IMG 99685da973e6f45c56a52ac226bf7a0a V28 червня 2022 року вперше в Національному лісотехнічному університеті України відбулося відвідання квест-кімнати з тематикою: “Природа”. В ній взяли участь Володя та Сашко Шутяк. Хлопці з цікавістю та впевненістю пройшли всі завдання і відгадали ключове слово квесту. Деякі завдання виявились дуже легкими для хлопців, а інші - зайняли більше часу. Завдяки своїй логіці, учасники квесту успішно пройшли 10 підготовлених завдань і їм вдалося вийти з квест-кімнати вчасно та впевнено.

Висловлюємо щиру подяку за підтримку та довіру працівниці юридичного відділу, адвокатесі - Шутяк Софії Володимирівні та Богачук  Ірині Василівні за планування, підготовку та проведення квесту, який дозволяє привідкрити учасникам двері у світ науки! Дякуємо за постійну підтримку ректору Національного лісотехнічного університету України - Загорському Володимиру Степановичу, проректору з науково-педагогічної виховної роботи та міжнародних зв'язків - Борису Миколі Михайловичу та начальниці юридичного відділу - Гординській Наталії Богданівні, дякуємо за допомогу в організації приміщення для проведення квест-кімнати проректору з адміністративно-господарської роботи - Цинтилюку Юрію Ільковичу.

Запрошуємо бажаючих віком 10-16 років відкривати світ науки на базі Національного лісотехнічного університету України через участі у квест-кімнатах та лише з допомогою логіки пройти всі завдання, які підготовлені саме для Вас! (записатись можна за тел: +380916122871 - Іра)

Авторки статті: Софія Шутяк, Ірина Богачук
Фото: Софія Шутяк
Відео: Ірина Богачук

5330076198866369908 12129 червня 2022 року юні та активні діти працівників Національного лісотехнічного університету України, а саме: Софійка, Сашко, Іринка, Мартуся та Матвійко зібрались разом на кулінарний майстер клас. Учасники виготовляли імбирно-медові пряники. Майстерно чаклувала разом з учасниками керівниця сектору роботи з іноземними студентами відділу міжнародних зв'язків університету Соломія-Ірина Салабай, яка займається випіканням кондитерських виробів як хобі вже декілька років, і маючи значний досвід у цій сфері, змогла ним поділитись.

Майстер клас включав всі етапи виготовлення пряників: від замішування тіста та до смакування тістечок. Всі етапи ми робили разом з учасниками, повністю включаючи їх в процес. В кожен пряник діти вкладали свою креативність та любов і зробили їх по особливому смачними та оригінальними. Етап декорування був надзвичайно цікавим та захопив навіть дорослих, які з задоволенням долучилися. 

Висловлюємо велику подяку Салабай Ірині Іванівні - старшій викладачці кафедри технологій деревинних композиційних матеріалів, целюлози та паперу за значний внесок у те, щоб майстер клас відбувся. Разом з нею, після завершення майстер класу ми також приготували пряники для наших захисників та передали їм.

Дякуємо за постійну підтримку ректору Національного лісотехнічного університету України - Загорському Володимиру Степановичу, проректору з науково-педагогічної виховної роботи та міжнародних зв'язків - Борису Миколі Михайловичу та начальниці юридичного відділу - Гординській Наталії Богданівні, дякуємо за допомогу в організації приміщення для проведення майстер класу проректору з адміністративно-господарської роботи - Цинтилюку Юрію Ільковичу та директору їдальні - Юрчишину Богдану Ярославовичу, дякуємо за інформаційну підтримку працівниці юридичного відділу, адвокатесі - Шутяк Софії Володимирівні та кандидату сільськогосподарських наук, доценту кафедри ботаніки, деревинознавства та недеревних ресурсів лісу - Заячуку Василю Яремовичу та усім активним працівникам і учасникам майстер класу!

