Запрошуємо долучитися до перегляну онлайн-трансляції Римської Міністерської Конференції, що відбудеться 19 листопада 2020 року о 10:00-18:00 (за київським часом) на офіційному вебсайті заходу

Трансляція Римської Міністерської Конференції відбуватиметься в прямому ефірі та буде доступна до перегляду 6 мовами: італійською, англійською, французькою, німецькою, іспанською та російською. Для перегляду додаткового програмного забезпечення не потребується.

126169059 821855232000156 3732546459254750894 o

Пріоритети розвитку Європейського простору вищої освіти (European Higher Education Area), частиною якого Україна є з 2005 року, визначаються в ході Конференцій Міністрів, відповідальних за вищу освіту, країн Європейського простору вищої освіти, які організовуються Групою супроводу Болонського процесу (Bologna Follow-Up Group). 19 листопада 2020 року відбудеться Римська Міністерська Конференція, що завершує 2-річний цикл роботи Групи супроводу Болонського процесу та стане першою в історії Болонського процесу Міністерською Конференцією, яка відбудеться в онлайн-форматі.

В ході Римської Міністерської Конференції Міністри, відповідальні за вищу освіту, країн Європейського простору вищої освіти схвалять Римське Міністерське Комюніке – основоположний документ, який окреслить пріоритети розвитку Європейського простору вищої освіти на наступні 10 років. Римське Міністерське Комюніке міститиме орієнтири для країн Болонського процесу щодо ролі вищої освіти у досягненні Цілей сталого розвитку 2030, фундаментальних цінностей вищої освіти – академічної свободи, університетської автономії та верховенства права, міжнародної співпраці, соціального виміру, цифровізації, визнання кваліфікацій та забезпечення якості вищої освіти.

Також очікуються дебати Міністрів, відповідальних за вищу освіту, країн Європейського простору вищої освіти, промова Марії Габріель – європейського комісара з питань інновацій, досліджень, культури, освіти та молоді та дискусія щодо перспектив глобальної співпраці у сфері вищої освіти до 2030 року.

Ознайомитися з листом МОН України

У вересні-жовтні 2020 року старший викладач кафедри Економіки підприємств к.е.н. Павлюк Уляна Володимирівна пройшла міжнародне онлайн стажування "New and Innovative Teaching Methods" в Краківському економічному університеті (UEK, Польща).

dandelion-53800 1280

Метою стажування було ознайомлення із зарубіжним досвідом впровадження та використання нових та інноваційних методів навчання. 

Впродовж стажування команда лекторів поділилася особливостями трансформації освітньої системи Польщі та викликами, які випали на долю краківських педагогів під час адаптації до освітніх вимог ЄС.

Приємною несподіванкою стала схожість наших університетів у підході до підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників, в першу чергу у сфері володіння сучасними ІТ. Зокрема, цікавою виявилася практика гейміфікації навчання, яка поступово завойовує популярність та стає невід'ємною частиною інтерактивної взаємодії у навчальному процесі провідних університетів світу.

dandelion-53800 1280

Програмним результатом стажування було встановлення робочих контактів та обмін досвідом із координаторами дистанційного навчання (е-LearningTeam) Краківського економічного університету та представниками організації Edukacja-online.pl. Команда UEK продемонструвала роботу університетського Віртуального навчального середовищата поділилася особистими враженнями від екстремальної роботи в умовах карантинного локдауну 2020 року.

Особливої уваги заслуговує ознайомлення Павлюк У.В. із досвідом польських колег у використанні технологій електронного навчання, використанні ними новітніх ІТ сервісів та інструментів для креативного збагачення навчальних матеріалів та електронних навчальних курсів.

dandelion-53800 1280Важливим етапом зустрічей була презентація здобутків рідного університету учасникам стажування. Темою презентації Павлюк У.В. стала "AD NATURAM VIVERE DISCIMUS: E-LEARNING IN THE MOST SUSTAINABLE UNIVERSITY IN UKRAINE".

Підсумком стажування стало напрацювання авторських матеріалів для проведення курсів 2.0 (просунутого рівня) підвищення кваліфікації з організації та володіння технологіями дистанційного навчання в НЛТУ України. 

За матеріалами звіту Павлюк У.В.

