Продовжено

К А Р А Н Т И Н

до 31 липня

Наказ

Навчаємося дистанційно

Для покращення організації освітнього процесу під час карантину та забезпечення виконання освітніх програм

Детальніше

№1 в Україні!

НЛТУ України підтвердив першу позицію в рейтингу UI Green Metric серед українських ВНЗ, а в рейтингу світових - піднявся на 86 сходинок

Дізнатися більше

НЛТУ України

AD NATURAM VIVERE DISCIMUS

Вчимося жити в гармонії з природою

«Полонина»

Народний ансамбль народного танцю

Сенс життя не в тому, щоб чекати, коли закінчиться гроза...

Детальніше

Бібліотека

І ми, читая, оживаєм і чуєм Бога в небесах

Тарас Шевченко

Перейти

Навчально-наукові інститути

Новини

Подорож із BLUMʼoм

Замок НойшванштайнВ кінці вересня (30.09 – 3.10.2019) для 10 викладачів ННІ ДКТД відбувся цікавий захід: компанія BLUM організувала ознайомчу поїздку на свої виробничі потужності в Австрію. До участі в поїздці від НЛТУУ були запрошені викладачі, які багато років співпрацюють з ТзОВ «Блюм-Україна» в плані ознайомлення студентів з інноваційними тенденціями застосування сучасної меблевої фурнітури та новими напрямками у формотворенні меблів-ємностей.

Ідея формування групи не з людей безпосередньо причетних до діяльності компанії, а з освітян, які готують фахівців для меблевої промисловості, виникла у завідувача кафедри дизайну Прусака В.Ф. У 2018 р. після відвідин заводів компанії BLUM він висловив таку пропозицію - щодо екскурсії викладачів - керівнику ТзОВ «Блюм-Україна» п. Нестору Ю.Б. Австрійське керівництво компанії таку пропозицію підтримало.

У результаті проведеної організаційної роботи було визначено час візиту та кількісний склад групи від ННІ ДКТД: кафедру дизайну представляли Прусак В.Ф., Бехта Н.С., Купчик Р.М., Макар З.Ю., Пилипів І.З., Прусак Ю.В.; кафедру ТМВД – Кушпіт А.С., Солонинка В.Р., Чопенко Н.Ф., Ільків М.М. До делегації освітян входили також викладачі з Чернігова, київського НУБіП та Школи європейського дизайну, загалом 18 осіб.

Забігаючи наперед зазначу, що поїздка була дуже насиченою. Організатори передбачили, окрім знайомства з виробництвом, культурну програму та навчання.

В шоу румі 2Приземлились в аеропорту швейцарського м. Цюріх, автобусом подорожували до австрійського містечка Брегенц, де поселилися в готелі на березі Боденського озера, яке належить трьом державам – Швейцарії, Австрії, Німеччині. Боденське озеро цікаве тим, що є судноплавним, найбільшим і одним з найглибших озер в Альпах (глибина місцями сягає 250 м).

Перепочивши, того ж дня наша делегація корабликом дісталася до маленького німецького містечка Ліндау. Прогулявшись по старовинних вуличках, з апетитом скуштували німецьку кухню в ресторані на набережній бухти озера, де на хвилях гойдались чисельні яхти та катери. Таким чином, ми за півдня побували в трьох країнах.

На наступний день – День культури – було заплановано екскурсію в Баварію, до відомого у всьому світі своєю неповторністю замку Нойшванштайн (що в перекладі означає «Нова лебедина скеля»). Справді, ми були вражені казковістю цього місця, вдалося потрапити і всередину замку, оглянути чудові околиці, зробити неповторні фото. Для фахівців з дизайну викликали великий інтерес архітектурні проекти інтер’єрів та історичні експонати меблів і обладнання замку.

«Помаранчевий день» – день відвідин трьох заводів BLUM. Цей день ми почали з презентацій: послухали історію створення і розвитку підприємства, побували у двох шоу-румах з останніми новинками продукції та ін.

На Блюмі вивішують прапори тих країн делегації яких в той день гостюютьПідприємство BLUM – родинне, створене у 1955 р. Юліусом Блюмом. Почав він свою справу з удосконалення кріплення підков для коней, придумавши, як покращити їх зносостійкість. А вже через три роки, почавши працювати над фурнітурою, випустив першу завісу для дверей ANUBA. З часом Юліус Блюм передав керівництво фірмою своєму синові Герхарду, а той, минулого року, – своєму синові Філіпу Блюму.

