
ННІ ДКТД готує фахівців для всіх регіонів України. Всі навчальні дисципліни укомплектовані навчально-методичними матеріалами. Значна кількість спеціальних дисциплін забезпечені спеціалізованими комп'ютерними програмами. Інститут готує фахівців наступних рівнів:
бакалаврів за спеціальностями:
- 022 Дизайн
- 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа
- 121 Інженерія програмного забезпечення
- 122 Комп'ютерні науки
- 126 Інформаційні системи та технології
- 161 Хімічні технології та інженерія
- Технології деревинних композиційних матеріалів і модифікування деревини.
- 183 Технології захисту навколишнього середовища
- 187 Деревообробні та меблеві технології
- Деревообробні та меблеві технології;
- Інноваційні стартапи деревообробної та меблевої галузей;
- Комп'ютеризовані технології проектування і виробництва.
- 192 Будівництво та цивільна інженерія
На базі ступеня "Бакалавр" здійснюється підготовка за освітнім ступенем "Магістр".
В процесі неодноразових реорганізацій інститут мав такі назви: механічної технології деревини (деканами були доценти О.І. Янсон, В.Д.Бєлий, Е.М. Шишніашвілі, Б.А.Височин, С.М.Тімонін, І.І.Міхеєв), з 1963 року механіко-технологічний факультет (деканами були доценти К.І.Брикін та В.Ф.Качан). В 1975 році у зв'язку з великою чисельністю контингенту (понад 1800 студентів на стаціонарі і 300 вечірників) факультет був поділений на перший технологічний (декани доценти Р.Л.Якимович, М.І.Савенець) і другий технологічний (декани доценти Б.В.Прокопович, С.І.Грицишин, І.М.Заяць). В 1988р. обидва технологічні факультети об'єднано в один - технології деревообробки. Відповідно деканами були доцент М.І.Савенець, доцент О.Г.Плахтина, доцент Л.Я.Сорока з 1996р. - професор В.М.Голубець, а з 2000р. - професор Володимир Михайлович Максимів. В 2003 році назва факультету змінена на - Технологічний факультет. З 1 березня 2014 року на базі технологічного факультету утворено Інститут деревооброблювальних технологій і дизайну, а з 15 березня 2019 року перейменовано на Інститут деревообробних та комп'ютерних технологій і дизайну. З 2019 року інститут очолює професор Маєвський В.О.
Під час навчання студенти мають можливість активно організовувати своє дозвілля, у проведенні якого допомагають наставники числа досвідчених педагогів інституту. Для студентів організовуються відвідини Львівських театрів, музеїв, картинних галерей тощо. В університеті, в рамках Народного, працюють, гуртки художньої самодіяльності та спортивного спрямування. Студенти інституту деревооброблювальних технологій і дизайну неодноразові переможці обласних міжвузівських змагань КВН, фестивалю „Весна лісотехніка” та міжвузівських і Всеукраїнських спортивних змагань.