IMG 20201116 144300 BURST2Днями відбулось вручення обласних премій працівникам наукових установ та закладів вищої освіти Львівської області. Знаменно, що урочистості відбувалися у Львівському Будинку вчених та у Всесвітній день науки - 16 листопада. Дипломи відомим ученим і знаним фахівцям вручали голова Львівської ОДА Максим Козицький та голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.

Максим Козицький привітав присутніх та подякував усім лауреатам за роботу та внесок у розвиток української науки, повідомляє Департамент освіти і науки, Прес-служба ОДА

«Львівщина – одна з небагатьох областей в Україні, де досі існують премії для працівників наукових установ та закладів вищої освіти. Цього року ми змінили положення конкурсного відбору, враховували показники наукової діяльності, не ділили науковців на молодих та відомих - адже наука не має вікових обмежень. Конкурсний відбір проводили виключно на основі наукових заслуг та балів, які ви отримали за вашу діяльність. Ми розуміємо, що потрібні значні інвестиції в розвиток матеріально-технічної бази. Саме тому в програмі стратегії розвитку освіти Львівщини закладемо кошти і для премій, і для грантової діяльності науковців. Всі успішні та багаті країни вкладають значні кошти саме в науку, бо розуміють, щоб без науки немає майбутнього», - сказав очільник області.

Цього року обласними преміями працівникам наукових установ та закладів вищої освіти Львівської області були нагороджені понад 150 наукових та науково-педагогічних працівники, троє з яких - лісотехніки:

   • Бехта Павло Антонович - доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри технологій деревинних композиційних матеріалів целюлози та паперу.
   • Груник Наталія Ігорівна - молодший науковий співробітник науково-дослідної частини, інженер кафедри лісівництва.
   • Яркун Володимир Ігорович - старший викладач кафедри інформаційних технологій, керівник Центру веб-комунікацій.

IMG 20201116 154601Претендувати на здобуття премії можуть наукові та науково-педагогічні пра­ців­ники, докторанти, аспіранти (ад’юнкти), стажисти-дослідники та інженерно-технічні працівники наукових установ та вищих навчальних закладів Львівщини, які проводять наукові дослідження, мають опубліковані наукові праці в авторитетних наукових виданнях з імпакт-фактором (1 або 2 квартилів) та високий рівень цитованості (у базах даних ORCID, Scopus, Google Scholar).

З метою відбору лауреатів премії формується конкурсна комісія складається з голови, секретаря та членів комісії з числа відомих науковців.  Остаточний список кандидатів на нагородження формується на засіданні конкурсної комісії.

Вітаємо лауреатів та бажаємо подальших наукових досягнень!!!

erasmusОГОЛОШЕННЯ

До уваги магістрів 5 курсу ННІ ЕЕМ НЛТУ України

 Національний лісотехнічний університет України і

Університет сільськогосподарських наук та ветеринарної медицини Клуж-Напока (Румунія)

 (Universitatea de Științe Agricole și Medicină Veterinară Cluj-Napoca)

оголошують додатковий конкурс на здобуття стипендії для проходження практики в Університеті сільськогосподарських наук та ветеринарної медицини Клуж-Напока

за програмою Євросоюзу Еразмус+ (напрям КА107) (http://erasmusplus.org.ua/erasmus/ka1-navchalna-mobilnist/indyvidualni-hranty/kredytna-mobilnist.html)

Додатковий конкурс оголошується на здобуття стипендії для навчання/стажування у весняному семестрі 2020-2021 н.р. за магістерською програмою «AGRIBUSINESS». 

До участі в конкурсі допускаються студенти 5-го курсу денної форми, які навчаються за такими спеціальностями: «Економіка» (освітні програми «Економіка довкілля і природних ресурсів», «Міжнародна економіка», «Економіка підприємства»), «Менеджмент» (освітні програми «Менеджмент організацій і адміністрування», «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності»).

При формуванні Угоди навчання (додаток І) студентам потрібно вказати заплановану відповідність перезарахування дисциплін з програми навчання Університету Клуж-Напока в НЛТУ України за обраний семестр мобільності. 

При формуванні Угоди стажування (додаток ІІ) студентам потрібно вказати заплановану програму та дати стажування, кількість ECTS кредитів, знання, навички та компетентності, що будуть здобуті під час стажування та плани моніторингу/оцінювання (компонент Before the mobility в Угоді про стажування). 