Авторки статті:  Соломія-Ірина Салабай, Ірина Богачук
Фото та відео: Ірина Богачук

erasmus experience valladolid spainУніверситет Вальядоліду (University of Valladolid, Spain) запрошує на навчання аспірантів на  період  від 4 до 9 місяців, стипендія 1200 євро.

https://sede.uva.es/opencms/opencms/es/Tablones/Tablon_de_Anuncios/INVESTIGACION/tablon_4939.html

University of Valladolid opens a call to invite 5 PhD Ukrainian students for 4 months (can be extended up to 5 months more) Each month the stipend is 1200 €/month

Documentation needed:

 1. invitation letter from UVa
 2. proof that student is enrolled during the academic year 2021-22 in a PhD program at a university or research center in a conflict zone in Ukraine.
 3. Photocopy of the applicant's passport (in force)
 4. Justification of the impossibility of continuing their studies in the country in conflict and the convenience of their convenience of the stay, explaining their socioeconomic situation (in English).
 5. Description of the status of the doctoral student's research project and proposal of activities planned during the stay, with the approval of the student's tutor in Ukraine. (In English).

Deadline July 15th. Forestry department wants the document till next Friday.

Оксана Романівна показує свої грядки, облаштовані у форматі змішаних. Принцип полягає у тому, що для еко­номії місця одні рослини ростуть поруч з іншими.

horod a0b02cd91f1235a509c5ebecc83b0b4e

Оксана Олейнюк-Пухняк – за освітою ландшафтний архітектор, кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри ландшафтної архітектури, садово-паркового господарства та урбоекології Національного лісотехнічного університету. А вільний час вона присвячує дачі, що у селі Підрясному Львівської МТГ, на території кооперативу «Промінь». Тут уже трудиться понад 20 років.

Пані Оксана дуже любить природу. Тож навіть ма­ючи міську квартиру, живе в селі. З одного боку – сад, де ростуть декоративні рослини, квіти, ві­чнозелені кущі, з іншого – невеликий город площею 120 кв. м. Але й на цьому обмеженому клаптику роди­на Пухняків вирощує стільки овочів, що вистачає на цілу зиму.

Оксана Романівна показує свої грядки, облаштовані у форматі змішаних. Принцип полягає у тому, що для еко­номії місця одні рослини ростуть поруч з іншими.

Зокрема, горох сусідить із салатом і капустою, біля кар­топлі примостилися боби, а поряд – цибуля з морквою. Поки підростають кабачки, неподалік зав’язуються го­ловки салату. Поміж м’ятою тягнеться догори новозе­ландський шпинат, трішки далі «прописалася» ремон­тантна суниця, що родить аж до осені. На іншій ділянці «по­дружилися» капуста та порей. Окремо господиня висаджує лише високорослі і низько­рослі помідори, котрі не терп­лять жодного сусідства.

Перець поки що прикритий агроволокном. Це для того, щоб не пікся на сонці та пере­бував у сприятливому мікро­кліматі.

Жінка облаштувала спеці­альну конструкцію для огірків: аби стебла не стелилися по землі; біля кожного кущика натягує шнурочок, по якому пагін витиметься догори. У підсумку виходить своєрідна куліса.

Кореневу селеру ентузі­астка садить із відповідними інтервалами. Поки рослини ростуть, між ними висіває редиску, що достигає досить швидко (за 18 днів). Її госпо­диня сіє в два етапи. Коли одні овочі починають дозрівати, через два тижні кидає в землю насіння наступної партії.

Уся площа замульчована. Для цього ґаздиня викорис­товує скошену траву. Таке покриття не тільки дозволяє зменшити випаровування, а й, перегниваючи, стає хоро­шою поживою.

До речі, у віддаленому кут­ку обійстя – ціла купа органіч­ного перегною. Тут працюють каліфорнійські хробаки, пере­творюючи землю на біоактив.

…Ранок дачниця любить зустрічати на городі, куди йде працювати, поки не гаряче. Потім її очікують лекції, про­єкти, презентації. Після обіду теж поспішає до рослин. Зо­крема, прополює міжряддя, пасинкує помідори в теплиці, підживлює перець…

На окремій площі вегету­ють насінники, що дають хо­роший репродуктивний мате­ріал. Для таких потреб Оксана Олейнюк-Пухняк завжди за­лишає головку салату тощо.

