223875279 2995589653990827 7300486072000871832 n
 
 
10-та річниця відкриття студентського храму!
 
28 липня 2021 р. відбудеться святкування престольного празника та 10-ї річниці відкриття Студентського храму Святого рівноапостольного князя Володимира.
 
 
- 8:30 Утреня. Велике водосвяття.
 
- 10:00 Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолить Владика Степан Сус - голова Пасторально-міграційного відділу Патріаршої курії УГКЦ.
 
 
 
 
Храм розташований біля студмістечка
Національного лісотехнічного університету України,
вул. Природна, 8а.

Підсумки відеоконкурсу в рамках проекту “V4 Green Universities” (V4GU)
Напрями міжнародної співпраці університетів у питаннях адаптації та пом’якшення змін клімату

S170017620 липня 2021 р. у залі засідань НЛТУ України, з дотриманням правил протиепідеміологічного захисту, відбулась урочиста церемонія нагородження переможців відеоконкурсу, присвяченого проблемі адаптації та пом’якшення змін клімату. Конкурс було організовано в рамках міжнародного проєкту “V4 Green Universities” (V4GU) за фінансової підтримки Вишеградського фонду. Цей дворічний проєкт (2020-2021) виконує консорціум університетів п’яти країн:  Університет м. Печ, Угорщина; Словацький університет сільськогосподарських наук, м. Нітра; Чеський університет природничих наук, м. Прага; Університет у м. Карагуєвець, Сербія та Національний лісотехнічний університет України, м. Львів. Усі університети-учасники проекту є членами всесвітньої мережі UIGreenMetric World University Ranking.

З вітальним словом до присутніх звернувся координатор проекту від НЛТУ України, проректор з науково-педагогічної виховної роботи та міжнародних зв’язків Борис М.М., який наголосив на відповідності тематики відеоконкурсу і тематики проекту загалом місії та цінностям НЛТУ України, гасло якого - AD NATURAM VIVERE DISCIMUS – «Вчимося жити в гармонії з природою».

Проректор нагадав, що метою відеоконкурсу  було заохочення студентів і працівників університетів поширювати ідеї сталого розвитку шляхом участі у програмах і проектах з питань зміни клімату. Для участі у конкурсі слід було створити тематичне відео, в якому впродовж хвилини відобразити своє бачення сталого (екологічнішого, енергоефективного, здорового) способу життя в чистому довкіллі, а також поділитись досвідом вирішення екологічних проблем в контексті реалізації Цілей сталого розвитку (Агенда 2030).

До участі у відеоконкурсі, який тривав з 1 березня по 7 червня 2021р., були запрошені студенти, аспіранти, викладачі, наукові й адміністративні працівники.

Загалом у конкурсі від НЛТУ України взяло участь 27 учасників – від бакалаврів до аспірантів, а також викладачі окремих кафедр.

S1700166Після завантаження роликів на сайті проекту, міжнародне журі приступило до їх оцінювання. Журі складалося з представників усіх університетів-партнерів. Від НЛТУ України членами журі були голова робочої групи проекту доктор економічних наук, професор кафедри екологічної економіки Соловій І.П. і фахівець з питань екологізації освіти, кандидат економічних наук, доцент кафедри екологічної економіки Загвойська Л.Д. Зазначимо, що кожен член журі повинен був оцінити роботи учасників усіх п’яти університетів на основі таких критеріїв: можливість реалізації ідеї (до 10 балів); її інноваційність (до 10 балів); технічна якість відео (до 10 балів). За результатами оцінювання сформовано рейтинги відеороликів для кожного університету і загальний рейтинг.

Координатор проекту Микола Борис оголосив результати відеоконкурсу, а також вручив призи і сертифікати переможцям. 

Присутні мали змогу переглянути відеоролики, які міжнародне журі оцінило найвищими балами, та відеоролик учасника, який отримав найбільше вподобань у соціальних мережах за результатами голосування глядачів.

Для переможців конкурсу від НЛТУ України було встановлено призовий фонд у розмірі біля 3 000 євро.

IMG 20210720 151811Абсолютним переможцем відеоконкурсу серед усіх п’яти університетів, які сукупно представили 118 відео, став студент науково-навчального інституту деревообробних та комп’ютерних технологій і дизайну НЛТУ України, бакалавр-технолог Денис Павличко, набравши 130,33 бала із 150 можливих. За перемогу в НЛТУ України Дениса нагороджено електровелосипедом.

Власниками електросамокатів за друге місце в конкурсі стали:  Владислав Василів  (123,33 бала), Ростислав Кравчук  (122,17 бала), економіст-еколог Юлія Лопушанська (121,83 бала) та Марта Бодачевська з загальним балом 121,33.

Третє місце вибороли: майбутній економіст Тетяна Загакайло (121,00 бал), Віталій Комаров (119,83 бала),  майбутній магістр економіки підприємства Юлія Онуфрак (119,67 бала), Сергій Терешків (118,17 бала), Петро Пашкевич (115,83 бала), Цуприк Василь (115,00 балів) і Єлизавета Подкопаєва (114,83 бала). Всі вони отримали павер-банки з сонячною батареєю.

Решту учасників було нагороджено призами глядацьких симпатій  – термогорнятами з логотипами Вишеградсього фонду і проекту. 

Кожному конкурсанту вручено сертифікат.

Присутні переглянули відео на тему сталого лісового господарства Петра Пашкевича. Це відео за активністю голосування стало лідером глядацьких симпатій, набравши 477 уподобань у соціальних мережах Фейсбук та Інстаграм.