При заповненні Угоди навчання консультуватись з координатором академічної мобільності у ННІ ЕЕМ (доц. Адамовський О.М.).  При формуванні Угоди стажування консультуватись з науковим керівником/координатором академічної мобільності у ННІ ЕЕМ.

Навчання/стажування фінансується за рахунок програми Євросоюзу Еразмус+ у такому розмірі: 

 • стипендія: 800 євро / місяць 
 • витрати на подорож: 180 євро.

Тривалість весняного семестру в Університеті сільськогосподарських наук та ветеринарної медицини Клуж-Напока: березень-червень 2021 р.

ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ УЧАСТІ В КОНКУРСІ:

 1. Заява українською мовою із зазначенням обраної програми навчання/типу мобільності (див. додаток 2 “Положення про академічну мобільність учасників освітнього процесу в ДВНЗ “Національний лісотехнічний університет України” (надалі – Положення).
 2. Копія чинного закордонного паспорту.
 3. Letter of Intent ‒ мотиваційний лист мовою навчання/стажування.
 4. Curriculum Vitae ‒ біографічна довідка мовою навчання/стажування (у форматі Europass http://europass.cedefop.europa.eu/documents/curriculum-vitae/templates-instructions).
 5. Довідка про успішність навчання англійською мовою (Transcript of Records). Для отримання довідки потрібно звернутися у дирекцію ННІ ЕЕМ (див. додаток 14 Положення).
 6. Довідка з місця навчання англійською мовою (Proof or enrollment). Для отримання довідки потрібно звернутися у дирекцію ННІ ЕЕМ (див. додаток 13 Положення).

У зв’язку з організаційними заходами для запобігання поширенню коронавірусу COVID-19,  отримати довідки з дирекції ННІ ЕЕМ можна шляхом надсилання запиту на електронну адресу: доц. Адамовський О.М. Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

       7. Довідка про знання іноземних мов (сертифікат незалежного оцінювання рівня володіння іноземною мовою або сертифікат, виданий кафедрою іноземних мов НЛТУ України не раніше 1-го року до встановленого терміну подання документів).

 У випадку відсутності сертифікату незалежного оцінювання рівня володіння іноземною мовою або сертифікату, виданого кафедрою іноземних мов НЛТУ України за результатами складання раніше проведених іспитів, до пакету документів додавати довідку про знання іноземних мов  (Language Assessment Sheet), заповнену за результатами самооцінки.

Вимоги щодо знання мови: мінімальний рівень – В1, рекомендований рівень – В2.

       8. Проект Угоди навчання (додаток  І) або Угоди стажування (додаток ІІ) із заповненим компонентом Before mobility .

До участі в конкурсі допускаються лише ті кандидати, які надали повний пакет документів.

Скановані копії документів, складені у встановленій послідовності, надсилаються одним файлом у форматі PDF (максимальний розмір – 15 Мб) на електронну адресу відділу міжнародних зв’язківЦя електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

Назва файлу: NameSurname380ххххххххх

(імʼя, прізвище згідно iз закордонним паспортом, номер мобільного телефону +380ххххххххх).

Тема листа: NameSurname380ххххххххх

Термін подання документів в електронній формі – до 13.00 год. 23 листопада 2020 року (понеділок).

ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСУ

 1. Співбесіда з презентацією тривалістю 5-7 хв. іноземною мовою (мовою навчання/стажування) на довільну тему за фахом. Співбесіда відбудеться дистанційно (ZOOM). Усі претенденти, які подали документи, отримають посилання для проходження співбесіди.
 2. Засідання конкурсної комісії НЛТУ України з розгляду поданих документів. Складання протоколу засідання із загальним рейтингом всіх претендентів та номінаційних листів.

Рейтинг студентів визначається конкурсною комісією НЛТУ України на основі таких критеріїв:

      а) рівень компетентності, мотивації та комунікації за фахом іноземною мовою, продемонстрований під час співбесіди (50%);

      б) середній рівень успішності за час навчання (50%).

      4. Прийняття рішення Університетом сільськогосподарських наук та ветеринарної медицини Клуж-Напока.
      5. Оприлюднення відділом міжнародних зв’язків результатів відбору на сайті НЛТУ України та інформування учасників конкурсу.
      6. Тристороннє погодження Угоди про навчання/стажування (див. Додатки).
      7. Оформлення закордонного відрядження згідно з розділом 7 «Положення про академічну мобільність учасників освітнього процесу в Державному вищому навчальному закладі “Національний лісотехнічний університет України».