«Усі наші грядки – за­вширшки 1,2 м, щоб удава­лося підійти з різних боків, не витоптуючи коріння. А між­ряддя засіяні травою (аби не було болота)», – пояснює пані Оксана.

Також щосезону дбайлива жінка вирощує озимий час­ник. Зубчики висаджує добір­ні, тому головки виростають досить великими. Господиня користується тільки органіч­ними добривами від «Живої землі». Міжряддя посипає по­пелом та вапном. Тож відда­ча вражає. Вистачає пекучих овочів для закруток, соління і навіть на зиму.

Ще ж героїня нашої розпо­віді плекає спаржу, квасолю-шпарагівку, селеру. Цьогоріч спробувала висадити нут, який уже зійшов.

Вражає й розмаїття пряних трав – тим’ян, орегано, ча­бер, майоран, декілька сортів м’яти… А нинішнього сезону Оксана Романівна висадила артишок. Ці високі рослини ростуть окремо (бо інакше заті­нюватимуть сусідів по городу).

І звісно ж, не обходиться без квітів. Саме вони стають окра­сою ділянки, а не різноманітні шини та пластикові конструкції, як це практикують деякі сучасні господарі. Бо, за словами пані Оксани, все повинно бути ор­ганічним і безпечним.

Першоджерело: 
Газета Високий Замок
Фото автора і з архіву Оксани Олейнюк-Пухняк

image3Шановні студенти, оголошується конкурс на участь у навчальній практиці разом зі студентами Університету сталого розвитку м. Еберсвальде (УСРЕ), яка буде відбуватися у Румунських Карпатах з 30 липня по 14 серпня 2022 року. Всі витрати пов’язані з проїздом та проживанням під час практики будуть компенсовані УСРЕ. Орієнтовний план практики наведено нижче англійською мовою. До участі запрошуються всі студенти (всіх освітньо-професійних програм та рівнів освіти НЛТУ України), які матимуть статус студента та матимуть можливість залишати територію України станом на серпень 2022 року. Ваша участь дозволить Вам отримати нові знання з природоохоронної справи, хорошу мовну практику та здобути нові знайомства з іноземними студентами. Спільна практика з УСРЕ та НЛТУ України відбувається з 2016 року. За цей час кілька учасників з боку НЛТУ України вступили в магістратуру УСРЕ. 

Всіх бажаючих взяти участь в екскурсії просимо зголоситися шляхом надсилання повідомлення на електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або на Telegram за номером +380962758899 до 05.07.2022 року. У повідомленні просимо вказати Ваше прізвище та ім’я, номер телефону за яким Ви зареєстровані в Telegram та назву групи.

Зображення, що містить особа, трава, надворі, людиАвтоматично згенерований описВимоги до учасників:

 • Наявність закордонного паспорту;
 • Можливість вільного перетину кордону України в умовах обмежень, накладених воєнним станом в Україні;
 • Готовність до тривалих піших походів у гірській місцевості;
 • Готовність до ночівлі у палатках;
 • Наявність туристичного спорядження: палатка (може бути одна на кілька осіб), спальний мішок, туристичний килимок, зручне взуття, дощовик;
 • Високий рівень мотивації виконувати завдання разом зі студентами Університету сталого розвитку Еберсвальде;
 • Володіння англійською мовою (на рівні В1 і вище).

Зображення, що містить особа, надворі, люди, рослинаАвтоматично згенерований описПеревага надається студентам:

 • які мотивовані отримати нові знання за тематикою екскурсії (природозаповідна справа, охорона природних екосистем, стале лісокористування, соціоекономічні аспекти природокористування),
 • які добре володіють англійською мовою,
 • за рівних умов перевага надається студентам, що здобувають освіту за такими освітніми програмами: Екологія, Лісове господарство, Мисливське господарство, Лісова інженерія, Технології захисту навколишнього середовища.

