло участь 27 учасників – від бакалаврів до аспірантів, а також викладачі окремих кафедр.

S1700166Після завантаження роликів на сайті проекту, міжнародне журі приступило до їх оцінювання. Журі складалося з представників усіх університетів-партнерів. Від НЛТУ України членами журі були голова робочої групи проекту доктор економічних наук, професор кафедри екологічної економіки Соловій І.П. і фахівець з питань екологізації освіти, кандидат економічних наук, доцент кафедри екологічної економіки Загвойська Л.Д. Зазначимо, що кожен член журі повинен був оцінити роботи учасників усіх п’яти університетів на основі таких критеріїв: можливість реалізації ідеї (до 10 балів); її інноваційність (до 10 балів); технічна якість відео (до 10 балів). За результатами оцінювання сформовано рейтинги відеороликів для кожного університету і загальний рейтинг.

Координатор проекту Микола Борис оголосив результати відеоконкурсу, а також вручив призи і сертифікати переможцям. 

Присутні мали змогу переглянути відеоролики, які міжнародне журі оцінило найвищими балами, та відеоролик учасника, який отримав найбільше вподобань у соціальних мережах за результатами голосування глядачів.

Для переможців конкурсу від НЛТУ України було встановлено призовий фонд у розмірі біля 3 000 євро.

IMG 20210720 151811Абсолютним переможцем відеоконкурсу серед усіх п’яти університетів, які сукупно представили 118 відео, став студент науково-навчального інституту деревообробних та комп’ютерних технологій і дизайну НЛТУ України, бакалавр-технолог Денис Павличко, набравши 130,33 бала із 150 можливих. За перемогу в НЛТУ України Дениса нагороджено електровелосипедом.

Власниками електросамокатів за друге місце в конкурсі стали:  Владислав Василів  (123,33 бала), Ростислав Кравчук  (122,17 бала), економіст-еколог Юлія Лопушанська (121,83 бала) та Марта Бодачевська з загальним балом 121,33.

Третє місце вибороли: майбутній економіст Тетяна Загакайло (121,00 бал), Віталій Комаров (119,83 бала),  майбутній магістр економіки підприємства Юлія Онуфрак (119,67 бала), Сергій Терешків (118,17 бала), Петро Пашкевич (115,83 бала), Цуприк Василь (115,00 балів) і Єлизавета Подкопаєва (114,83 бала). Всі вони отримали павер-банки з сонячною батареєю.

Решту учасників було нагороджено призами глядацьких симпатій  – термогорнятами з логотипами Вишеградсього фонду і проекту. 

Кожному конкурсанту вручено сертифікат.

Присутні переглянули відео на тему сталого лісового господарства Петра Пашкевича. Це відео за активністю голосування стало лідером глядацьких симпатій, набравши 477 уподобань у соціальних мережах Фейсбук та Інстаграм.

Переможці поділилися враженнями від участі у конкурсі, наголосивши на важливості проведення таких заходів для студентів і викладачів, оскільки спонукають до перегляду способу життя і діяльності в напрямі досягнення безпечного, кліматично нейтрального майбутнього. Участь у відеоконкурсі сприяла також опануванню видів діяльності, яка передбачає творчий підхід до вирішення самостійно поставлених перед собою завдань і набуття додаткових навичок комунікації, зокрема за допомогою сучасних інформаційних технологій.

S1700102Микола Борис подякував студентам і працівникам університету - учасникам відеоконкурсу за готовність взяти участь і поширити свої ідеї стосовно більш екологічного, «зеленого» способу життя. Координатор проекту від НЛТУ України висловив впевненість, що завдяки екологічному спрямуванню наукових досліджень і навчального процесу університет виховує нове покоління свідомих громадян і робить вагомий внесок у сталий розвиток суспільства.

Окрема подяка від імені адміністрації пролунала на адресу Вишеградського фонду і членів консорціуму з виконання проекту – Університету м. Печ, Угорщина, Чеського університету природничих наук, м. Прага, Словацького університету сільськогосподарських наук, м. Нітра, Університету у м. Карагуєвець, Сербія. Національний лісотехнічний університет України відкритий до міжнародних ініціатив та проектів.

Після завершення процедури нагородження координатор проекту Микола Борис надав слово керівнику робочої групи, голові комісії з екологізації освіти НМР університету, члену журі відеоконкурсу від НЛТУ України проф. Соловію І.П. У своєму виступі проф. Ігор Соловій подякував адміністрації університету за високу оцінку зусиль, докладених робочою групою для організації й успішного проведення відеоконкурсу і проекту загалом, наголосив на тому, що завдяки статусу лідера з освіти для сталого розвитку в Україні за підсумками всесвітнього рейтингу UIGreenMetric World University Ranking університет отримав запрошення долучитися до виконання проекту «Зелені університети», в рамках якого відбувся відеоконкурс.  Професор Ігор Соловій поділився емоціями від перегляду відео учасників конкурсу, відзначив об’єктивно високий рівень відеороликів українських учасників, роль академічної спільноти у вирішенні проблеми зміни клімату, висловив впевненість у тому, що завершення цього проекту матиме продовження в інших проектах, заохотивши присутніх ділитися думками та ідеями щодо їх можливої тематики та активно долучатися до нових ініціатив з вирішення проблем зміни клімату і переходу до сталого розвитку.