З питаннями щодо участі в конкурсі звертатися до відділу міжнародних зв’язків НЛТУ України: адміністративний корпус НЛТУ України, кім.10. е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

Додатки:

 1. Угода навчання для студентів.
 2. Угода стажування для студентів.
 3. Положення про академічну мобільність учасників освітнього процесу в Державному вищому навчальному закладі “Національний лісотехнічний університет України”.

18.11.20У середу, 18 листопада 2020 р. о 14.30 год. відбудеться Лекція-тренінг: «Психологія залежностей: без нотацій і залякувань»

ОБГОВОРЮВАТИМУТЬСЯ   ПРОБЛЕМИ:

 • основні види залежностей,
 • статистика;
 • причини і наслідки виникнення адиктивної поведінки;
 • шляхи запобігання та попередження.

Для участі  запрошений  гість: «Про особистий досвід «за межею реальності»

Модератор - доцент Олександра Шикула. 

P.S. Відповіді на питання, які хочете отримати за цією темою надсилайте на Viber 0677764467

Чекаємо 18.11.20 р. о 14.25 за посиланням:

https://meet.google.com/lookup/a2le4aaetp

slavik mi17 листопада 2020 року на 76 році життя відійшов у вічність
доцент кафедри філософії, соціології та культурології,
кандидат педагогічних наук, майстер спорту СРСР зі спортивної гімнастики

СЛАВІК МИКОЛА ІВАНОВИЧ

Микола Іванович був багатолітнім завідувачем кафедри гімнастики Львівського державного  університету фізичної культури.

З 2012 по 2020 р.р. завідував кафедрою фізичного виховання НЛТУ України. Під   керівництвом  Миколи Івановича чимало його вихованців стали відомими  спортсменами та науковцями…

Від імені усіх, кому пощастило знати Миколу Івановича і працювати з ним, висловлюємо співчуття родині та близьким, і дякуємо, що був поруч з нами…

Парастас  відбудеться в четвер 19.11. 2020 о 9 год. ранку
у капличці Львівської лікарні швидкої допомоги по вул. Топольній.

fire

Щорічно внаслідок пожеж гине та страждає значна кількість людей. В дим та попіл перетворюються цінності на мільярди гривень.

Якщо виникла пожежа – рахунок часу йде на секунди. Не панікуйте та остерігайтеся високої температури, задимленості та загазованості, обвалу конструкцій будинків і споруд, вибухів технологічного обладнання і приладів, падіння обгорілих дерев і провалів. Варто знати де знаходяться засоби пожежогасіння та вміти ними користуватися.

Правильно використовуйте засоби гасіння пожеж:

 • переносні вогнегасники (порошкові, вуглекислотні, водопінні) використовують згідно з інструкцією, наведеною у вигляді малюнків, і тексту на корпусі вогнегасників;
 • для приведення в дію пожежних кранів, які знаходяться в будинку (споруді), необхідно відкрити дверцята шафи і розкласти в напрямку осередку пожежі рукав, який з’єднаний з краном і стволом. Відкрити вентиль поворотом маховичка проти ходу годинникової стрілки і спрямувати струмінь води зі ствола на осередок горіння.

 

 

Заходи щодо рятування потерпілих з будинків, які горять, та під час гасіння пожежі:

 • перед тим, як увійти в приміщення, що горить, накрийтеся мокрою ковдрою, будь-яким одягом чи щільною тканиною;
 • відчиняйте обережно двері в задимлене приміщення, щоб уникнути посилення пожежі від великого притоку свіжого повітря;
 • у сильно задимленому приміщенні рухайтеся поповзом або пригинаючись;
 • для захисту від чадного газу необхідно дихати через зволожену тканину;
 • у першу чергу рятуйте дітей, інвалідів та літніх людей;
 • пам'ятайте, що маленькі діти від страху часто ховаються під ліжко, в шафу та забиваються у куток;
 • виходити із осередку пожежі необхідно в той бік, звідки віє вітер;
 • побачивши людину, на якій горить одяг, зваліть її на землю та швидко накиньте будь-яку ковдру чи покривало (бажано зволожені) і щільно притисніть до тіла, при необхідності, викличте медичну допомогу;
 • якщо загорівся ваш одяг, падайте на землю і перевертайтесь, щоб збити полум'я. У жодному разі не біжіть – це ще більше роздуває вогонь;
 • під час гасіння пожежі використовуйте вогнегасники, пожежні гідранти, воду, пісок, землю, кошму та інші засоби гасіння вогню;
 • бензин, гас, органічні масла та розчинники, що загорілися, гасіть тільки за допомогою пристосованих видів вогнегасників, засипайте піском або грунтом, а якщо осередок пожежі невеликий, накрийте його азбестовим чи брезентовим покривалом, зволоженою тканиною чи одягом;
 • якщо горить електричне обладнання або проводка, вимкніть рубильник, вимикач або електричні пробки, а потім починайте гасити вогонь.