Schedule draft
Carpathians

30 July Leave Eberswalde

31 July meet Sunday evening in Sibiu- overnight stay

1st Monday travel to Fagaras Poiana Tamas Wilderness Camp  - camping

2nd Tuesday - hike

3rd Wednesday - hike

4th Thursday - hike

5th Friday - travel to Cozia - visit Beech forest? something else?

6th Saturday - Jubilee at WHS

7th Sunday - 1st group travels back / short break for the team

 Danube Delta

6th Saturday - arrival in Sibiu one day early and do their own thing

7th Sunday - arrival in Sibiu / meet the group in the afternoon

8th Monday - visit Beech WHS

9th Tuesday 

 • travel to Galati
 • arrival in Galati in the evening and accommodation in the Protected Area Pădurea Gârboavele 

10th Wednesday 

 • departure to 'Macin Mountains National Park' via ferryboat crossing the Danube and Visit at the Beech Valley Natural Reservation
 • evening return to Galati and accommodation in the Protected Area Pădurea Gârboavele 

11th Thursday 

 • 07:30 - Departure to Tulcea 
 • 09:00 - 12:00 Meeting with stakeholders in Danube Delta Eco-Tourism Museum Center Tulcea 
 • 13:30 departure by ship (cheapest option) to Sulina (there is only one trip per day, at 13:30)

12th Friday 

 • Field trip into the Danube Delta Biosphere Reserve (DDBR) by boats until Partizani (on the Sulina arm), in a forest enclosure with poplar and willow 
 • Traditional fish lunch
 • Transfer by boats to Sulina 

13th Saturday

 • Transfer by boats to the Letea Forest, Visit of the Letea Forest and surroundings 
 • Participation at the traditional celebration of Sulina Days
 • Wrapping up the field course weeks in - Romania

14th Sunday - departure home

1На кафедрі Менеджменту та маркетингу 21-24 червня 2022 року пройшли захисти дипломних робіт освітнього рівня «бакалавр». Державною екзаменаційною комісією були розглянуті випускові роботи бакалаврів спеціальності 073 «Менеджмент» за освітніми програмами «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності» та «Менеджмент організацій і адміністрування». Загалом було представлено 44 роботи на широку тематику зі сфери менеджменту. Студенти проявили кращі вміння представляти, обґрунтовувати та захищати свої рішення.

Голова екзаменаційної комісій, начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, доктор економічних наук, професор Анатолій Дейнека відзначив актуальність та різноманітність тематики, інноваційність досліджень та розробок, які стосувались не лише підприємств лісової сфери, а й інших галузей економіки України. Більшість проектів були спрямовані на розширення співпраці підприємств України із європейськими партнерами. 

Кафедра Менеджменту та маркетингу пропонує студентам сучасні та актуальні напрями досліджень для здійснення наукового пошуку та практичних розроблень, які б дозволяли українським підприємствам нарощувати зовнішньоекономічний потенціал, забезпечували сталий розвиток та збереження навколишнього природного середовища.

Колектив кафедри Менеджменту та маркетингу гідно продовжує традиції кафедри Менеджменту зовнішньоекономічної діяльності та Менеджменту організацій і адміністрування.

В.о. завідувача кафедри Микола Матвеєв

287921836 544939867364681 6938555157216210143 nНа кафедрі Ландшафтної архітектури, садово-паркового господарства та урбоекології завершено захисти дипломних робіт освітнього рівня «бакалавр». Державними екзаменаційними комісіями були розглянуті випускні бакалаврські роботи за спеціальностями 191 «Архітектура і містобудування» та 206 «Садово-паркове господарство».

Голови екзаменаційних комісій професор Габрель М. (Національний університет «Львівська політехніка») та доцент Прокопів А. (Львівський національний університет ім. Івана Франка) відзначили актуальність та різноманітність тематик, що опрацьовувались здобувачами. Глибина опрацювання та деталі з проектування заслуговують на впровадження у реальність та використання на практиці розроблених проектів. Зокрема, тематика висвітлена Родич Наталією застосовуватиметься у розробленні Генплану населеного пункту на Яворівщині.