Відтак своїми враженнями від роботи в журі поділилася доц. Людмила Загвойська, розповівши про досвід, отриманий в процесі оцінювання відео,  зазначивши багатогранність проблеми зміни клімату і відповідно потребу різних підходів до її розв’язання, а також окресливши деякі заходи з тих, які передували проєкту, зокрема організована і проведена кафедрою екологічної економіки під егідою Програми Балтійського університету (BUP) міжнародна літня школа з питань кругової економіки, Другим успішним і довготривалим прикладом освіти для сталого розвитку є викладання кафедрою екологічної економіки дисципліни “Sustainable Development”. Цю англомовну дисципліну слухають  переважно студенти інституту екологічної економіки і менеджменту, однак кафедра готова працювати з усіма студентами університету. Людмила Загвойська повідомила присутніх про можливість підвищувати кваліфікацію з питань реалізації цілей сталого розвитку та екологізації економіки у рамках магістерської програми «Економіка довкілля і природних ресурсів». Саме цю програму завершила в поточному році випускниця кафедри екологічної економіки і одна з переможниць відеоконкурсу Юлія Лопушанська, яка, зокрема, і набутим під час навчання в магістратурі знанням, пройшла відбір на стажування в Апараті Верховної Ради України.

IMG 20210720 144945До присутніх із привітанням звернувся завідувач кафедри дизайну доктор педагогічних наук, професор Прусак В.Ф. Професор Володимир Прусак вказав на важливість екологічної тематики в роботі майбутніх дизайнерів і поділився прикладом поширення програми екологізації підготовки дизайнерів з колегами з інших університетів. Результатом стала міжнародна виставка екоплаката, в якій кафедра дизайну НЛТУ України бере активну участь, запропонувавши оганізаторам виставки 33 плакати, виконані студентами і викладачами кафедри. Роботи студентів з екологічного дизайну стосуються насамперед дизайну меблів. Проф. В. Прусак бачить у такій діяльності ще одне підтвердження того, що всі кафедри університету рухаються в одному напрямі – забезпечення якісної освіти для сталого розвитку як запоруки втілення Цілей Порядку денного ООН 2030. Пролунала пропозиція повторити такий конкурс.

S1700155Член робочої групи проекту, фахівець з питань екологізації освіти, кандидат економічних наук, доцент кафедри екологічної економіки НЛТУ України Максимів Л.І. відзначила важливість участі у відеоконкурсі студентів різних спеціальностей – економістів, технологів, лісогосподарів і представників інших спеціальностей та різних курсів. Людмила Максимів наголосила на тому, що проект «Зелені університети», складником якого є проведення відеоконкурсу, має міцну базу завдяки тривалому формуванню в університеті концепції освіти для сталого розвитку. Звертаючись до студентів, вона зазначила, що діяльність університету в напрямі екологізації освіти набула особливого розвитку в середині 1990-х рр, завдяки виконанню низки міжнародних проектів, результатом  яких стало відкриття в НЛТУ України першої на теренах континентальної Європи магістерської програми з економіки довкілля і природних ресурсів. Це стало підґрунтям для системної роботи і прийняття в університеті програми наскрізної екологізації навчальних дисциплін усіх спеціальностей, а також уможливило конструктивну співпрацю з іншими університетами світу і виконання наступних проектів, зокрема проекту «Зелені університети» за підтримки Вишеградського фонду.

Микола Борис відзначив ефективну роботу менеджера проекту, в.о. начальника відділу міжнародних зв'язків Лесюк Г.М., привітавши її водночас з отриманням диплома доктора філософії.

Відтак слово для привітання учасників отримав Яркун В.І. - фахівець з ІТ-технологій та інформаційного забезпечення проекту, старший викладач кафедри інформаційних технологій. Володимир Яркун нагадав присутнім, що НЛТУ України є учасником всесвітньої мережі UI GreenMetric World University Ranking (https://greenmetric.ui.ac.id), наголосивши, що університет посідає перше місце серед університетів України в номінації «Зелений університет», а також входить до ТОП-10 університетів світу за критерієм екоосвіти. У світовому рейтингу НЛТУ України посідає 114 позицію з понад 900 університетів. Володимир Яркун відзначив, що подані на конкурс відео торкаються всіх показників рейтипгу: екоосвіта, безпечний та дружній до довкілля транспорт, ощадне використання води, енергоефективність, поводження з відходами, інфраструктура. Окрім того, було зазначено, що університет має намір у жовтні 2021 р. вчетверте брати участь у роботі всесвітньої мережі  UI GreenMetric World University Ranking, де участь у відеоконкурсі знайде належне відображення.

Володимир Яркун закликав присутніх докластися до забезпечення нового показника рейтингу – екологічні стартапи – і пропонувати цікаві еко-інноваційні рішення.