Пожежа застала вас у приміщенні:

 • ви прокинулись від шуму пожежі і запаху диму, не сідайте в ліжку, а скотіться з нього на підлогу та повзіть під хмарою диму до дверей вашого приміщення, але не відчиняйте їх одразу;
 • обережно доторкніться до дверей тильною стороною долоні, якщо двері не гарячі, то обережно відчиніть їх та швидко виходьте, якщо ж двері гарячі – не відчиняйте їх, дим та полум'я не дозволять вам вийти;
 • щільно зачиніть двері, а всі щілини і отвори заткніть будь-якою тканиною, щоб уникнути подальше проникнення диму, та повертайтесь поповзом у глибину приміщення і приймайте заходи для порятунку;
 • присядьте, глибоко вдихніть повітря, відчиніть вікно, висуньтеся та кричіть "Допоможіть, пожежа!", а якщо ви не в змозі відчинити вікно – розбийте віконне скло твердим предметом та зверніть увагу людей, які можуть викликати пожежну команду;
 • якщо ви вибрались через двері, зачиніть їх, поповзом пересувайтесь до виходу із приміщення (обов'язково зачиніть за собою всі двері);
 • якщо ви знаходитесь у висотному будинку – не біжіть вниз крізь вогнище, а користуйтеся можливістю врятуватися на даху будівлі, використовуйте пожежну драбину, під час пожежі заборонено користуватися ліфтами.

У всіх випадках, якщо ви в змозі, викличте пожежну команду (телефон – 101).

Пожежі в лісах, степах та на торфовищах

Масові пожежі можуть виникати в спеку та при посухах від ударів блискавки, необережного поводження з вогнем, очищення поверхні землі шляхом випалювання сухої трави та з інших причин. Вони можуть викликати ураження людей та тварин, спалах будівель в населених пунктах, дерев'яних мостів, дерев'яних стовпів ліній електромереж та зв'язку, складів нафтопродуктів та інших матеріалів, що горять.

Ви опинилися в осередку пожежі:

 • не панікуйте та не тікайте від полум'я, що швидко наближається, у протилежний від вогню бік, а долайте крайню межу вогню проти вітру, закривши голову і обличчя одягом;
 • з небезпечної зони, до якої наближається полум'я, виходьте швидко, перпендикулярно напряму розповсюдження вогню;
 • якщо втекти від пожежі неможливо, то вийдіть на відкриту місцевість, ввійдіть у водойму або накрийтесь мокрим одягом і дихайте повітрям, що знаходиться низько над поверхнею землі – повітря тут менш задимлене, рот і ніс при цьому прикривайте одягом чи шматком будь-якої тканини;
 • гасити полум'я невеликих низових пожеж можна забиваючи полум'я гілками листяних порід дерев, заливаючи його водою, закидаючи вологим грунтом та затоптуючи ногами. Будьте обережні в місцях горіння високих дерев, вони можуть завалитися та травмувати вас;
 • під час гасіння пожежі не відходьте далеко від доріг та просік, не випускайте з уваги інших учасників гасіння пожежі, підтримуйте з ними зв'язок за допомогою голосу;
 • особливо будьте обережні у місцях торф'яних пожеж, враховуйте, що там можуть створюватися глибокі вирви, тому пересувайтеся, по можливості, перевіряючи палицею глибину слою, що вигорів;
 • після виходу із осередку пожежі повідомте місцеву адміністрацію та пожежну службу про місце, розміри та характер пожежі.