Кафедра Ландшафтної архітектури, садово-паркового господарства та урбоекології обирає актуальні та сучасні тематики для наукових і практичних розроблень, які б використовувались територіальними громадами для сталого розвитку, формування біорізноманіття та охорони і збереження навколишнього природного середовища.

Наукова школа ландшафтної архітектури, садово-паркового господарства та урбоекології, заснована професором Володимиром Кучерявим, і надалі активно розробляє нові проекти із озеленення та благоустрою різноманітних об’єктів урбанізованого середовища.

Оксана Олейнюк-Пухняк

 

Рисунок2У четвер, 09.06.2022 р. у рамках міжнародної співпраці кафедри автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій (кафедра АКІТ) Національного лісотехнічного університету України (НЛТУ України) та кафедри комп'ютерних наук (Department of Computer Science) державного Університету Рован  (Rowan University (RU), США, м. Глассборо, штат Нью-Джерсі) завідувачем кафедри, доктором комп'ютерних та інформаційних наук (Ph.D. in Computer and Information Sciences), професором Василем Гнатишиним прочитано в режимі онлайн для співробітників та студентів кафедри АКІТ лекцію на тему: “Основи безпеки комп’ютерних мереж”. Після завершення лекції між її учасниками відбувся плідний обмін фаховими Рисунок1думками. Лектор дав відповідь на значне число запитань за тематикою лекції та ознайомив студентів з організацією і проведенням навчально-наукової роботи як в Університеті Рован, так і на кафедрі комп'ютерних наук цього навчального закладу.

На завершення навчально-педагогічний колектив АКІТ та студенти подякували професору Василю Гнатишину за професійність і змістовність прочитаної лекції, відмітили велику потребу в таких зустрічах з метою ознайомлення з передовими розробками в галузі безпеки та захисту комп’ютерної інформації і набуття студентами відповідних фахових компетентностей та запропонували розширити міжнародну співпрацю між двома структурними підрозділами університетів, на що отримали від нього схвальну відповідь та цілковиту підтримку.

Кафедра автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій

S1730042 Реально важливі ті речі, які мають практичну користь та цінність у застосуванні, – саме це стало підґрунтям для створення Наукового ЕкоТехноАгро Парку, ініціатором і засновником якого є Національний лісотехнічний університет України.

20 червня 2022 року під керівництвом проректора з наукової роботи, доктора сільськогосподарських наук, професора, академіка і члена Президії Лісівничої академії наук України Василя ЛАВНОГО та радника ректора Руслана КОВАЛЬЧУКА відбулося обговорення презентацій навчально-наукових інститутів університету для формування стратегій розвитку Наукового ЕкоТехноАгро Парку.

Презентацію основних напрямів науково-практичної діяльності кафедри ландшафтної архітектури, садово-паркового господарства та урбоекології представила ландшафтний архітектор, к. с-г. н., доцент кафедри Оксана Олейнюк-Пухняк, яка зазначила: “Наші послуги можуть застосовуватись на різних рівнях та у різноманітних ситуаціях. Особливо актуальною на сьогодні є тематика поствоєнного відновлення ландшафтної канви населених пунктів. Також чільним завданням у сьогоденні є проектування здорового середовища та проектування органічних ферм, які є основою харчової безпеки країни. Кафедра готова працювати над глобальними тематиками на міжрегіональному та міждержавному рівні”.

Із презентацією про розроблення технологічного процесу нанесення електроіскрових покриттів з використанням електродів із порошкових дротів для підвищення довговічності деталей технологічного оснащення, що працюють в умовах механічного навантаження та впливу робочих середовищ виступив доктор технічних наук, доцент, доцент кафедри прикладної механіки і технології машинобудування Олександр Гасій. Основні цілі – пропонуються послуги з поверхневого зміцнення металів, що працюють в умовах інтенсивного зношування, зокрема, і при підвищених температурах, що дає можливість застосовувати технології електроіскрового легування для підвищення довговічності інструменту, деталей машин і технологічного оснащення. Потенційними клієнтами можуть бути підприємці, що займаються обробленням металів, деревини, бетону, ґрунту, пластмас, шкіри тощо.