Переможці поділилися враженнями від участі у конкурсі, наголосивши на важливості проведення таких заходів для студентів і викладачів, оскільки спонукають до перегляду способу життя і діяльності в напрямі досягнення безпечного, кліматично нейтрального майбутнього. Участь у відеоконкурсі сприяла також опануванню видів діяльності, яка передбачає творчий підхід до вирішення самостійно поставлених перед собою завдань і набуття додаткових навичок комунікації, зокрема за допомогою сучасних інформаційних технологій.

S1700102Микола Борис подякував студентам і працівникам університету - учасникам відеоконкурсу за готовність взяти участь і поширити свої ідеї стосовно більш екологічного, «зеленого» способу життя. Координатор проекту від НЛТУ України висловив впевненість, що завдяки екологічному спрямуванню наукових досліджень і навчального процесу університет виховує нове покоління свідомих громадян і робить вагомий внесок у сталий розвиток суспільства.

Окрема подяка від імені адміністрації пролунала на адресу Вишеградського фонду і членів консорціуму з виконання проекту – Університету м. Печ, Угорщина, Чеського університету природничих наук, м. Прага, Словацького університету сільськогосподарських наук, м. Нітра, Університету у м. Карагуєвець, Сербія. Національний лісотехнічний університет України відкритий до міжнародних ініціатив та проектів.

Після завершення процедури нагородження координатор проекту Микола Борис надав слово керівнику робочої групи, голові комісії з екологізації освіти НМР університету, члену журі відеоконкурсу від НЛТУ України проф. Соловію І.П. У своєму виступі проф. Ігор Соловій подякував адміністрації університету за високу оцінку зусиль, докладених робочою групою для організації й успішного проведення відеоконкурсу і проекту загалом, наголосив на тому, що завдяки статусу лідера з освіти для сталого розвитку в Україні за підсумками всесвітнього рейтингу UIGreenMetric World University Ranking університет отримав запрошення долучитися до виконання проекту «Зелені університети», в рамках якого відбувся відеоконкурс.  Професор Ігор Соловій поділився емоціями від перегляду відео учасників конкурсу, відзначив об’єктивно високий рівень відеороликів українських учасників, роль академічної спільноти у вирішенні проблеми зміни клімату, висловив впевненість у тому, що завершення цього проекту матиме продовження в інших проектах, заохотивши присутніх ділитися думками та ідеями щодо їх можливої тематики та активно долучатися до нових ініціатив з вирішення проблем зміни клімату і переходу до сталого розвитку.

Відтак своїми враженнями від роботи в журі поділилася доц. Людмила Загвойська, розповівши про досвід, отриманий в процесі оцінювання відео,  зазначивши багатогранність проблеми зміни клімату і відповідно потребу різних підходів до її розв’язання, а також окресливши деякі заходи з тих, які передували проєкту, зокрема організована і проведена кафедрою екологічної економіки під егідою Програми Балтійського університету (BUP) міжнародна літня школа з питань кругової економіки, Другим успішним і довготривалим прикладом освіти для сталого розвитку є викладання кафедрою екологічної економіки дисципліни “Sustainable Development”. Цю англомовну дисципліну слухають  переважно студенти інституту екологічної економіки і менеджменту, однак кафедра готова працювати з усіма студентами університету. Людмила Загвойська повідомила присутніх про можливість підвищувати кваліфікацію з питань реалізації цілей сталого розвитку та екологізації економіки у рамках магістерської програми «Економіка довкілля і природних ресурсів». Саме цю програму завершила в поточному році випускниця кафедри екологічної економіки і одна з переможниць відеоконкурсу Юлія Лопушанська, яка, зокрема, і набутим під час навчання в магістратурі знанням, пройшла відбір на стажування в Апараті Верховної Ради України.

IMG 20210720 144945До присутніх із привітанням звернувся завідувач кафедри дизайну доктор педагогічних наук, професор Прусак В.Ф. Професор Володимир Прусак вказав на важливість екологічної тематики в роботі майбутніх дизайнерів і поділився прикладом поширення програми екологізації підготовки дизайнерів з колегами з інших університетів. Результатом стала міжнародна виставка екоплаката, в якій кафедра дизайну НЛТУ України бере активну участь, запропонувавши оганізаторам виставки 33 плакати, виконані студентами і викладачами кафедри. Роботи студентів з екологічного дизайну стосуються насамперед дизайну меблів. Проф. В. Прусак бачить у такій діяльності ще одне підтвердження того, що всі кафедри університету рухаються в одному напрямі – забезпечення якісної освіти для сталого розвитку як запоруки втілення Цілей Порядку денного ООН 2030. Пролунала пропозиція повторити такий конкурс.

S1700155Член робочої групи проекту, фахівець з питань екологізації освіти, кандидат економічних наук, доцент кафедри екологічної економіки НЛТУ України Максимів Л.І. відзначила важливість участі у відеоконкурсі студентів різних спеціальностей – економістів, технологів, лісогосподарів і представників інших спеціальностей та різних курсів. Людмила Максимів наголосила на тому, що проект «Зелені університети», складником якого є проведення відеоконкурсу, має міцну базу завдяки тривалому формуванню в університеті концепції освіти для сталого розвитку. Звертаючись до студентів, вона зазначила, що діяльність університету в напрямі екологізації освіти набула особливого розвитку в середині 1990-х рр, завдяки виконанню низки міжнародних проектів, результатом  яких стало відкриття в НЛТУ України першої на теренах континентальної Європи магістерської програми з економіки довкілля і природних ресурсів. Це стало підґрунтям для системної роботи і прийняття в університеті програми наскрізної екологізації навчальних дисциплін усіх спеціальностей, а також уможливило конструктивну співпрацю з іншими університетами світу і виконання наступних проектів, зокрема проекту «Зелені університети» за підтримки Вишеградського фонду.

Микола Борис відзначив ефективну роботу менеджера проекту, в.о. начальника відділу міжнародних зв'язків Лесюк Г.М., привітавши її водночас з отриманням диплома доктора філософії.