Якщо горить одяг на людині:

 • Зупиніть людину, не давайте їй бігати, адже це сприяє тому, що полум`я розгориться ще більше.
 • Допоможіть швидко скинути палаючий одяг, чи загасити вогонь за допомогою простирадла, ковдри, пальто або струменя води. Гасити полум’я на одязі можна піском, землею, снігом. Сам постраждалий може згасити вогонь, перекочуючись по землі.
 • Залиште голову відкритою, щоб людина не задихнулась продуктами горіння.
 • Викличте швидку допомогу.
 • Надайте домедичну допомогу.

Перша допомога при опіках:

 • Посадіть або покладіть постраждалого, негайно припиніть вплив високої температури; негайно припиніть вплив високої температури.
 • Обливайте місця опіків великою кількістю води (15 хв. і більше), будьте обережні, щоб уникнути переохолодження постраждалого, особливо взимку.
 • Якщо є можливість, то зніміть з уражених ділянок каблучки, годинники, паски, взуття до того, поки ці місця не почали набрякати.
 • До обпеченої шкіри не можна доторкатися руками, намагатися зняти присталі залишки згорілого одягу (обережно ножицями зрізують лише їх краї).
 • Всі опіки необхідно захистити, прикриваючи їх чистою тканиною без ворсу.
 • Дайте людині знеболювальний засіб для запобігання виникненню больового шоку.
 • Постраждалому давайте вживати рідину в достатній кількості.
 • Перевіряйте пульс та дихання кожні 10 хв. до прибуття швидкої допомоги.

Запам’ятайте! Не змащуйте опіки ніякими кремами, лосьйонами, оліями або маслами! Не проколюйте пухирі!

В рамках проведення днів обміну досвідом передових підприємств із студентами інституту, 12 листопада 2020 року відбулася онлайн-лекція генерального директора компанії «МОСТ-Україна», ексклюзивного представника в Україні деревообробного обладнання Wood-Mizer (США), Олександра Твердохліба на тему: «Сучасні технології деревообробки: прибутковий бізнес та збереження лісів». В лекції взяли участь понад 80 учасників – студенти (здебільшого спеціальностей: 187 Деревообробні та меблеві технології; 183 – Технології захисту навколишнього середовища та 126 – Інформаційні системи та технології), аспіранти і викладачі Навчально-наукового інституту деревообробних та комп’ютерних технологій і дизайну. 

Олександр Твердохліб у своїй презентації ознайомив учасників з історією створення компанії «МОСТ-Україна», сучасним станом, проблемами та перспективами використання стрічкопилкового обладнання фірми Wood-Mizer в Україні та інших країнах Європи і світу, особливостями ведення бізнесу та збереження лісів. 

Лекція викликала живу зацікавленість, про що свідчать численні запитання студентів, аспірантів та викладачів стосовно технологічних, технічних та організаційних аспектів ведення бізнесу компанією «МОСТ-Україна», а також особливостей започаткування бізнесу, досягнення високих результатів та людських якостей. 

Підсумовуючи онлайн-лекцію, директор інституту Володимир Маєвський від імені учасників висловив щиру подяку Олександру Твердохлібу і з вдячністю прийняв запрошення відвідати виробничу базу компанії «МОСТ-Україна» в с. Байківці поблизу Тернополя, студентами, аспірантами та викладачами інституту. 

Важливо також відзначити, що компанія «МОСТ-Україна» разом з іншими учасниками Української асоціації деревообробного обладнання, у 2017 році організували та повністю оплатили поїздку студентів та викладачів різних університетів та коледжів України, у яких здійснюється підготовка фахівців лісотехнічного профілю, зокрема й нашого університету, на найбільшу в світі спеціалізовану виставку обладнання та технології для лісової і деревообробної промисловості LIGNA-2017 (м. Ганновер, Німеччина).

Модератор лекції Йосип Андрашек, 
доцент кафедри ТЗНС і Д, БЖД та СК

en ukrпану Байдену з обранням на високий пост Президента США.

 

engukr

loda.jpgВітаємо лісотехніків - лауреатів обласної премії!

Днями голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький підписав розпорядження «Про призначення обласних премій для працівників наукових установ та закладів вищої освіти у 2020 році», згідно з яким присуджено обласні премії працівникам наукових установ та закладів вищої освіти Львівщини.