“Інжекторні котли для енергетичного використання відходів деревини та деревних матеріалів” – з такою презентацією виступив кандидат технічних наук, доцент, доцент кафедри прикладної механіки і технології машинобудування Іван Гончар. Кафедра прикладної механіки і технології машинобудування спільно з ТОВ “Біоенерготехнології” пропонує промислові зразки котлів потужністю від 0,25 МВт до 3,0 МВт для опалювання, які працюють на дровах, відходах деревини та деревних матеріалів (у т.ч. сміття, при цьому забезпечується ККД 92 -95 % та екологічно-чисте, бездимне спалювання, незалежно від вологості палива. Така розробка є надзвичайно цінною для промислових підприємств, територіальних громад, багатоквартирних будинків, закладів освіти та охорони здоров’я, санаторіїв, складських приміщень, супермаркетів і тощо.

Директор ННІ “Деревообробних та комп’ютерних технологій і дизайну”, доктор технічних наук, професор Володимир Маєвський представив пропозиції кафедр інституту, які охоплюють широкий спектр діяльності науково-педагогічних працівників інституту, зокрема: проектування, виготовлення та монтаж індивідуальних меблевих виробів; розроблення проектів зон відпочинку з елементами вертикального озеленення в урбаністичному та громадському середовищі; визначення фізико-механічних та експлуатаційних властивостей термічно модифікованої деревини і розроблення режимних параметрів процесів термічного модифікування деревини; розроблення екологічно безпечних антипіренів для деревини; розроблення нормативної та технологічної документації (технічні умови, технологічні регламенти тощо) на технологічні процеси і продукцію з деревини; розроблення науково обґрунтованих нормативів витрат деревини на продукцію лісопиляльних, деревообробних та меблевих виробництв; розроблення технологічних процесів деревообробки (лісопиляння, сушіння, склеювання, опорядження), виготовлення меблів та виробів з деревини; розроблення технологічних рішень з перероблення вживаної деревини, низькоякісної сировини та відходів; проведення технічних експертиз (експертні заключення) у галузі деревообробки та меблевого виробництва; проведення наукових досліджень щодо вирішення актуальних технологічних питань діяльності лісопиляльних, деревообробних та меблевих виробництв, а також формування бізнес-пропозиції використання науково-технічних лабораторій у складі наукового парку. Більшість із наведених пропозицій є апробованими у реальних виробничих умовах, засвідчили свою ефективність і можуть бути цікавими для представників деревообробного та меблевого бізнесу і потенційних інвесторів, як українських, так і іноземних. Участь в обговоренні пропозицій також взяли: завідувач кафедри технології меблів і виробів з деревини, доктор технічних наук, професор Орест Кійко та доктор технічних наук, професор цієї ж кафедри Сергій Гайда.

Перший в Україні мікоризний препарат “Міковітал” презентувала кандидат біологічних наук, доцент, докторант кафедри лісівництва, доцент кафедри екології Оліферчук Вікторія. Препарат створений на основі нового для науки роду ендофіту “Vitasergia svidasoma Oliferchuk”, зареєстрований у світовому GenBanc та віднесений до родини Debaryomycetaceae. Рід-симбіонт був виділений з плодового тіла “Tuber melanosporum” (чорного трюфеля) у 2000 році. Протягом 22 років активно застосовувався і застосовується як діюча речовина у препараті “Міковітал” для ефективного росту та розвитку рослин. Цей препарат – інноваційний продукт, який використовується у біологічній рекультивації, фіторизоремедіації та регенеративному землекористуванні, у лісовому та сільському господарстві, для відновлення девастованих земель (сіркових кар’єрів, територій після видобування бурштину та шахтних відвалів), у ландшафтному дизайні для відновлення та створення міських екосистем  з метою регуляції функцій ґрунтової мікрофлори, стимуляції утворення загальної мікоризної сітки в екосистемі та при відновленні всіх типів рослинних угруповань. Препарат пройшов випробування по всій території України та частково за її межами, у всіх її кліматичних зонах, на всіх типах ґрунтів і скрізь давав позитивний результат. Цей препарат застосовуватимуть насамперед лісівники, фермери, екологи, ландшафтні архітектори, садівники, городники та всі, хто займається відновленням і створенням фітоценозів.