S1700171Під час проведення заходу було відзначено велику роботу з організації та проведення відеоконкурсу фахівця з комунікації та організаційного забезпечення проекту старшого викладача кафедри економіки підприємств Павлюк У.В.

Для того, аби церемонія нагородження відбулася, важливу роль відіграла бухгалтерія університету в особі головного бухгалтера Бурди А.Л., який забезпечив своєчасне придбання призів.

На згадку про цю непересічну як для її безпосередніх учасників, так і для університету подію було зроблене спільне фото.

Церемонія нагородження переможців відеококонкурсу, присвяченого проблемі адаптації та пом’якшення зміни клімату і переходу до сталого розвитку, стала яскравим завершальним акордом фінансованого Вишеградським фондом проекту ”V4 Green Universities”.

М. Борис, І. Соловій, Л. Максимів, В. Яркун

Університети-партнери проекту «Зелені університети» оголошують результати відеоконкурсу! За результатами роботи міжнародного журі проекту V4GU переможцями відеоконкурсу «Зелені університети» від Національного лісотехнічного університету України визначено:

Переможці

1 місце
(велосипед):

 1. Павлічко Денис

2 місце
(електросамокати):

 1. Василів Владислав
 2. Ростислав Кравчук
 3. Лопушанська Юлія
 4. Бодачевська Марта

3 місце
(павер банк з сонячною батареєю):

 1. Загакайло Тетяна
 2. Комаров Віталій
 3. Онуфрак Юлія
 4. Терешків Сергій
 5. Пашкевич Петро
 6. Цуприк Василь
 7. Подкопаєва Єлизавета

Нагородження*

Урочиста церемонія нагородження відбудеться

20 липня 2021 р. (вівторок), 14.00 год

в залі засідань Вченої Ради, Адміністративний корпус, 2 поверх
(з дотриманням карантинних вимог)

V4GU logo

visegrad fund logo blue 800px 1

 

 

Нагородження відбуватиметься за наступною процедурою:

 • кожен учасник приходить за призом з документами, що посвідчують особу (паспорт), та засвідчує отримання призу особистим підписом у документах;  
 • кожен учасник отримує сертифікат про участь у відеоконкурсі;
 • кожен учасник фотографується з сертифікатом та отриманим призом.
e bicsamokatpowerbank na solnechnyh

cup

Результати оцінювання відео учасників з Національного лісотехнічного університету України міжнародним журі представлені у табл.1. 

Відео Павлічка Дениса зайняло перше місце не тільки серед відео учасників з Національного лісотехнічного університету України, але й серед усіх 118 відео, змонтованих учасниками з 5 університетів.

Від Національного лісотехнічного університету України загалом на конкурс представлено 27 відео. Попередньо анонсовано – 22 призові місця (12 основних + 10 термогорнят за результатами глядацького голосування). Результати глядацького голосування представлені у табл. 2. , рейтинг відео учасників за критерієм – загальна кількість вподобань у Facebook та Instagram – табл.3. Організатори відеоконкурсу вирішили нагородити усіх учасників, хто не зайняв 1-3 призові місця, термогорнятами.

Роз’яснення процедури оцінювання

Кожне відео оцінювались міжнародним журі, до складу якого входили представники п’яти університетів: Університет м. Печа (м.Печ, Угорщина); Чеський університет природничих наук (м.Прага, Чехія); Словацький університет сільськогосподарських наук (м.Нітра, Словакія); Університет у м. Карагуєвці (м.Карагуєваць, Сербія); Національний лісотехнічний університет України (м.Львів, Україна).

З кожного університету 2 члени журі, за винятком Словацького університету сільськогосподарських наук, який делегував 4 члени журі.

Кожен член журі індивідуально оцінював кожне відео за трьома критеріями:

 • Практичність (простота  реалізації)  ідеї (0-10 балів)
 • Інноваційність ідеї (0-10 балів)
 • Технічна якість відео (0-10 балів)

За результатами оцінювання по кожному відео виводилась середня оцінка, поставлена членами журі з одного університету. Наприклад, оцінки відео video1 учасника з Університету у м. Карагуєвці члена журі №1 з Університету Печа: 

 • Практичність (простота реалізації) ідеї – 8 балів
 • Інноваційність ідеї – 7 балів
 • Технічна якість відео – 5 балів

Оцінки відео video1 учасника з Університету у м. Карагуєвці члена журі №2 з Університету Печа: 

 • Практичність (простота реалізації) ідеї – 8 балів
 • Інноваційність ідеї– 8 балів
 • Технічна якість відео – 6 балів

Таким чином, середня оцінка вказаного відео учасника з Університету у м. Карагуєвці, поставлена журі з Університету Печа:

 • Практичність (простота реалізації)  ідеї – 8 балів
 • Інноваційність ідеї – 7.5 балів
 • Технічна якість відео – 5.5 балів

Аналогічно виводились середні оцінки вказаного відео, поставлені членами журі з чотирьох інших університетів. Таким чином, кожне відео по кожному з трьох критеріїв отримало середні оцінки за 10-бальною шкалою від п’яти різних університетів. Після цього, середні оцінки були підсумовані по кожному окремому критерію та загалом.