Серед лауреатів троє працівників Національного лісотехнічного університету України:

 • Бехта Павло Антонович - доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри технологій деревинних композиційних матеріалів целюлози та паперу.

 • Груник Наталія Ігорівна - молодший науковий співробітник науково-дослідної частини, інженер кафедри лісівництва

 • Яркун Володимир Ігорович - старший викладач кафедри інформаційних технологій, керівник Центру веб-комунікацій.

Як повідомляє Департамент освіти і науки та Прес-служба ОДА - серед лауреатів - викладачі, доктори наук, аспіранти та асистенти кафедр вищих навчальних закладів та наукових установ Львова.

«Нагорода створена з метою сприяння подальшого розвитку науки, утвердження високого авторитету науковців Львівщини в Україні та підтримки й стимулювання проведення наукових досліджень. Департамент освіти щиро вітає лауреатів та бажає їм подальших здобутків у науці», - зазначив директор департаменту освіти та науки Львівської ОДА Олег Паска.

Церемонія нагородження відбудеться 16 листопада 2020 року у Львівському Будинку вчених.

Щиро вітаємо лауреатів обласної премії для працівників наукових установ та закладів вищої освіти
і бажаємо їм подальших успіхів та наукових здобутків!

Ректорат

Шановні студенти, аспіранти та співробітники! 

12 листопада 2020 року (четвер) о 15.00 відбудеться онлайн-лекція генерального директора компанії «MOST-Україна» Олександра Твердохліба на тему "Сучасні технології деревообробки: прибутковий бізнес та збереження лісів"

Компанія «MOST-Україна» - ексклюзивний представник в Україні деревообробного обладнання Wood-Mizer (США).

Онлайн-лекція відбудеться в Google Meet, код доступу: stidktd

01111918 1200x675НЛТУ України впродовж десятиліть став майданчиком відзначення важливих історичних дат та вшанування пам’яті трагічних сторінок з життя українського народу.

Листопадові дні  є пам’ятними для львів’ян. Це час, коли вшановують Західноукраїнську Народну Республіку. Декілька років поспіль студенти НЛТУ України разом із викладачами брали активну участь у заходах,  приурочених Листопадовому чину, вшановували пам’ять Січових стрільців під час панахиди на Янівському цвинтарі, організовували урочисті академії.

Цьогоріч карантин вніс свої корективи в святкуваня. Тому 4 листопада 2020 р.  в рамках адаптаційного курсу  студентів-першокурсників  було запрошено на "Віртуальний маршрут маловідомими листопадовими подіями Львова 1918 р.разом із Ігорем Саламахою". Подія відбулася в Meet.

salamahaУ історичному екскурсі доцент кафедри Ігор Саламаха висвітлив обставини захоплення Львова українцями у листопаді 1918. Передовсім він мальовничо описав сам Львів восени 1918, наголосивши що, більш як сто років тому, як і тепер, всі навчальні заклади міста були закриті на карантин у зв’язку з епідемією грипу-іспанки. Навів цікаві подробиці, захоплення українськими вояками центрального управління поліції Львова та військових казарм міста. Описав прибуття до Львова Легіону Січових стрільців та добровольчого загону отамана Долуда з Наддніпрянської України.

Оповідач яскраво змальовував бої у Львові, які велись між українськими стрільцями та польськими повстанцями і наводив приклади, яким чином українці контролювали ворожо-налаштоване до них польське населення міста (випадок про побиття українського військового поляками в одному з численних кафе міста та миттєву реакцію на це української військової влади). Наостанок оповідач змалював криваві обставини єврейського погрому у Львові 22-23 листопада 1918 р., який вчинили польські військові і цивільні польські мешканці міста у єврейських кварталах.

Зустріч була цікавою і пізнавальною.

logo nltuНАЦІОНАЛЬНИЙ
ЛІСОТЕХНІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
УКРАЇНИ

 

 

© 2019 НЛТУ України

Адреса

  79057, м.Львів,
    вул. Ген.Чупринки, 
103
(032) 237 80 94,
    (032) 237 79 88
nltu@ukr.net
www.nltu.edu.ua
 f  facebook.com/nltu.edu.ua

Підтримка

Центр веб-комунікацій

Матеріали, пропозиції та побажання надсилайте на електронну адресу site@nltu.edu.ua

При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.

JoomShaper