Про основні напрями інноваційної діяльності кафедр ННІ “Екологічної економіки і менеджменту” розповів директор інституту, кандидат економічних наук, доцент Павло Динька. Кафедра екології має вагомі теоретичні та практичні напрацювання в царині відтворення лісівничими методами земель, порушених внаслідок деструктивної господарської діяльності, техногенних впливів та військових дій, екологічної експертизи різноманітних впливів на довкілля, а також пропонує для широкого впровадження у виробництво інноваційний препарат “Міковітал”, про який вже згадувалося вище. Кафедра екологічної економіки та бізнесу, ґрунтуючись на теоретичних дослідженнях своїх працівників, пропонує надання комерційних послуг за такими напрямами: еколого-економіко-правове обґрунтування та підготовка заявок проектів, аплікацій на грантові заявки, стратегій сталого розвитку, стратегій попередження та адаптації до змін клімату; маркетингові стратегії розвитку, позиціонування бренду на засадах відповідності бізнесу міжнародним вимогам сталості, або ж циркулярної економіки, біоекономіки, органічного виробництва тощо; інформаційна підтримка позиціонування та просування туристичних дестинацій і туристичних брендів, сприяння проведенню сертифікації туроператорів та туристичних об’єктів за стандартами сталого туризму. Кафедра менеджменту та маркетингу, використовуючи теоретичні напрацювання та виробничий досвід членів колективу, пропонує здійснювати економічний супровід проєктів, а також надавати послуги із техніко-економічного обґрунтування інвестиційних проєктів у галузях лісопромислового комплексу України. Кафедра обліку і аудиту поряд із наданням фахових консультацій з проблеми обліку, аналізу і аудиту в лісовому секторі економіки України також пропонує спеціалізовані послуги з оцінювання вартості майна та майнових прав. Участь в обговорені також взяли кандидат фізико-математичних наук, доцент Юрій Панківський та завідувач кафедри екологічної економіки і бізнесу, кандидат географічних наук, професор Іон Дубовіч, які конкретизували напрями своєї інноваційної діяльності.

Ознайомившись із запропонованими презентаційними матеріалами, радник ректора Руслан Ковальчук запропонував налагодити співпрацю з Центром зайнятості для організації курсів для навчання внутрішньо переміщених осіб, які повернуться у свої громади та будуть мати певні навички для відновлення територій. 

Учасники наради продуктивно попрацювали і окреслили стратегічні плани, однак ще не всі науково-педагогічні працівники університету змогли долучитися, тому продовження прагматичних напрацювань продовжиться. Бажаючих долучитися до роботи в Науковому ЕкоТехноАгро Парку просимо звертатися з пропозиціями до проректора з наукової роботи Василя Лавного. Виконавцями або співвиконавцями проєктів наукового парку можуть бути не лише науково-педагогічні працівники, але й здобувачі вищої освіти, які залучаються до роботи на умовах сумісництва або на підставі строкових цивільно-правових договорів.

Центр веб-комунікацій НЛТУ України

IMG 818417 червня 2022 року відбувся в онлайн форматі симпозіум, присвячений ознайомленню європейської ландшафтної та архітектурної наукової спільноти з ландшафтами України. До участі у заході були запрошені науковці з десяти країн, що дозволило детальніше обговорити окреслені питання.

З вітальним словом виступив проректор з наукової роботи Національного лісотехнічного університету України (НЛТУ України), доктор сільськогосподарських наук, професор Василь Лавний.