Таблиця 1

Результати оцінювання відео учасників з
Національного лісотехнічного університету України міжнародним журі

Прізвище та ім’я українською

Прізвище, ім’я та емейл

 (як зареєстровано на платформі у-ту Печа)

Критерії оцінювання

Всього

(з 150 балів)

Назва призу

Практичність
простота 
реалізації)
ідеї (з 50 балів)

Інноваційність ідеї

(з 50 балів)

Технічна якість відео

(з 50 балів)

1

Павлічко Денис

Pavlichko Denys Vitaliyovych; Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

45,00

42,67

42,67

130,33

велосипед

2

Василів Владислав

Vasyliv Vladyslav Bohdanovych; Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

40,83

40,00

42,50

123,33

електросамокат

3

Ростислав Кравчук

Rostyslav Kravchuk; Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

45,50

40,00

36,67

122,17

електросамокат

4

Лопушанська Юлія

Yuliia Lopushanska; Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

42,17

43,00

36,67

121,83

електросамокат

5

Бодачевська Марта

Marta Bodachevska; Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

39,33

37,67

44,33

121,33

електросамокат

6

Загакайло Тетяна

Zahakailo Tetiana; Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

45,17

40,17

35,67

121,00

павер банк

7

Комаров Віталій

Vitalii; Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

40,17

37,50

42,17

119,83

павер банк

8

Онуфрак Юлія

Yulia; Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

43,33

35,00

41,33

119,67

павер банк

9

Терешків Сергій

Serhii Tereshkiv; Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

42,00

39,50

36,67

118,17

павер банк

10

Пашкевич Петро

Петро; Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

46,17

36,00

33,67

115,83

павер банк

11

Цуприк Василь

Vasyl; Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

44,17

33,17

37,67

115,00

павер банк

12

Єлизавета Подкопаєва

Yelyzaveta; Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

41,33

35,67

37,83

114,83

павер банк

13

Гавелей Марія

Maria Havelei; Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

39,00

36,83

38,33

114,17

термогорня

14

Челепіс Тарас

Taras Chelepis; Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

42,50

37,00

33,33

112,83

термогорня

15

Репецький Владислав

Vladyslav Repetskiy; Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

39,00

35,17

38,50

112,67

термогорня

16

Підківка Андрій

Andriy Pidkivka; Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

43,50

35,67

30,17

109,33

термогорня

17

Мазурак Юлія

Yuliia Mazurak; Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

38,17

34,00

36,67

108,83

термогорня

18

Паламаренко Ольга

Olha Palamarenko; Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

42,17

33,00

31,50

106,67

термогорня

19

Савка Наталія

Nataliia Savka; Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

40,33

32,50

33,33

106,17

термогорня

20

Зонгайм Юлія

Юлія Зонгайм; Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

39,17

32,83

33,83

105,83

термогорня

21

Малендевич Остап

Ostap Malendevych; Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

45,83

29,83

28,83

104,50

термогорня

22

Дзюбик Сергій

Serhii Dziubchyk; Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

42,00

31,50

29,33

102,83

термогорня

23

Лисак Юрій

Yurii Lysak; Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

33,17

32,33

35,17

100,67

термогорня

24

Кропива Єлизавета

Yelyzaveta Kropyva; Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

34,33

32,50

31,67

98,50

термогорня

25

Крамар Христина

Відео надіслано через емейл

35,17

32,50

30,50

98,17

термогорня

26

Ільків Любомир

Liubomyr Ilkiv; Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

29,17

29,33

35,00

93,50

термогорня

27

Бойко Роксолана

Roksolana Boiko; Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

24,00

25,50

30,83

80,33

термогорня


Таблиця 2

Результати глядацького оцінювання відео учасників з
Національного лісотехнічного університету України

Прізвище та ім’я учасника, назва відеоролика

К-сть вподобань Facebook

К-сть вподобань Instagram

Сумарна к-сть вподобань

Терешків Сергій (v4green_serhiitereshkiv_ukraine)

17

31

48

Кравчук Ростислав (rostyslav_kravchuk_)

2

8

10

Лисак Юрій (thats_the_time_to_realize)

2

6

8

Бодачевська Марта (trim.bb8eefc5-e587-4103-a9c8-33c5a763fef7)

16

53

69

Подкопаєва Єлизавета (db520e6c-4bac-43f7-bf80-bbde9add9d1c)

10

31

41

Репецький Владислав (2)

2

54

56

Онуфрак Юліана (img_3543_2)

16

121

137

Ільків Любомир (unfu)

1

14

15

Василів Владислав (vasyliv_v_b_nltu_kn11)

6

94

100

Пашкевич Петро (video_1)

2

475

477

Кропива Єлизавета (20210501-175343-969)

2

25

27

Загакайло Тетяна (ostrivec_prirodi)

16

57

73

Гавелей Марія (comp_1_1)

4

19

23

Павлічко Денис (nltu_eco_15_mgb)

23

49

72

Паламаренко Ольга (ecoukraine)

3

13

16

Підківка Андрій (vid_20210502_173525_095)

