Навчання за програмою Еразмус+ в Університеті міста Валядолід, кампусу Паленсія (Іспанія): враження студента Горзова Станіслава

photo 2019 07 15 00 02 38Дуже давно в мене появилися мрія про візит закордон для навчання, тому протягом тривалого часу я приділяв сили для покращення англійської мови. В момент, коли я дізнався про мобільність Еразмус + в Іспанію, я вирішив перевірити свої сили та можливості.

На той момент, я був на початку 3 курсу бакалаврської програми “Лісове господарство”, за спеціальністю “Лісова інженерія” тому моїм вибором стала програма “International Semester in Forestry”, що була запропонована кампусом Паленсії, що входить в склад університету Валядоліду.

photo 2019 07 15 00 02 45Протягом листопаду, почалась підготовка до мобільності, з проходженням іспиту з англійської мови, заповнення потрібних документів та прийняті участі у конкурсі з підготовленою презентацією на вільну тему. Звісно, було багато хвилювань, адже це була перша спроба такій справі, де я підняв планку вимог і знань для себе.

Проте все змінилося, коли я дізнався що конкурс пройдений успішно і у грудні я отримав офіційне підтвердження з Іспанії, що я був обраний для участі у мобільності. Після цього мене охопили щирий захват та радість, адже моя мрія почала здійснюватися!

photo 2019 07 15 00 01 53За короткий час іспанські колеги направили документи, що були потрібні для мого візиту в посольство Іспанії у Києві. Як результат, у січні я вертався додому з готовою візою. Після цього, міжнародні офіси університету Валядоліду та кампусу Паленсії, організували мій переліт зі Львова до Мадриду, транспорт до Паленсії та житло в центрі містечка. Місце, де я проживав було дуже вдалим через зручність та близькість основних і важливих частин міста як автобусна та залізнодорожна станція, пошта, супермаркети, магазини та можливість зручно доїхати автобусом до корпусів де проводиться навчання.

Протягом першого тижня я познайомився з керівниками мобільності з міжнародного відділу Валядоліду, та викладачами кампусу Паленсії з котрими я провів наступні місяці. Всі були дуже приємними та відкритими для спілкування. Не один раз я відчув і пересвідчився у майбутньому, що всім міжнародним студентам були тут раді і робилося все можливе для нашого комфортного перебування. Швидко я відкрив банківський рахунок та студентську картку, після цього був настав початок навчання.

photo 2019 07 15 00 03 25Наступні п’ять місяців я працював з дивовижному і цікавому колективі міжнародних студентів, з В’єтнаму, Нігерії, Казахстану та Фіджі, за котрі усі ми сильно здружилися. Місцеві іспанські студенти, також не відставали і активно вчилися і спілкувалися  з нами. Кожен студент з котрим я навчався чи мав знайомство був цікавим, веселим та з бажанням вчитися новому і складному, що тільки давало додаткові стимули для активної роботи.

Усі  викладачі були професіоналами своєї галузі і вели цікаві дисципліни, що безперечно робило дуже важливий вклад до моїх знань. Заняття, навчальні практики, візити в лабораторії та бібліотеки були щоденною частиною мого перебування по мобільності.

У вільний час, я старався подорожувати по регіону навколо Паленсії, що входять до провінції Кастилії і Леону. За цей час я побачив такі чарівні міста як Леон, Саламанка, Валядолід та Бургос.

Хотів би подякувати всім, хто допоміг у організації даної мобільності. Особливо хотів подякувати Борису Ярославовичу Бакаю та міжнародному відділу НЛТУ, за активну підтримку під час мого перебування в Іспанії.

Я рекомендую усім студентам попробувати і прийняти участь у мобільності. Це унікальний досвід, що дає величезний вклад для професійних та персональних навичок. Це відкриття нових ідей, думок у поєднанні з дивовижною атмосферою відкриттів, дружби та позитиву!photo 2019 07 15 00 03 33

Горзов Станіслав

Студент ІМАКІТ