Відтак слово для привітання учасників отримав Яркун В.І. - фахівець з ІТ-технологій та інформаційного забезпечення проекту, старший викладач кафедри інформаційних технологій. Володимир Яркун нагадав присутнім, що НЛТУ України є учасником всесвітньої мережі UI GreenMetric World University Ranking (https://greenmetric.ui.ac.id), наголосивши, що університет посідає перше місце серед університетів України в номінації «Зелений університет», а також входить до ТОП-10 університетів світу за критерієм екоосвіти. У світовому рейтингу НЛТУ України посідає 114 позицію з понад 900 університетів. Володимир Яркун відзначив, що подані на конкурс відео торкаються всіх показників рейтипгу: екоосвіта, безпечний та дружній до довкілля транспорт, ощадне використання води, енергоефективність, поводження з відходами, інфраструктура. Окрім того, було зазначено, що університет має намір у жовтні 2021 р. вчетверте брати участь у роботі всесвітньої мережі  UI GreenMetric World University Ranking, де участь у відеоконкурсі знайде належне відображення.

Володимир Яркун закликав присутніх докластися до забезпечення нового показника рейтингу – екологічні стартапи – і пропонувати цікаві еко-інноваційні рішення.

S1700171Під час проведення заходу було відзначено велику роботу з організації та проведення відеоконкурсу фахівця з комунікації та організаційного забезпечення проекту старшого викладача кафедри економіки підприємств Павлюк У.В.

Для того, аби церемонія нагородження відбулася, важливу роль відіграла бухгалтерія університету в особі головного бухгалтера Бурди А.Л., який забезпечив своєчасне придбання призів.

На згадку про цю непересічну як для її безпосередніх учасників, так і для університету подію було зроблене спільне фото.

Церемонія нагородження переможців відеококонкурсу, присвяченого проблемі адаптації та пом’якшення зміни клімату і переходу до сталого розвитку, стала яскравим завершальним акордом фінансованого Вишеградським фондом проекту ”V4 Green Universities”.

М. Борис, І. Соловій, Л. Максимів, В. Яркун

IMG e6fa5d2cde8d7c781cea9390dd51025e V13-14 липня в Національному лісотехнічному університеті України перебував  з робочим візитом перший заступник Міністра освіти і науки України, член-кореспондент Національної академії наук України, доктор економічних наук, професор КИЗИМ Микола Олександрович. Під час візиту перший заступник Міністра Микола КИЗИМ відвідав Страдчівський навчально-виробничий лісокомбінат, розсадник Ботанічного саду, ознайомився з матеріально-технічною базою університету та навчально-науковими лабораторіями кафедр.

Під час зустрічі з колективом вишу перший заступник Міністра Микола КИЗИМ ознайомив присутніх з наказом Міністра освіти і науки України про призначення ЗАГОРСЬКОГО Володимира Степановича, член-кореспондента Національної академії наук України, доктора економічних наук, професора ректором Державного вищого навчального закладу “Національний лісотехнічний університет України”.

На зустрічі були обговорені важливі питання діяльності університету, окреслено перспективи його подальшого розвитку. У виступах першого проректора з науково-педагогічної роботи, професора АДАМОВСЬКОГО М.Г. і проректора з наукової роботи, професора ЛАВНОГО В.В. було проаналізовано стан та шляхи активізації діяльності університету за відповідними напрямками роботи.

Зокрема, професор АДАМОВСЬКИЙ М.Г. наголосив на необхідності розроблення і поетапного виконання цільових показників діяльності (результативності, ефективності та якості) університету на найближчі п’ять років.

Професор ЛАВНИЙ В.В. зазначив, що університет отримує з державного бюджету лише 5,5% коштів на наукові дослідження, а решту заробляє сам завдяки співпраці з бізнесом, виробництвом і міжнародним грантам. За рейтингом університетів за показниками бази даних SciVerse Scopus 2021 року Національний лісотехнічний університет України займає високе 35 місце серед 190 національних закладів вищої освіти України.

Доцент кафедри екології ОЛІФЕРЧУК В.М. ознайомила присутніх із сучасними досягненнями навчально-наукової лабораторії біотехнологій та екологічного моніторингу земель, зокрема, з розробкою мікоризного препарату, який отримав державну реєстрацію і сертифікат “Органік стандарт”. 

У своєму виступі професор КИЗИМ М.О. високо оцінив наявний освітньо-науковий потенціал колективу університету, вказав на окремі недоліки, що були виявлені під час огляду структурних підрозділів університету, а також необхідність їх усунення, конкретні шляхи покращення фінансово-господарської, наукової, науково-технічної та виробничої діяльності, збільшення кількості абітурієнтів під час вступу, враховуючи унікальність вишу, що дало би змогу покращити показники діяльності університету.

На завершення зустрічі професор КИЗИМ М.О. дав вичерпні та обґрунтовані відповіді на питання співробітників університету, особливо щодо покращення фінансово-господарської та наукової діяльності університету.

Присутні подякували першому заступнику Міністра КИЗИМУ М.О. за візит до університету і рекомендовані заходи щодо покращення його діяльності.

lisotehnik202125 червня 2021 р. запам’ятається випускникам-бакалаврам кафедри дизайну не тільки стихійним лихом – шквалом, що пронісся Львовом і наробив великої шкоди. Це був і один з днів захисту бакалаврських робіт. Отож, в кінці дня 25 червня трьом студентам довелося захищатися в досить екстремальних умовах – без світла, підсвічуючи свої банери ліхтариками мобільних телефонів, не маючи змоги продемонструвати екзаменаційній комісії свої відеопрезентації та анімаційні ролики. Не розгубившись, студенти в півтемряві доповідали комісії про свої розробки, а коли врешті світло відновили – достойно завершили захист показом своїх відеоматеріалів.