1

14

15

Зонгайм Юлія (videokonkurs)

4

85

89

Бойко Роксолана (v002_0)

6

24

30

Савка Наталія (video_2021-05-03_21-16-48)

2

34

36

Мазурак Юлія (v2.01)

3

21

24

Цуприк Василь (plastik)

1

21

22

Лопушанська Юля (lopushanska_unfu_with_subtitles)

3

28

31

Дзюбчик Сергій (inshot_20210503_231856128_0)

17

85

102

Челепіс Тарас (inshot_20210503_2333088201)

2

17

19

Малендевич Остап (dsc_0094_online-video-cutter.com_)

25

29

54

Комаров Віталій(konkurssmall)

34

111

145

Крамар Христина (2_5201796000703843593)

10

18

28

 

Таблиця 3

Рейтинг відео учасників з України за критерієм – загальна кількість вподобань у Facebook та Instagram

Прізвище та ім’я учасника, назва відеоролика

Сумарна кількість вподобань

1

Пашкевич Петро (video_1)

477

2

Комаров Віталій (konkurssmall)

145

3

Онуфрак Юліана (img_3543_2)

137

4

Дзюбчик Сергій (inshot_20210503_231856128_0)

102

5

Василів Владислав (vasyliv_v_b_nltu_kn11)

100

6

Зонгайм Юлія (videokonkurs)

89

7

Загакайло Тетяна (ostrivec_prirodi)

73

8

Павлічко Денис (nltu_eco_15_mgb)

72

9

Бодачевська Марта (trim.bb8eefc5-e587-4103-a9c8-33c5a763fef7)

69

10

Репецький Владислав (2)

56

11

Малендевич Остап (dsc_0094_online-video-cutter.com_)

54

12

Терешків Сергій (v4green_serhiitereshkiv_ukraine)

48

13

Подкопаєва Єлизавета (db520e6c-4bac-43f7-bf80-bbde9add9d1c)

41

14

Савка Наталія (video_2021-05-03_21-16-48)

36

15

Лопушанська Юля (lopushanska_unfu_with_subtitles)

31

16

Бойко Роксолана (v002_0)

30

17

Крамар Христина (2_5201796000703843593)

28

18

Кропива Єлизавета (20210501-175343-969)

27

19

Мазурак Юлія (v2.01)

24

20

Гавелей Марія (comp_1_1)

23

21

Цуприк Василь (plastik)

22

22

Челепіс Тарас (inshot_20210503_2333088201)

19

23

Паламаренко Ольга (ecoukraine)

16

24

Ільків Любомир (unfu)

15

25

Підківка Андрій (vid_20210502_173525_095)

15

26

Кравчук Ростислав (rostyslav_kravchuk_)

10

27

Лисак Юрій (thats_the_time_to_realize)

8

* Учасники, які не зможуть забрати приз на урочистій церемонії нагородження, повинні забрати приз в організаторів до 28 липня 2021 р. Такі учасники індивідуально повинні узгодити зручну для них дату та час отримання призу у період з 21 до 28 липня 2021 р. з організатором на е-mail Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , або у Telegram бесіді лісотехніків-учасників відеоконкурсу: https://t.me/joinchat/nDPAM5uh0984ZWRi. 

The project is co-financed by the Governments of Czechia, Hungary, Poland and Slovakia through Visegrad Grants from International Visegrad Fund. 

Університети як осередки сталості та екологізації освіти

На виконання міжнародного проєкту “V4 Green Universities” (V4GU), фінансованого Вишеградським фондом, 22 червня 2021 р. на базі НЛТУ України відбувся науково-практичний онлайн семінар «Університети як осередки сталості та екологізації освіти».

Програмою семінару було передбачено обговорення й обмін досвідом із таких питань:

 • викладання курсу «Сталий розвиток» або інших курсів, базованих на парадигмі сталості;
 • виконання наукових проєктів за участю студентів, аспірантів та викладачів з проблем сталого розвитку та протидії змінам клімату;
 • впровадження практик енерго- і водоощадності, управління відходами, заходів боротьби зі змінами клімату, природоорієнтованих рішень на території студентських містечок;
 • співпраця з місцевими громадами та органами влади задля вирішення екологічних проблем та запровадження еко-інновацій.

До участі в семінарі зголосилося біля 50 учасників – представників університетів, наукових установ, органів місцевого самоврядування та інших зацікавлених сторін. Серед них: НЛТУ України, Національний університет імені Івана Франка, Державна установа «Інститут економіки природокористування та сталого розвитку Національної академії наук України», Національний університет "Києво-Могилянська академія», Національний транспортний університет, ДВНЗ «Донецький національний технічний університет», Одеський державний екологічний університет, Український Католицький Університет, Комунальне некомерційне підприємство "Центр екології, туризму та сталого розвитку" Бориславської міської ради, Львівський національний аграрний університет, Львівська Національна Академія Мистецтв та інші.

Screenshot 5

Учасників семінару привітав і побажав плідної роботи проректор з науково-педагогічної виховної роботи та міжнародних зв'язків, координатор проєкту Микола Борис. 

