ВИШИВАНКА – символ незламності українського народу!

IMG 9298

Традиційно у третій четвер травня в Національному лісотехнічному університеті України відбулися заходи з нагоди Всесвітнього дня вишиванки.

IMG 9307
IMG 9308

Завдяки колективу Науково-технічної бібліотеки НЛТУ України всіх охочі мали можливість переглянути перший документальний фільм про вишиті сорочки “Спадок нації” (режисер та оператор – Олександр Ткачук, автор ідеї та сценарист – Леся Воронюк), який транслювався у читальному залі соціально-економічної літератури головного корпусу університету. 

IMG 9312

Також було організовано і проведено інтерактивну фотовиставку “Вірити. Любити. Чекати”, присвячену родинам військовополонених.

Вишивати – оберігати

Існує велика кількість традицій та обрядів, у яких вишита сорочка виконує роль оберега. Та найбільше сакралізували вишиванку сучасні українці. Сотні майстрів та майстринь по всій Україні вишивають сорочки захисникам з любов’ю і надією, що вишиванки захистять наших воїнів від ворожих куль. А військові одягають їх як духовну броню.

Вишивати – вірити

Вишиті сорочки стали символом віри в період радянської окупації спочатку для українців на засланні в таборах, а згодом – і для дисидентів та українства загалом, яке передавало ідею про незалежність з покоління в покоління аж до 1991 року.

Вишивати – чекати

Українці вишивають сорочки та чекають на повернення з фронту і полону найдорожчих. Вишивають в очікуванні Перемоги.

Упродовж дня відбувався фотофлешмоб “ПРИЙДИ У ВИШИВАНЦІ”. Вишиванка – у кожного вона своя, але є одна найцінніша для всіх – вишити, щоб вижити!

ВИШИВАНКА – символ незламності українського народу!

Last modified on Понеділок, 22 травня 2023 12:58

logo nltuНАЦІОНАЛЬНИЙ
ЛІСОТЕХНІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
УКРАЇНИ

 

 

© 2023 НЛТУ України

Адреса

  79057, м.Львів,
    вул. Ген.Чупринки, 
103
(032) 237 80 94,
    (032) 237 79 88
nltu@ukr.net
www.nltu.edu.ua
 f  facebook.com/nltu.edu.ua

Підтримка

Центр комунікацій

Матеріали, пропозиції та побажання надсилайте на електронну адресу site@nltu.edu.ua

При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.

JoomShaper