Цього року екзаменаційну комісію по захисту дипломних робіт бакалаврів за спеціальністю 022 “Дизайн” в НЛТУ України очолив Варениця Андрій Степанович – засновник, кінцевий бенефіціар групи компаній ТМ «VarenyciaManufacture», ТОВ «Ав-Трейдинг», ТОВ «Ав-Продакшн», ТОВ «Проста», член Української Асоціації Меблевиків.

Андрій Варениця – випускник кафедри дизайну 2005 р., талановитий дизайнер і уже відомий підприємець. Один з кращих студентів свого курсу, він наполегливо йшов до поставленої перед собою мети, працював уже з 1-го курсу і при цьому відмінно навчався, одержавши диплом з відзнакою (це – до  того, що зараз для багатьох студентів робота є в пріоритеті перед навчанням, і оправдовують роботою пропуски занять, і не в пріоритеті хороші оцінки). Андрій Варениця, на наш погляд – втілення сучасного фахівця-підприємця: молодий, амбітний, професіонал з широким світоглядом і сучасним баченням шляхів розвитку галузі. Старається відвідати всі престижні галузеві виставки як в Україні, так і за кордоном. Добре орієнтується в сучасних меблевих трендах, може передбачати перспективи і шляхи розвитку галузі. Заснував підприємство з виробництва меблів – з суперсучасним обладнанням, з високою культурою виробництва, приймає участь у різноманітних проєктах-конкурсах зі своїми авторськими виробами. Крім дизайну, освоїв і чудово орієнтується у питаннях конструкції і технології меблів.

Андрій Степанович, не дивлячись на свою зайнятість, погодився бути у нас головою ЕК з дизайну, так як вважає, що на кафедрі готують сильних фахівців-дизайнерів меблів, що український дизайн нічим не поступається європейському і цілком має право на існування. Тому хотів донести цей посил до молодих фахівців і підтримати їх креативні ідеї.

У вступному слові перед початком захистів А.С. Варениця дав настанови і практичні поради студентам: «Дерзайте, а ми будемо втілювати!», «Унікальний авторський меблевий виріб – як твір мистецтва», «Слід так доповісти про свою розробку, щоб потенційний інвестор захотів вкласти кошти у ваш проєкт», «Старайтесь не просто описати свою розробку, а вказати, в чому перевага саме вашого рішення».

До захисту було представлено 32 проєкти, з яких на «відмінно» захистилися 23 студенти, решта 9 студентів одержали оцінку «добре». Кращі проєктні розробки були відзначені Похвалою ЕК: Козакевич А.В. (кер.: к. т. н., ст.викл. Прусак Ю.В.); Скрипко О.В. (кер.: ст.викл. Кантаровський Ю.П., конс. – к.т.н., доц. Купчик Р.М.); Лончук В.А., Богославська Ю.В. кер.: ст.викл. Прокопенко В.Л., конс. – д. пед. н., доц. Прусак В.Ф.); Щьокіна В.М. (кер.: д. пед. н., доц. Прусак В.Ф.) – за досягнення високої образної виразності, інноваційної морфологічності виробів, якісно виконані проєкти, експериментальні моделі, 3D-візуалізації та змістовний захист. У цілому даний курс продемонстрував якісний рівень своїх дипломних робіт. Половина випускників-бакалаврів планують продовжити навчання у магістратурі. Тож побажаємо їм у цьому успіхів, стати дизайнерами з фаховою дворівневою освітою і зайняти достойне місце в когорті відомих дизайнерів.

Ст. викл. кафедри дизайну
Н. Бехта

V4GU logoУніверситети-партнери проекту «Зелені університети» оголошують результати відеоконкурсу! За результатами роботи міжнародного журі проекту V4GU переможцями відеоконкурсу «Зелені університети» від Національного лісотехнічного університету України визначено:

Переможці

1 місце (велосипед):

 1. Павличко Денис

 2 місце (електросамокати):

 1. Василів Владислав
 2. Ростислав Кравчук
 3. Лопушанська Юлія
 4. Бодачевська Марта

3 місце (павер банк з сонячною батареєю):

 1. Загакайло Тетяна
 2. Комаров Віталій
 3. Онуфрак Юлія
 4. Терешків Сергій
 5. Пашкевич Петро
 6. Цуприк Василь
 7. Подкопаєва Єлизавета

Нагородження*

Урочиста церемонія нагородження відбудеться

20 липня 2021 р. (вівторок), 14.00 год
в залі засідань Вченої Ради, Адміністративний корпус, 2 поверх

з дотриманням епідеміологічних вимог

Нагородження відбуватиметься за наступною процедурою:

 • кожен учасник приходить за призом з документами, що посвідчують особу (паспорт), та засвідчує отримання призу особистим підписом у документах;  
 • кожен учасник отримує сертифікат про участь у відеоконкурсі;
 • кожен учасник фотографується з сертифікатом та отриманим призом.
e bicsamokat

cup

powerbank na solnechnyh

Результати оцінювання відео учасників з Національного лісотехнічного університету України міжнародним журі представлені у табл.1. 

Відео Павличка Дениса зайняло перше місце не тільки серед відео учасників з Національного лісотехнічного університету України, але й серед усіх 118 відео, змонтованих учасниками з 5 університетів.

Від Національного лісотехнічного університету України загалом на конкурс представлено 27 відео. Попередньо анонсовано – 22 призові місця (12 основних + 10 термогорнят за результатами глядацького голосування). Результати глядацького голосування представлені у табл. 2., рейтинг відео учасників за критерієм – загальна кількість вподобань у Facebook та Instagram – табл.3. Організатори відеоконкурсу вирішили нагородити усіх учасників, хто не зайняв 1-3 призові місця, термогорнятами.