Керівник робочої групи, голова комісії з екологізації освіти науково-методичної ради НЛТУ України професор кафедри екологічної економіки НЛТУ України Ігор Соловій виступив з програмною доповіддю «Сталість в університетах: сучасні тренди та можливості», запропонувавши напрями інтегрування принципів сталості у практику вітчизняних університетів. 

Проректор з наукової роботи НЛТУ України професор Василь Лавний у доповіді «Праліси Українських Карпат як модель наближеного до природи лісівництва»  ознайомив присутніх із напрацюваннями в галузі дослідження українських пралісів, їх значенням для збереження біорозмаїття, роллю в підтриманні лісових екосистем і пом’якшенні наслідків змін клімату. 

Сучасний стан і перспективи розвитку екологізації освіти в Україні охарактеризував завідувач кафедри екологічної економіки НЛТУ України доцент Іон Дубовіч, зробивши акцент на досягненнях Національного лісотехнічного університету України в реалізації концепції екологізації освіти у ЗВО України і роль академіка НАН України професора кафедри екологічної економіки Юрія Туниці в просуванні цієї ідеї в Україні та світі.

Фахівець з ІТ-технологій та інформаційного забезпечення проєкту, старший викладач кафедри ІТ, керівник центру веб-комунікацій Володимир Яркун і фахівець з комунікації та організаційного забезпечення проєкту, старший викладач кафедри економіки Screenshot 1підприємства НЛТУ України к.е.н. Уляна Павлюк у спільній доповіді «НЛТУ України в рейтингу UI GreenMetric: досвід та нові виклики» ретельно проаналізували чинники успішності університету в запровадженні концепції сталого розвитку. Доповідачі докладно охарактеризували кожен із шести індикаторів, які було взято до уваги під час визначення рейтингу університетів у досягненні ними Цілей сталого розвитку, а саме:  інфраструктура, енергоресурси, відходи, вода, транспорт, освіта. Кожен критерій має бути достовірно підтверджений за допомогою певних параметрів. Було зазначено, що університет упродовж трьох років (2018-2020), відколи почав брати участь у процедурі рейтингування, послідовно демонструє неухильне покращення позицій за більшістю показників. Нагадаємо, що Національний лісотехнічний університет України втретє визнано найекологічнішим університетом України за даними всесвітнього рейтингу UIGreenMetric (UI Green Metric World University Rankings), університет входить до ТОП-10 світу за індикатором еко-освіти. У загальному світовому заліку університет посідає 144 позицію серед 912 кращих університетів світу з 84 країн. 

Screenshot 13Фахівець з питань екологізації освіти та організаційного забезпечення проєкту, доцент кафедри екологічної економіки Людмила Максимів представила доповідь на тему «Роль університетів у реалізації проєктів з енергоефективності», в якій зокрема, поділилася досвідом участі НЛТУ України у програмі «Енергоефективні студентські містечка» у рамках проєкту USAID, а також результатами співпраці з Інститутом снігу, лісу і ландшафту (WSL), м. Бірменсдорф, Швейцарія щодо використання можливостей зеленої енергії, зокрема, енергетичної деревини в Українських Карпатах для забезпечення потреб місцевих громад у доступних і відносно недорогих джерелах енергії. У доповіді було окреслено напрями підвищення рівня енергоефективності вітчизняних університетів.

Спільну наукову доповідь на тему «Урахування цінності послуг екосистем у прийнятті рішень: освітній дискурс» представили фахівець з питань екологізації освіти та організаційного забезпечення проєкту, доцент кафедри екологічної економіки НЛТУ України Людмила Загвойська та к.е.н. Оксана Пелюх. У доповіді було наголошено на цінності послуг екосистем для добробуту людини, наведено сучасні підходи до їх оцінювання та методику подання в освітньому процесі. Людмила Загвойська поділилася досвідом участі у міжнародному проєкті COST CA15206 - Payments for Ecosystem Services (Forests for Water)  з оцінювання послуг екосистем і презентувала виконаний у рамках цього проєкту і опублікований у 2021 р. посібник «Ліси для водопостачання», де відображено ефективні схеми платежів за покращення водозабезпечення завдяки садінню дерев і догляду за ними. Оксана Пелюх поділилася результатами наукових досліджень, виконаних під керівництвом доц. Л. Загвойської, про уподобання населення щодо послуг лісових екосистем, зокрема – рекреаційних лісів, і досвіду виявлення попиту на ці послуги.

Досвід викладання дисципліни «Біотехнологія» в контексті проблем відновлення ґрунтів і впливу на клімат планети представила докторант кафедри екології, доцент Вікторія Оліферчук. Було наведено приклад використання розробленого доповідачем препарату для покращення якості ґрунту для клумб у центральній частині Львова.

Старший викладач кафедри екологічної економіки НЛТУ України Христина Василишин представила доповідь «Сучасний стан і перспективи розвитку «зелених студмістечок" в університетах світу», узагальнивши кращі практики функціонування зелених кампусів у провідних університетах світу і вітчизняних ЗВО.

