01 li28-30 травня в Національному лісотехнічному університеті України відбулася друга Міжнародна наукова конференція «Лісова інженерія: техніка, технологія і довкілля», присвячена 75-річчю утворення кафедри лісових машин. Перша міжнародна конференція під такою назвою, започаткована кафедрою лісових машин, відбулася 5-10 жовтня 2004 року в рамках святкування 130-річчя лісової освіти в Західній Україні.

Цьогоріч конференція проходила у незвичному для всіх учасників дистанційному форматі. Відкриття конференції і перше пленарне засідання відбулося у формі онлайн-конференції на платформі Zoom. Участь в конференції взяло широке коло учасників, серед яких: понад 50 науковців та дослідників споріднених університетів п’яти країн Європи; працівники лісової галузі; колишні студенти і викладачі кафедри, зокрема почесний учасник – багаторічний завідувач кафедри (1994-2015 рр.), д-р техн. наук, проф. Н. І. Библюк.

Матеріали конференції висвітлено у «Збірнику тез», а окремі статті подано до опублікування у Збірнику праць ЛАНУ. Крім участі у засіданнях, учасникам конференції було запропоновано віртуальні екскурсії НЛТУ України, містом Львів, а також культурну програму – аматорські виступи учасників конференції і творчих колективів студентів НЛТУ України.

02 liРезультатом конференції стало: узагальнення європейського досвіду наукових досліджень і лісової практики; міжнародне визнання результатів і популяризація наукових досліджень Національного лісотехнічного університету України, зокрема кафедри лісових машин, у сфері екологобезпечних технологій і технічних засобів лісокористування; визначення основних пріоритетів сталого розвитку лісового господарства країн Європи на основі комплексного відтворення лісових ресурсів і зменшення техногенного впливу на довкілля.

Учасники конференції констатували, що подібні наукові зустрічі вносять важливий вклад у розширення міжнародної співпраці науковців, дослідників і працівників лісової галузі різних країн, а тому повинні мати своє продовження у майбутньому.

Завідувач кафедри Лісових машин,
кандидат технічних наук, доцент