Роз’яснення процедури оцінювання

 

visegrad fund logo blue 800px 1

* Учасники, які не зможуть забрати приз на урочистій церемонії нагородження, повинні забрати приз в організаторів до 28 липня 2021 р. Такі учасники індивідуально повинні узгодити зручну для них дату та час отримання призу у період з 21 до 28 липня 2021 р. з організатором на е-mail Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , або у Telegram бесіді лісотехніків-учасників відеоконкурсу: https://t.me/joinchat/nDPAM5uh0984ZWRi. 

 

The project is co-financed by the Governments of Czechia, Hungary, Poland and Slovakia through Visegrad Grants from International Visegrad Fund. 

20210617 191914 0115-17 червня 2021 року в Києві відбулася перша і єдина b2b виставка українських меблів (FUBE). Організаторами виставки стали: Українська Асоціація Меблевиків та Євроіндекс.

Надзвичайно успішну подію відвідали не лише понад 1500 українських учасників, а й 616 іноземних байєрів із 58 країн світу - представники меблевого ритейлу, девелоперів, DIY мереж, сфери HoReCa тощо. Виставка стала каталізатором експорту українських меблевих брендів на світовий ринок. 

Студенти спеціальності менеджмент ЗЕД також активно долучились до успіху цієї знакової події. На початку березня 2021 року завідувач кафедри менеджменту ЗЕД доцент Микола Матвеєв спілкувався про можливості співпраці із завідувачем кафедри технології меблів та виробів з деревини професором Орестом Кийком. У ході розмови Оресту Антоновичу відбувся дзвінок від Член правління Української Асоціації Меблевиків та керівника виставки FUBE Оксани Донської. На наступний день вона запропонувала студентам-лісотехнікам із добрими знаннями англійської мови долучитись до організації виставки.

Декілька студентів ОП «Менеджмент ЗЕД» зголосились пройти співбесіду, за результатами якої студентки МЗЕД-31 Роксолана Бойко та Юля Мазурак, а також учениця ліцею Катерина Максимець  з 6 березня приступили до непростої праці Івент-менеджерів FUBE.

Отримавши контакти понад 200 потенційних іноземних баєрів вони мали непрості завдання в режимі он-лайн зв’язку:

 • надсилати повідомлення зареєстрованим учасниками виставки через WhatsApp, Viber, LinkedIn або інший канал зв'язку щодо можливості телефонних переговорів;
 • здійснювати телефонні дзвінки з метою пояснення умов відвідування виставки;
 • готувати офіційні листи для отримання віз, здійснювати комунікацію з посольствами України за кордоном;
 • комунікувати з можливими потенційними відвідувачами виставки щодо організації онлайн-зустрічей з представниками Правління Української Асоціації Меблевиків;

Screenshot 2Оскільки виставка планувалась на 7-9 квітня, дана робота передбачалась лише на один місяць, але карантин вніс свої корективи… виставку перенесли на 15-17 червня. Відповідно й змінились завдання: додалось інформування про перенесення дати виставки, підтримка зв’язку із баєрами, що погодились та самостійний пошук нових в професійній мережі LinkedIn.

Не всі Івент-менеджери FUBE витримали такий марафон, але Юля Мазурак продовжувала й на кінець травня в неї було вже понад 1100 контактів баєрів. Особисто Юлею залучено 58 баєрів, які прилетіли в Україну на виставку. Перелік країн вражає: Австрія, Азербайджан, Бельгія, Великобританія, Греція, Грузія, Данія, Естонія, Ізраїль, Індія, Іспанія, Італія, Казахстан, Канада, Катар, Кіпр, Латвія, Литва, Нідерланди, Німеччина, ОАЕ, Палестина, Польща, Португалія, США, Туреччина, Франція, Хорватія, Чехія, Швеція

Три дні виставки, а також дні перед виставкою та після неї були найбільш насиченими – фактично робота 24/7 в онлайн режимі, як допомога баєрам на всі випадки. Перелік навіть складно описати: трансфер з аеропорту, розміщення в готелі, трансфери готель-виставка та навпаки, зворотній трансфер до аеропорту. Десятки дзвінків протягом години, й сотні протягом доби. А ще постійно (цілодобово) відкриті в комп’ютері таблиці з контактними даними баєрів, їх місцем розміщення, датами прильоту та відльоту. Не виняток дзвінки в другій-третій ночі, чи п’ятій ранку.

Працюючи зі Львова в режимі он-лайн, спілкуючись з представниками меблевого бізнесу з цілого світу, студентка МЗЕД-31 Юля Мазурак підтвердила добрий рівень підготовки з фахових дисциплін освітньої програми «Менеджмент ЗЕД»

Результат: подяки Юлі Мазурак, як від організаторів виставки, так й від десятків іноземних гостей, які дякують за запрошення на виставку, за чудову організацію, за особистий супровід й обіцяють повернутись в Україну знову для укладення нових угод, для придбання чудових меблів, які зроблені в Україні.

P.s. Як завідувач кафедри хочу подякувати професору Оресту Кийку за контакти з Українською Асоціацією Меблевиків, Оксані Донській за запрошення та високу оцінку роботи наших студентів, Юлії Мазурак та Роксолані Бойко за хорошу роботу та представлення НЛТУ України серед професійних баєрів-меблевиків всього світу. Виставка завершенна, а Юля продовжує співпрацю з Українською Асоціацією Меблевиків.

Завідувач кафедри менеджменту ЗЕД Микола Матвеєв.

Університети як осередки сталості та екологізації освіти

На виконання міжнародного проєкту “V4 Green Universities” (V4GU), фінансованого Вишеградським фондом, 22 червня 2021 р. на базі НЛТУ України відбувся науково-практичний онлайн семінар «Університети як осередки сталості та екологізації освіти».

