Проректор з наукової роботи

lavnyyЛАВНИЙ
ВАСИЛЬ ВОЛОДИМИРОВИЧ

Проректор з наукової роботи, 
професор кафедри лісівництва 
доктор сільськогосподарських наук
академік і член Президії Лісівничої академії наук України

Народився 29 липня 1967 року в с. Нивиці Радехівського р-ну Львівської обл. У 1986 р. закінчив з відзнакою Кременецький лісотехнікум, а в 1993 р. – з відзнакою Львівський лісотехнічний інститут (тепер – Національний лісотехнічний університет України), здобувши кваліфікацію "Інженер лісового господарства".

Кандидатську дисертацію на тему "Особливості формування ясеневих насаджень Західного Лісостепу України" захистив у 2000 р. в Українському державному лісотехнічному університеті (тепер – Національний лісотехнічний університет України) за спеціальністю 06.03.03 – лісознавство і лісівництво. В 2005 р. йому було присвоєно вчене звання доцента кафедри лісівництва Національного лісотехнічного університету України. У 2015 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора сільськогосподарських наук за спеціальністю 06.03.03 – лісознавство і лісівництво на тему “Лісівничо-екологічні засади відновлення корінних деревостанів на вітровальних ділянках Українських Карпат”.

Трудову діяльність Лавний В.В. розпочав у 1986 р. техніком Томської аерофотолісовпорядкувальної експедиції. У 1987-1989 роках проходив службу в армії, був нагороджений медаллю “За відзнаку у військовій службі”. В 1993-1994 рр. працював стажистом-дослідником науково-дослідного сектору Українського державного лісотехнічного університету. В 1995-1999 рр. – аспірант кафедри лісової таксації та лісовпорядкування, в 2000-2002 рр. – асистент кафедри лісівництва, 2002-2004 рр. старший викладач цієї ж кафедри. З 2004 р. до грудня 2016 р. працював доцентом кафедри лісівництва НЛТУ України. З грудня 2016 року по грудень 2018 р. – завідувач кафедри лісівництва, з лютого 2019 р. – проректор з наукової роботи НЛТУ України, професор кафедри лісівництва. 

Професор Лавний В.В. опублікував понад 140 наукових і навчально-методичних праць, серед яких дві монографії англійською мовою, три навчальних посібники, два термінологічних словники, одноосібна монографія та три наукових статті в журналах 1-го квартилю (Q1) наукометричної бази даних Scopus. Основні напрями наукових досліджень: наближене до природи лісівництво, вітровали й буреломи лісу в Українських Карпатах, особливості природного поновлення деревних порід, лісова політика України та європейських країн, дослідження пралісів Українських Карпат, ведення лісового господарства на природоохоронних територіях.

Має значний міжнародний досвід роботи, проходив наукове стажування в Австрії, Бельгії, Німеччині та Швейцарії, був керівником багатьох міжнародних проектів, у рамках яких обладнано два комп'ютерних класи, створено лабораторію дендроекології та закуплено сучасне наукове обладнання. Виступав з
доповідями на понад 50 закордонних наукових конференціях. Є гостьовим лектором в університетах Фрайбурга, Роттенбурга, Вайєнштефан-Трісдорфа та Еберсвальде. Тісно співпрацює з ректорами і професорами багатьох європейських університетів. За кошти німецької сторони проф. Лавний В.В. вже 13 років підряд проводить навчально-пізнавальні екскурсії для 16 магістрів ННІ ЛСПГ у федеральні землі Баден-Вюрттемберг та Баварія (Німеччина), де вони знайомляться з досвідом наближеного до природи лісівництва.

Є національним координатором від України в Міжнародній спілці лісових дослідницьких організацій IUFRO, членом науково-технічної ради Державного агентства лісових ресурсів України (м. Київ), членом Європейського академічного товариства лісівників, експертом Наукової ради Міністерства освіти і науки України та головою первинної організації Товариства лісівників України.

Лавний В.В. є членом спеціалізованих вчених рад із захисту дисертацій в Національному лісотехнічному університеті України (м. Львів) та Національному університеті біоресурсів і природокористування України (м. Київ). Добре володіє англійською й німецькою мовами.

  • тел. роб.: 2584259
  • факс: 2378905
  • тел. моб.: +380988597207
  • Е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Last modified on Неділя, 25 липня 2021 08:36

logo nltuНАЦІОНАЛЬНИЙ
ЛІСОТЕХНІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
УКРАЇНИ

 

 

© 2023 НЛТУ України

Адреса

  79057, м.Львів,
    вул. Ген.Чупринки, 
103
(032) 237 80 94,
    (032) 237 79 88
nltu@ukr.net
www.nltu.edu.ua
 f  facebook.com/nltu.edu.ua

Підтримка

Центр комунікацій

Матеріали, пропозиції та побажання надсилайте на електронну адресу site@nltu.edu.ua

При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.

JoomShaper