Керівництво BLUM, знаючи про викладацький склад групи, організувало для нас семінар на тему: «Навчання в Австрії і на Блюмі». Підприємство BLUM для підготовки своїх працівників має школу, в якій на даний час навчається 389 учнів і є 100 викладачів. Виявляється, їх керівники теж, як і в нас, дбають про кадри і проводять профорієнтаційну роботу: приходять в школи до учнів старших класів і розповідають про підприємство, професії, які можна здобути в їх школі, соціальне забезпечення. Результатом такої роботи є конкурс до 3х осіб на місце. Школа дає можливість здобути 9 професій – механік, оператор обладнання, електротехнік, електронник тощо. Фішкою навчання є поєднання теорії з практикою: 25 % часу відводиться на теорію, 75 % – на практику, яку учні проходять на всіх 8-ми заводах.

За 1й-2й рік учні здобувають базові знання (окрім теоретичних, навчаються користуватися ручними інструментами, виконувати прості технічні операції). На 3й-4й рік відбувається ухил в обрану професію. 60 % учнів приходить з середньої школи, віком від 15 років. 40 % – учні з інших закладів або й просто старші працівники (до 42 років), які хочуть набути певний фах. В середньому 80 % учнів після закінчення школи залишаються на BLUM.

Підпливаємо до ЛіндауУ 1-й рік навчання студенти отримують біля 400 € стипендії, до 4-го курсу стипендія становить біля 1000 €. До того ж оренда житла становить біля 500 €. За хороші успіхи у навчанні учнів можуть заохочувати преміями.

Пройшовшись по виробничих цехах заводів, ми відзначили високу культуру виробництва: в цехах світло, чисто, все обладнання і техніка приємних кольорів (а не гнітючих, сіро-брудних), для комфорту працівників в кожному цеху є кавовий автомат. В дні нашого перебування на BLUM проходив «Тиждень яблук» – виявляється, цей регіон відомий їх вирощуванням. Тож біля кожного цеху чи офісу ми бачили кошик з яблуками, причому кожного дня іншого сорту, якими безкоштовно всі пригощаються. Скуштували їх і ми – смачні, солодкі!

При знайомстві з підприємством особливо було наголошено на екологічній політиці Блюму. Так як даний регіон є на 2-му місці по туризму в Австрії, то це питання має важливе державне значення. На заводах встановлено багато сонячних батарей. 80 % потрібної енергії для виробництва одержують з своїх же джерел, одним з яких є використання рекуперації (повернення тепла з відпрацьованого витяжного повітря). Стимулюють працівників, які добираються на роботу з приміської зони, компенсуючи їм частково вартість бензину, але при цьому щоб вони кооперувались по три-чотири в одне авто, а не кожен в своєму. Між корпусами працівники можуть пересуватися наявними на підприємстві велосипедами, електровелосипедами (для яких на рецепції є шоломи), чи на дальші відстані смарт-електромобілями. Передбачено навіть розіграш призів для тих, хто найчастіше користується таким транспортом.

Завершилась подорож до Австрії приємними враженнями від перельоту над засніженими Альпами.

Висловлюємо вдячність дирекції ТзОВ «Блюм-Україна» в особі п. Нестора Ю.Б., а також його працівникам Любомиру Лемаку та Лідії Рибченко за чудову можливість побувати в Австрії та ознайомитись з сучасним виробництвом.

Старший викладач кафедри дизайну

Наталія Бехта

Last modified on Понеділок, 21 жовтня 2019 19:14

logo nltuНАЦІОНАЛЬНИЙ
ЛІСОТЕХНІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
УКРАЇНИ

 

 

© 2019 НЛТУ України

Адреса

  79057, м.Львів,
    вул. Ген.Чупринки, 
103
(032) 237 80 94,
    (032) 237 79 88
nltu@ukr.net
www.nltu.edu.ua
 f  facebook.com/nltu.edu.ua

Підтримка

Центр веб-комунікацій

Матеріали, пропозиції та побажання надсилайте на електронну адресу site@nltu.edu.ua

При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.

JoomShaper