Програмою семінару було передбачено обговорення й обмін досвідом із таких питань:

 • викладання курсу «Сталий розвиток» або інших курсів, базованих на парадигмі сталості;
 • виконання наукових проєктів за участю студентів, аспірантів та викладачів з проблем сталого розвитку та протидії змінам клімату;
 • впровадження практик енерго- і водоощадності, управління відходами, заходів боротьби зі змінами клімату, природоорієнтованих рішень на території студентських містечок;
 • співпраця з місцевими громадами та органами влади задля вирішення екологічних проблем та запровадження еко-інновацій.

До участі в семінарі зголосилося біля 50 учасників – представників університетів, наукових установ, органів місцевого самоврядування та інших зацікавлених сторін. Серед них: НЛТУ України, Національний університет імені Івана Франка, Державна установа «Інститут економіки природокористування та сталого розвитку Національної академії наук України», Національний університет "Києво-Могилянська академія», Національний транспортний університет, ДВНЗ «Донецький національний технічний університет», Одеський державний екологічний університет, Український Католицький Університет, Комунальне некомерційне підприємство "Центр екології, туризму та сталого розвитку" Бориславської міської ради, Львівський національний аграрний університет, Львівська Національна Академія Мистецтв та інші.

Screenshot 5

Учасників семінару привітав і побажав плідної роботи проректор з науково-педагогічної виховної роботи та міжнародних зв'язків, координатор проєкту Микола Борис. 

Керівник робочої групи, голова комісії з екологізації освіти науково-методичної ради НЛТУ України професор кафедри екологічної економіки НЛТУ України Ігор Соловій виступив з програмною доповіддю «Сталість в університетах: сучасні тренди та можливості», запропонувавши напрями інтегрування принципів сталості у практику вітчизняних університетів. 

Проректор з наукової роботи НЛТУ України професор Василь Лавний у доповіді «Праліси Українських Карпат як модель наближеного до природи лісівництва»  ознайомив присутніх із напрацюваннями в галузі дослідження українських пралісів, їх значенням для збереження біорозмаїття, роллю в підтриманні лісових екосистем і пом’якшенні наслідків змін клімату. 

Сучасний стан і перспективи розвитку екологізації освіти в Україні охарактеризував завідувач кафедри екологічної економіки НЛТУ України доцент Іон Дубовіч, зробивши акцент на досягненнях Національного лісотехнічного університету України в реалізації концепції екологізації освіти у ЗВО України і роль академіка НАН України професора кафедри екологічної економіки Юрія Туниці в просуванні цієї ідеї в Україні та світі.

Фахівець з ІТ-технологій та інформаційного забезпечення проєкту, старший викладач кафедри ІТ, керівник центру веб-комунікацій Володимир Яркун і фахівець з комунікації та організаційного забезпечення проєкту, старший викладач кафедри економіки Screenshot 1підприємства НЛТУ України к.е.н. Уляна Павлюк у спільній доповіді «НЛТУ України в рейтингу UI GreenMetric: досвід та нові виклики» ретельно проаналізували чинники успішності університету в запровадженні концепції сталого розвитку. Доповідачі докладно охарактеризували кожен із шести індикаторів, які було взято до уваги під час визначення рейтингу університетів у досягненні ними Цілей сталого розвитку, а саме:  інфраструктура, енергоресурси, відходи, вода, транспорт, освіта. Кожен критерій має бути достовірно підтверджений за допомогою певних параметрів. Було зазначено, що університет упродовж трьох років (2018-2020), відколи почав брати участь у процедурі рейтингування, послідовно демонструє неухильне покращення позицій за більшістю показників. Нагадаємо, що Національний лісотехнічний університет України втретє визнано найекологічнішим університетом України за даними всесвітнього рейтингу UIGreenMetric (UI Green Metric World University Rankings), університет входить до ТОП-10 світу за індикатором еко-освіти. У загальному світовому заліку університет посідає 144 позицію серед 912 кращих університетів світу з 84 країн. 

Screenshot 13Фахівець з питань екологізації освіти та організаційного забезпечення проєкту, доцент кафедри екологічної економіки Людмила Максимів представила доповідь на тему «Роль університетів у реалізації проєктів з енергоефективності», в якій зокрема, поділилася досвідом участі НЛТУ України у програмі «Енергоефективні студентські містечка» у рамках проєкту USAID, а також результатами співпраці з Інститутом снігу, лісу і ландшафту (WSL), м. Бірменсдорф, Швейцарія щодо використання можливостей зеленої енергії, зокрема, енергетичної деревини в Українських Карпатах для забезпечення потреб місцевих громад у доступних і відносно недорогих джерелах енергії. У доповіді було окреслено напрями підвищення рівня енергоефективності вітчизняних університетів.

Спільну наукову доповідь на тему «Урахування цінності послуг екосистем у прийнятті рішень: освітній дискурс» представили фахівець з питань екологізації освіти та організаційного забезпечення проєкту, доцент кафедри екологічної економіки НЛТУ України Людмила Загвойська та к.е.н. Оксана Пелюх. У доповіді було наголошено на цінності послуг екосистем для добробуту людини, наведено сучасні підходи до їх оцінювання та методику подання в освітньому процесі. Людмила Загвойська поділилася досвідом участі у міжнародному проєкті COST CA15206 - Payments for Ecosystem Services (Forests for Water)  з оцінювання послуг екосистем і презентувала виконаний у рамках цього проєкту і опублікований у 2021 р. посібник «Ліси для водопостачання», де відображено ефективні схеми платежів за покращення водозабезпечення завдяки садінню дерев і догляду за ними. Оксана Пелюх поділилася результатами наукових досліджень, виконаних під керівництвом доц. Л. Загвойської, про уподобання населення щодо послуг лісових екосистем, зокрема – рекреаційних лісів, і досвіду виявлення попиту на ці послуги.

