Шабатура Юрій Васильович

shubatura

Посада – професор, завідувач кафедри електромеханіки та електроніки Національної академії сухопутних військ, професор кафедри інформаційних систем та комп’ютерного моделювання НЛТУ (за сумісництвом)

Науковий ступінь/Вчене звання – Доктор технічних наук

Профіль Scopus

Профіль ORCID

Наукові та професійні інтереси

Розробка і дослідження інформаційно-вимірювальних, управляючих і контролюючих систем з використанням технологій штучного інтелекту, та технічних систем військового призначення, які працюють на основі використання нових фізичних принципів і оригінальних способів та методів функціонування

Освіта

Вінницький політехнічний інститут (тепер Вінницький національний технічний університет), спеціальність “Автоматика і телемеханіка”, кваліфікація – інженер-електрик (1985).

Наукові ступені, вчені звання

Кандидат технічних наук за спеціальністю 05.13.07 “Автоматизація технологічних процесів і виробництв”. Тема дисертації: “Оцінка і контроль параметрів багатостадійних динамічних технологічних процесів на основі теорії порівняння, на прикладі процесу очистки дифузійного соку” (1992)

Доктор технічних наук за спеціальністю 05.13.05 “Комп’ютерні системи та компоненти. Тема дисертації: “Розвиток теорії та принципів побудови інформаційно-вимірювальних систем з часовим представленням вимірювальної інформації” (2008)

Вчене звання доцента присвоєно по кафедрі автоматики та інформаційно-вимірювальної техніки Вінницького державного технічного університету (1995)

Вчене звання професора присвоєно по кафедрі електромеханіки та електроніки Національної академії сухопутних військ (2010)

Професійна діяльність

• інженер-конструктор, Всесоюзний проектно-конструкторський інститут технології електротехнічного виробництва м.Черкаси (1985)
  • Служба в Збройних Силах (1985-1987)
  • інженер-конструктор, Спеціальне конструкторсько-технологічне бюро “Модуль” м. Вінниця (1987-1988)
  • аспірант кафедри автоматизованих систем управління Вінницького політехнічного інституту (1988-1991)
  • асистент кафедри автоматики і інформаційно-вимірювальної техніки Вінницького політехнічного інституту (1991-1992)
  • старший викладач кафедри автоматики і інформаційно-вимірювальної техніки Вінницького політехнічного інституту (1992-1994)
  • доцент кафедри автоматики і інформаційно-вимірювальної техніки Вінницького політехнічного інституту (1994-1995)
  • доцент кафедри метрології та промислової автоматики Вінницького національного технічного університету (1995-2006)
  • докторант кафедри метрології та промислової автоматики Вінницького національного технічного університету (2006-2008)
  • професор кафедри метрології та промислової автоматики Вінницького національного технічного університету (2008-2009)
  • завідувач кафедри електромеханіки та електроніки факультету ракетних військ і артилерії Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного (2009-до тепер)

Навчальні дисципліни

• Інтелектуальний аналіз даних
  • Автоматизовані системи наукових досліджень
  • Основи теорії і практики наукових досліджень
  • Інформаційні технології числового експерименту в наукових дослідженнях
  • Прикладні системи на основі штучних нейронних мереж
  • Інтелектуальні обчислення та аналіз даних
  • Сучасні підходи до проектування інтелектуальних систем

Експертна, наукова та інша діяльність

1. Експерт Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, член редколегій трьох науково-технічних журналів.

Публікації

Автор понад 500 публікацій, з них дві одноосібні монографії, 38 навчальних посібників, майже 50 авторських свідоцтв і патентів на винаходи і корисні  моделі

Scopus Author ID: 6507636334
Google Scholar ID: XeiUUlIAAAAJ