Теми доповідей інших учасників відображено в Програмі семінару. За його результатами буде опубліковано збірник тез, а кожен учасник отримає сертифікат.

Дискусія в рамках семінару дозволила чітко окреслити роль сучасного університету в досягненні цілей сталого розвитку та шляхів її посилення.

Людмила Максимів,
Людмила Загвойська,
Володимир Яркун

Проект «Переформування соснових деревостанів до наближених до природи лісів в Україні з особливим врахуванням стійкості до пожеж та екстремальних погодних умов на засадах інтегрованого менеджменту пожеж (RESILPINE )»
Партнери: Університет сталого розвитку м. Еберсвальде (Німеччина), Глобальний центр моніторингу пожеж (Фрейбург, Німеччина), Регіональний Східноєвропейський центр моніторингу пожеж (Київ), Національний лісотехнічний університет України.

Джерело фінансування: Німецьке федеральне міністерство продовольства і сільського господарства (German Federal Ministry for Food and Agriculture).

Тривалість: 2020-2022.

Завдання проекту: Переформування соснових деревостанів до наближених до природи лісів на прикладі ДП «Львівське лісове господарство» і Страдчівського навчально-виробничого лісокомбінату. 
Проект зосереджується, зокрема, на: дослідження потенціалу природної регенерації сосни для відновлення лісів, визначення стратегій проріджування для управління життєво важливими (стійкими) та якісно цінними сосновими (змішаними) лісами, перетворення однорідних одновікових лісів в різновікові змішані ліси, дендроекологічні аналізи бука, дуба та сосни для аналізу впливу змін клімату.

Інформація про проект:
https://www.hnee.de/de/Fachbereiche/Wald-und-Umwelt/Forschung/Aktuelle-Projekte/Transformation-of-pine-forests-to-a-close-to-nature-forest-management-in-Ukraine-and-with-special-consideration-of-resilience-to-fire-and-climate-extremes-such-as drought-E10783.htm

Проект «Деревообробна промисловість і зайнятість» (WoodForWork)

Партнери: Тюнен-інститут міжнародного лісового господарства та лісової економіки (Німеччина), ТзОВ UNIQUE (Німеччина), Університет Естаталь Амазоніка (Еквадор), Стратморський Центр енергетичних досліджень (Кенія), Університет Хюе (В'єтнам), Національний лісотехнічний університет України.

Джерело фінансування: Німецьке федеральне міністерство продовольства і сільського господарства (German Federal Ministry for Food and Agriculture).

Тривалість: 2020-2022.

Цілі проекту: Проєкт має на меті дослідити динаміку зайнятості у лісовій та деревообробній галузях промисловості Еквадору, Кенії, України та В'єтнаму, використовуючи багатоступеневий підхід.

Завдання:

 • Формування надійних даних про зайнятість у лісовій та деревообробній галузях промисловості з метою вдосконалення бази даних про стале лісокористування, прийняття стратегічних рішень та оцінки інвестиційних можливостей у аналізованих країнах.
 • Визначення кількісних показників зайнятості та взаємозв’язку між структурою та продуктивністю праці у лісовій та деревообробній галузях промисловості та загальним станом зайнятості в країні.
 • Аналіз соціо-економічних впливів різних варіантів впровадження сталого лісокористування у прикладних дослідженнях (наприклад, відновлення деградованих лісів або заліснення), і аналіз їх взаємозв’язку з інвестиціями у лісове господарство та суміжні галузі економічної діяльності.

Інформація про проект: https://www.thuenen.de/en/wf/projects/woodforwork/

QuaRSU LOGOЕразмус+ CBHE проект «Підтримка визнання кваліфікацій для українських університетів» ( 609995-EPP-1-2019-1-PL-EPPKA2-CBHE-SP)

Сайт проекту  https://quarsu.nltu.edu.ua/

Пріоритет - Розвиток сектору вищої освіти у суспільстві в цілому. Визнання кваліфікацій та Рамки кваліфікацій.

Тривалість проекту: 15.11.19 - 14.11.2022.

Програма фінансування ЄС:  Європейський інструмент сусідства (Erasmus+: КА2 CBHE).

Сума гранту програми Еразмус+ (CBHE): 962, 519 €.

Мета проекту полягає у посиленні ролі сектора вищої освіти у суспільстві шляхом підтримки розвитку  системи визнання в Україні.

Конкретні цілі проекту:

 • Розроблення, створення та апробація методології визнання, сумісної з Національною рамкою кваліфікацій;
 • Розвиток людських ресурсів (кадрів) для визнання;
 • Створення платформи для підтримки визнання.

Координатор проекту – Ягеллонський університет у Кракові, Польща.

Партнери з України: Національний лісотехнічний університет України, Донецький державний університет управління, Федерація роботодавців України, Херсонський національний технічний університет, Міністерство освіти і науки України, Національний університет «Одеська Морська Академія», Сумський державний університет.

Партнери з ЄС: Варшавська школа економіки, Польща; Політехнічний інститут Коїмбра, Португалія; Національний університет Ірландії, Корк, Ірландія; Естонське агентство кваліфікацій, Естонія; Таллінський університет прикладних наук, Естонія.