Досвід викладання дисципліни «Біотехнологія» в контексті проблем відновлення ґрунтів і впливу на клімат планети представила докторант кафедри екології, доцент Вікторія Оліферчук. Було наведено приклад використання розробленого доповідачем препарату для покращення якості ґрунту для клумб у центральній частині Львова.

Старший викладач кафедри екологічної економіки НЛТУ України Христина Василишин представила доповідь «Сучасний стан і перспективи розвитку «зелених студмістечок" в університетах світу», узагальнивши кращі практики функціонування зелених кампусів у провідних університетах світу і вітчизняних ЗВО.

Теми доповідей інших учасників відображено в Програмі семінару. За його результатами буде опубліковано збірник тез, а кожен учасник отримає сертифікат.

Дискусія в рамках семінару дозволила чітко окреслити роль сучасного університету в досягненні цілей сталого розвитку та шляхів її посилення.

Людмила Максимів,
Людмила Загвойська,
Володимир Яркун

20210616 17220916 червня делегація університету у складі проректора з науково-педагогічної, виховної роботи та міжнародних зв’язків Миколи Бориса та заступника директора Навчально-наукового інституту екологічної економіки і менеджменту Олександра Адамовського відвідала Хмельницьку гуманітарно-педагогічну академією. Під час перебування делегація ознайомилася з освітнім процесом в академії, особливостями підготовки фахівців за педагогічними і творчими спеціальностями, а також умовами проживання та проведенням дозвілля студентами академії.
В рамках візиту було підписано угоду про співпрацю між Хмельницькою гуманітарно-педагогічною академією та Національним лісотехнічним університетом України, налагоджено комунікацію між відповідними структурними підрозділами обох закладів та обговорено перспективи подальших спільних дій у різних сферах освітньо-наукової та культурної діяльності.
Під час візиту делегація зустрілася з іноземними громадянами, які навчаються в академії на курсах підготовки до вступу в заклади вищої освіти України. В академії навчаються слухачі з Конґо, Демократичної Республіки Конґо, Ефіопії, Гани та Коморських островів.
Доцент Олександр Адамовський презентував відеоролик про Національний лісотехнічний університет України, у якому було подано вичерпну інформацію про структурні підрозділи університету, освітні програми зі спеціальностей, за якими здійснюється підготовка фахівців в університеті, а також про умови проживання в гуртожитку та побут студентів, проведення ними дозвілля та можливості для саморозвитку.
На питання, що цікавили іноземних громадян, відповідав проректор Микола Борис. Він зупинився на особливостях та привабливості освітніх програм університету, що пропонуються для іноземних громадян, вартості навчання та інших аспектах освітнього процесу, а також запросив їх стати студентами Національного лісотехнічного університету України.

Шановні колеги!
Повідомляємо, що урочисте засідання Ради та виконкому ЗНЦ з нагоди 50-річчя утворення Західного наукового центру НАН України і МОН України відбудеться 17 червня 2021 року о 14.00 год в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка.
 
Всім зацікавленим, хто не отримав запрошення на участь у цьому заході з огляду на епідеміологічну ситуацію, можна долучитися до онлайн-трансляції з використанням  Zoom.
 
Topic: Урочисте засідання з нагоди 50-річчя утворення ЗНЦ НАН України та МОН України
Time: Jun 17, 2021 14:00 Kyiv
Meeting ID: 985 9729 3255
Passcode: 343462 
З повагою,
вчений секретар ЗНЦ
Роман Романюк

photo 2021 06 07 20 06 4528 травня в НЛТУ України відгримів 40-й, ювілейний фестиваль студентської творчості “Весна Лісотехніки”. Це щорічний захід, який проводиться з метою __ розбавити сірі будні студентів, цікавими, гумористичними мініатюрами, співами, музикою та танцями. Цього року інститути неабияк здивували глядачів своїми сценаріями… , але почнем спочатку…)

Не один тиждень недоспаних ночей та недописаних мініатюр, хореографії та тренування підтримок, співів та підбирання влучної тональності… . Заглянемо на місяць раніше та передивимося фото з репетицій наших студентів-активістів кожного інституту.

ІДКТД

ІЕЕМ

ІЛСПГ

ІІМАКІТ

Отже, шоу, яке відбулося 28 травня 2021 року в конференц-залі 1-ого корпусу НЛТУ України, оцінювало журі у складі:

 • Анна Чорна, учасниця багатьох всеукраїнських та міжнародних співочих конкурсів;
 • Артем Ткачук, колишній активіст ІІМАКІТ, капітан команди по футболу;
 • Тарас Харитоненко, колишній активіст ІЕЕМ, фіналіст Галицької ліги КВН, рівненської “Ліги сміху”, тренер “Студентської ліги сміху Львова”;
 • Олена Паук, екс-голова профбюро ІДКТД, тричі привела свою команду до перемоги, учасниця 2-ох команд “Ліги сміху”, кращий режисер-постановник 2017 року;
 • Тарас Яремій, колишній активіст ІЛСПГ, стенд-ап комік, капітан команди ліги сміху, кращий актор весни.

А тепер зануримось у самий виступ наших інститутів…

Вже четвертий рік поспіль команда ІІМАКІТ відкривала фестиваль. Цього року механіки підготували полотно під назвою “Прокляття механіків”. Троє хлопців відвідали шамана Петра, щоб він допоміг їм зняти їхнє прокляття - програш на фестивалі “Весна Лісотехніки”. Кількістю вони не взяли зал, але стали для глядачів “соловейками”, які запам’яталися якістю виступу ІІМАКІТ.

