Проректор з науково-педагогічної виховної роботи та міжнародних зв'язків

borys m mБОРИС
МИКОЛА МИХАЙЛОВИЧ

Проректор з науково-педагогічної
виховної роботи та міжнародних зв'язків.
Доцент, кандидат технічних наук,
доцент кафедри лісових машин

Народився 1 січня 1961 року в с. Станківці Долинського району Івано-Франківської області. У 1976 році закінчив Церківнянську восьмирічну школу і вступив на навчання до Львівського технікуму механічної обробки деревини (тепер – технологічний коледж Національного лісотехнічного університету України), який закінчив з відзнакою у 1980 році, здобувши спеціальність техніка-технолога меблевого виробництва. З 1980 до 1982 року перебував на строковій службі в армії.

У 1982 році вступив на навчання до Львівського лісотехнічного інституту (тепер – Національний лісотехнічний університет України), який закінчив з відзнакою у 1987 році, здобувши кваліфікацію інженера-механіка за спеціальністю “Машини і механізми лісової і деревообробної промисловості”.

Кандидат технічних наук за спеціальністю 05.05.03 – “Машини та процеси лісівничого комплексу”. Дисертацію на тему “Обґрунтування параметрів трелювально-транспортного засобу для підвищення його експлуатаційних властивостей” захистив у 2007 році в НЛТУ України. Вчене звання доцента кафедри лісових машин та гідравліки НЛТУ України отримав у 2010 р. Член-кореспондент Лісівничої Академії Наук України.

Трудову діяльність розпочав у 1987 році на посаді старшого механіка Болехівського лісокомбінату лісопромислового об’єднання “Прикарпатліс”. З 1988 до 1991 року навчався в аспірантурі Львівського лісотехнічного інституту. Після закінчення аспірантури працював на посадах асистента, старшого викладача і доцента кафедри лісових машин НЛТУ України.

Із 2008 року – керівник навчально-методичного відділу університету. Член Вчених рад університету та ННІ інженерної механіки, автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій. Член наукового товариства ім. Т.Г. Шевченка.

З 2008 року – заступник, а з 2015 року – голова науково-методичної ради Національного лісотехнічного університету України. Автор низки положень, що регламентують навчально-методичну та адміністративну діяльність університету.

Напрям наукової діяльності – дослідження впливу енергетичних, вагових, геометричних та експлуатаційних параметрів на показники експлуатаційних властивостей лісотранспортних засобів.

За підсумками роботи опубліковано два посібники з грифом МОН України, понад 100 публікацій у наукових фахових та популярних вітчизняних і зарубіжних виданнях, понад 30 методичних розробок, підготовлено понад 40 доповідей і тез на всеукраїнські та міжнародні наукові конференції.

Викладацьку роботу здійснює за напрямом підготовки “Інженерна механіка” (спеціальність “Обладнання лісового комплексу”). Для студентів ОР “бакалавр” викладає такі навчальні дисципліни: “Автомобілі та трактори”, “Експлуатація і обслуговування машин”, а для студентів ОР “магістр” і ОКР “спеціаліст” – “Основи наукових досліджень лісових машин” і “Методологія наукових досліджень процесів галузі”.

• тел. (032) 237-21-22
    • приймальня: (032) 239-06-16