НЛТУ України є координатором робочого пакету “Поширення та використання результатів” з робочими завданнями:

 • розроблення та затвердження плану поширення та використання результатів;
 • створення та оновлення вебсайту проекту;
 • поширення інформації про проєкт через соціальні медіа;
 • підготовка промоматеріалів;
 • проведення семінарів з тематики проєкту в Україні.

Новини проекту

«THIS PROJECT HAS BEEN FUNDED WITH SUPPORT FROM THE EUROPEAN COMMISSION. THIS PUBLICATION [COMMUNICATION] REFLECTS THE VIEWS ONLY OF THE AUTHOR, AND THE COMMISSION CANNOT BE HELD RESPONSIBLE FOR ANY USE WHICH MAY BE MADE OF THE INFORMATION CONTAINED THEREIN»

V4 Green Universities – International conference
22 вер. 2020

v4gu 0V4 Green Universities – International conference

Data protection notice V4GU

Welcome - Prof. Riri Fitri Sari

Climate ambassador activities at Deák Ferenc Secondary School and Primary School 

Check the video recording of the conference (22 Sept 2020) at our YouTube channel

Green workshop:

Dr. Oletics Zoltán, Hungarian Innovation and Efficiency Nonprofit Ltd.: Virtual Power Plant Program - An Introd

Ph.D. Ulyana Pavlyuk, Dept. of Enterprise Economics, Ukrainian National Forestry University:UI Green Metric's #1 in Ukraine: Beginner's Luck or Strategic Results? (Experience of the UNFU)

Gyarmati László, University of Szeged: Methods to Decrease Carbon Emission at the University of Szeged

Andrej Tárník, The Slovak University of Agriculture in Nitra: SUA in Nitra -what is behind and ahead us

Nagy Andrea,Budapest Business School: ISSUE project: more than Green Office

Lazar Petrovic, University of Kragujevac:Green University actions

Mudra Viktória, Eötvös Loránd University: Sustainability in practice at the university

Dr. Radvánszky Bertalan, University of Pécs:The Green Consciousness of University of Pécs

Szűcs Boglárka - Károli Gáspár University of the Reformed Church in Hungary

Nature sciences section:

Prof. Dr. Vasyl Lavnyy, Vice-rector on Science, Ukrainian National Forestry University: The UNFU Efforts towards Implementing Close to Nature Forestry

Dr. Hynek Roubík, Czech University of Life Sciences Prague: Current Coronavirus Crisis and impacts on food security

Dr. Nenad Zlatic: Ex-situ biodiversity conservation of specific plant ecological groups on the Institute of Biology and Ecology, Faculty of Science, University of Kragujevac

Dr. Mészárosné Dr. Bálint Ágnes, Óbuda University: Emission of greenhouse gases from soil

Prof. Dr. Hosam Bayoumi Hamuda, ÓbudaUniversity: Climate Change Interactions with Agroecosystem, Food Security and Goals of Sustainable Development

Prof. Dr. Lóczy Dénes, University of Pécs: Crop diversification and low-input farming across Europe: from practitioners’ engagement and ecosystems services to increased revenues and value chain organization

Social sciences section:

Dr. Lyudmyla Zahvoyska, Dr. Lyudmyla Maksymiv, Ukrainian National Forestry University, Dr. Astrid Bjoernsen Gurung, WSL, Switzerland: Problem-based Learning Applied to Economic Education for Sustainability

Tereza Pilařová - Czech University of Life Sciences Prague Migrant flows and consequences

Dr. Tarrósy István, University of Pécs:V4 contributions to sustainable African development: innovations, investments, green solutions

Faragó Írisz, University of Pécs: Can we feed a future population a healthy diet within planetary boundaries?

Dr. Glied Viktor, University of Pécs:Changes –Hopes –Green Solutions

Plenary session – Presentations of V4 Green Universities:

Balázs Borkovits, University of Pécs: Green University program -seedbed for V4GU and further co-operation

Prof. Dr.Michal Lošťák(1stvice-rector of CZU; Vice-Rector for International Relations), Czech University of Life Sciences Prague: Is it easy to be environmentallyfriendly(the case of CZU)?

Andrej Tárník,The Slovak University of Agriculture in Nitra: SUA in Nitra -Green University

Lazar Petrovic, University of Kragujevac: Green University

Prof. Dr. Ihor Soloviy, Dept. of Ecological Economics, Ukrainian National Forestry University: Greening the University Curriculum Model as Tool for Sustainability Transition

logo nltuНАЦІОНАЛЬНИЙ
ЛІСОТЕХНІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
УКРАЇНИ

 

 

© 2019 НЛТУ України

Адреса

  79057, м.Львів,
    вул. Ген.Чупринки, 
103
(032) 237 80 94,
    (032) 237 79 88
nltu@ukr.net
www.nltu.edu.ua
 f  facebook.com/nltu.edu.ua

Підтримка

Центр веб-комунікацій

Матеріали, пропозиції та побажання надсилайте на електронну адресу site@nltu.edu.ua

При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.

JoomShaper