Другими дивували наших глядачів активісти ІЕЕМ з цікавим, казковим та дещо драматичним полотном __ “Ціна свободи”. Хитре божество Калісто, яка хотіла заволодіти світом, пробудилася зі сну щоб захопити світ. Але на заваді стають дві внучки діда, який знав як знищити злу чаклунку і зумів передати цю історію своїм нащадкам. Проте не все так просто… Вкінці, як виявляється головна героїня була лиш приманкою, а справжньою Калісто виявилася слуга, Хамончик, яка й заволоділа світом. От такий цікавий та водночас повчальний сюжет висвітлили студенти-активісти ІЕЕМу.

Неабияк розвеселили глядачів команда інституту ЛСПГ з актуальною темою того часу «Що було, якщо б Кличко був ректором НЛТУ». Гості разом з лісовиками побачили життя студентів під час навчання та збирання гербарію в дендрологічному парку. Розказали хроніки складання сесії та проведення практики. Вкінці свого виступу активісти закликали абітурієнтів поступати в НЛТУ України, адже він “має стільки переваг, що не можливо за один раз перерахувати”. А також відзначили наших викладачів, які “прив’язують ту любов до нашої планети, яка є тільки у наших студентів”.

Ну і на безлюдний острів глядачі відправилися з командою ІДКТД, яка підготувала інтригуюче полотно, під назвою “Загублені”. Студенти подорожували на кораблі “Marina”, потрапляли в сипучі піски, шукали пальму та раків-піщанників. Вкінці свого виступу команда представила фрістайл з назвою “Корабель, який стане відправною точкою до змін”, де збудували на сцені каркас корабля з пластикових пляшок і зворушили глядачів ліричним словом, в якому підняли глобальну проблему __ забруднення пластиком навколишнього середовища. Студенти ІДКТД закликали присутніх приєднюватися до них та сприяти збереженню нашої планети.

Отже, номінації фестивалю були розподіленні таким чином:

1 місце – команда ІДКТД

2 місце – команда ІЛСПГ

3 місце – команда ІЕЕМ

4 місце – команда ІІМАКІТ

Найкращий СТЕМ – команда ІЛСПГ

Найкраще ВІА – команда ІІМАКІТ

Найкращий танцювальний номер – команда ІДКТД

Найкраще сценічне оформлення - команда ІДКТД 

Найкращий звукорежисер – команда ІЛСПГ

Найкращий сценарист та режисер постановник – Юрій Піскунов (команда ІДКТД)

Найкращий фрістайл – команда ІДКТД

Кращий актор 1-го плану – Антон Поліщук (команда ІДКТД)

Краща акторка 1-го плану – Юлія Мазурак (команда ІЕЕМ)

Кращий актор 2-го плану – Остап Яремкевич (команда ІДКТД)

Краща акторка 2-го плану – Марія Гавелей (Команда ІЕЕМ)

Найкращий вокальний номер – Марта Бодачевська(команда ІДКТД)

Найкращі стейдж-мени – команда ІДКТД.

Детальніше про кожний виступ ви зможете почитати на сайтах інститутів. 

Відео з виступу:

1) https://www.facebook.com/nltu.edu.ua/videos/140424418043705/

2)https://www.youtube.com/watch?v=FZ8Zw9gx87I

До нових зустрічей Лісотехніки!
 До нових перемог!

 

Шановні колеги!

zahorsky  Нарешті завершився тривалий марафон обрання ректора Національного лісотехнічного університету України.

      Дякую Вам, шановна університетська спільното, за активну участь в голосуванні на виборах ректора, які засвідчили Ваші прагнення до позитивних змін в діяльності університету, його розвитку і здобуття хороших перспектив.

   Щиро дякую усім, хто підтримав мою кандидатуру на виборах, довіривши керівництво університетом. Усвідомлюю ступінь Вашої довіри та особисту відповідальність за реалізацію Ваших сподівань щодо майбутньої долі Національного лісотехнічного університету України.

     Я глибоко переконаний, що лише нашими спільними зусиллями, опираючись на багатолітні традиції та здобутки колективу, нам під силу подолати тимчасові труднощі та досягнути високих результатів, що дозволить ВИШу гідно зайняти свою нішу серед провідних університетів України. Цей рух є можливим, логічним і реальним, базуючись на високому рівні якості науково-педагогічного колективу університету.

    Відкинувши усі перипетії виборчої кампанії, запрошую Вас зосередитися на виконанні наших постійних освітянських завдань та прикласти свої зусилля для подальшого поступального розвитку нашого університету на засадах демократичності, відповідальності, взаємодопомоги, терпимості, поваги один до одного, дотримуючись морально-етичних якостей працівника університету.

З глибокою повагою і вдячністю                                                                                     Володимир ЗАГОРСЬКИЙ

adm 4

 

Організаційний комітет з проведення виборів ректора
щиро вітає професора

Загорського Володимира Степановича

з перемогою на виборах ректора.
Зичимо Вам творчого натхнення, невичерпної енергії,
сил і здоров’я для служіння
Національному лісотехнічному університету України
на цій почесній але надзвичайно відповідальній посаді.

 

З повагою, оргкомітет

logo nltuНАЦІОНАЛЬНИЙ
ЛІСОТЕХНІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
УКРАЇНИ

 

 

© 2019 НЛТУ України

Адреса

  79057, м.Львів,
    вул. Ген.Чупринки, 
103
(032) 237 80 94,
    (032) 237 79 88
nltu@ukr.net
www.nltu.edu.ua
 f  facebook.com/nltu.edu.ua

Підтримка

Центр веб-комунікацій

Матеріали, пропозиції та побажання надсилайте на електронну адресу site@nltu.edu.ua

При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.

JoomShaper