Навчання за програмою Еразмус+ в Університеті сталого розвитку міста Еберсвальде (Німеччина): враження студента Станіслава Горзова

v2Німеччина завжди займала особливе місце серед країн, котрі я хотів відвідати. Моє рішення було однозначним про участь у конкурсі на проходження академічної мобільності за програмою Еразмус+ в Університеті сталого розвитку міста Еберсвальде.

Серед програм для бакалаврів приймаючим університетом було запропоновано англомовну програму “International Forest Ecosystem Management”. Навчальні дисципліни, були цікавими та мали міждисциплінарне наповнення, що чудово доповнили мої набуті теоретичні та практичні знання та вміння за освітньою програмою “Лісова інженерія” спеціальності “Лісове господарство”. Після отримання позитивного результату участі у конкурсі, я із задоволенням почав готуватися до мобільності.

Еберсвальде – це невеличке містечко, що розташоване на півночі від Берліна. Мої перші враження від місця, де я збирався провести наступні півроку були дуже позитивні. Проживання було організовано в комфортному гуртожитку, що знаходився в тихому районі міста, недалеко від університету. У перші дні я познайомився з академічними координаторами мобільності і працівниками міжнародного офісу, що був спеціально організований для міжнародних студентів.

Протягом семестру, я навчався у цікавому колективі німецьких студентів, котрі показували щиру відкритість в спілкуванні та активну зацікавленість у навчанні під час лекцій та практичних занять, що давало додаткові стимули для  роботи разом. Також, я отримав багато позитивних вражень від знайомства з студентами багатьох куточків світу, зокрема Франції, Австрії, Італії, Польщі, Індії, Бангладешу, Тайваню, США та Бразилії.

Коли в мене був вільний час, я з великим захопленням подорожував і відвідав такі чарівні міста, як Берлін, Штральзунд, Лейпциг та Ганновер, від котрих я отримав найприємніші враження.

Хотів би виразити найщирішу подяку усім, хто відповідав за організацію моєї мобільності. Особливо хочу подякувати співробітникам міжнародного відділу НЛТУ та завідувачу кафедри ЛПВЛД Бакаю Борису Ярославовичу, за активну підтримку та допомогу.

Я рекомендую усім студентам приймати участь у мобільності та відвідати Університет сталого розвитку міста Еберсвальде. Кожен студент, який планує дану мобільність може бути впевнений, що він отримає найкращий досвід та проведе дивовижний час в дуже дружньому колективі протягом семестру!

v1

v3