IMG 8185Про Українську школу ландшафтної архітектури, її історію, методики, напрями діяльності розповіли науково-педагогічні працівники НЛТУ України, чим викликали велике зацікавлення та безмежну підтримку. Зокрема, виступали співробітники кафедри ландшафтної архітектури, садово-паркового господарства та урбоекології.

Ландшафтний архітектор, кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри Оксана Олейнюк-Пухняк розкрила історичні аспекти розвитку міських ландшафтів на прикладі Львова з демонстрацією колекції карт, найстарша з яких датується 1768 роком.

Старший викладач кафедри Любомир Пархуць виступив з доповіддю про гірські ландшафти, а також містобудівельні аспекти в українських містах.

Асистент кафедри Михайло Фітак розповів про сучасні методики дослідження паркових фітоценозів у міських умовах.

Центр веб-комунікацій НЛТУ України

musei derevyny5 причин для відвідин:
 • історична цінність Музею (більше 100 років експонатам, а самому музею більше 30 років)
 • його унікальність (лише 2 музеї деревини у світі)
 • екскурсії адаптовані до різних вікових категорій учасників (наукові знання пояснюються доступно і у цікавій формі)
 • сучасні методи роботи з аудиторією (екскурсії з елементами неформальної освіти)
 • включено практичне значення і цінність дерева (пояснюємо, де використовується дерево і які вироби та рідини отримують з нього).
Щодо організаційних питань,
звертайтесь за тел.: +380916122871 - Іра
(у Viber, Telegram, WhatsApp - Музеї НЛТУ)

masterklas0117 червня 2022 року у приміщенні викладацького залу Національного лісотехнічного університету України відбувся майстер клас по виготовленню композицій з квітів та трав у колі працівників університету, їх дітей та друзів. Проводила його майстриня Ірина Сидь - працівниця кафедри ландшафтної архітектури, садово-паркового господарства та урбоекології, керівниця гуртків екоцентр КЗ ЛОР ЛОЦЕНТУМ, волонтерка ГО "Лісові ініціативи і суспільство" (Forestсom), волонтерка Центру опіки сиріт. 

Учасники заходу активно долучалися до створення композицій і з цікавістю слухали рекомендації майстрині. Впродовж заходу працівники університету, їх діти та друзі отримали масу позитивних емоцій та створили неймовірні композиції з квітів та трав, які перевершили їх очікування. У дружній атмосфері ми вдосконалювали вміння створювати та декорувати композиції, поєднуючи хосту, гвоздику, волошку, троянду та різнотрав'я. 

Дякуємо за надані матеріали для проведення майстер класу завідувачу кафедри ландшафтної архітектури, садово-паркового господарства та урбоекології - Генику Я. В., дякуємо за квітковий матеріал директору Ботанічного саду - Кравчуку Р. М., дякуємо за постійну підтримку проректору з науково-педагогічної виховної роботи та міжнародних зв'язків - Борису М. М. та начальниці юридичного відділу - Гординській Н. Б., дякуємо за допомогу в організації приміщення для проведення майстер класу проректору з адміністративно-господарської роботи - Цинтилюку Ю. І., дякуємо за інформаційну підтримку працівниці юридичного відділу, адвокатесі - Софії Шутяк, а також усім активним учасникам майстер класу.

Особлива подяка ректору Національного лісотехнічного університету України - Загорському Володимиру Степановичу за підтримку та вклад у розвиток музею деревини та майбутніх майстер класів у ньому!

Авторки статті: 
Ірина Богачук, Ірина Сидь
Фото та відео:
Ірина Богачук

logo nltuНАЦІОНАЛЬНИЙ
ЛІСОТЕХНІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
УКРАЇНИ

 

 

© 2019 НЛТУ України

Адреса

  79057, м.Львів,
    вул. Ген.Чупринки, 
103
(032) 237 80 94,
    (032) 237 79 88
nltu@ukr.net
www.nltu.edu.ua
 f  facebook.com/nltu.edu.ua

Підтримка

Центр веб-комунікацій

Матеріали, пропозиції та побажання надсилайте на електронну адресу site@nltu.edu.ua

При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.

JoomShaper