erastmus14 06 24Завдяки програмі академічної мобільності Еразмус+ науково-педагогічні працівники, персонал та здобувачі вищої освіти мають можливість підвищувати свій освітньо-культурний рівень. Активну допомогу учасникам програми та розширення географії мобільності забезпечує відділ міжнародних зв’язків нашого університету.

Нещодавно команда в складі завідувача кафедри лісових машин Стиранівського Олега Андрійовича, професора Мачуги Олега Степановича та доцента Шевченко Наталії Василівни виборола право реалізувати, вперше для НЛТУ  України, академічну мобільність в університеті міста Бартін – БАРУ (Туреччина). Співпрацю з науковцями цього вишу завдячуємо професору Бехті Павлу Антоновичу, який попередньо налагодив наукові зв’язки з лісотехнічним факультетом БАРУ.

Університет міста Бартін є одним із наймолодших університетів Туреччини, рік заснування 2008. Це є класичний університет, оскільки поряд із технічними факультетами тут є й гуманітарні, зокрема факультети мистецтва, літератури, релігії, медицини тощо. Загальна кількість студентів – близько 18000, у тому числі 1800 – іноземні студенти з країн Африки та Азії. Корпуси БАРУ розміщено в передмістях Бартіна в двох кампусах: Адачі кампус та Кутлубай кампус.

25 травня 2024 року в рамках проєкту “Ліс з ВПО: ліс для ВПО” в університеті відбувся еколого-просвітницький захід за участі родин внутрішньо переміщених осіб (ВПО), який організували команда ГО “Лісові ініціативи і суспільство” спільно з представниками НЛТУ України, Музею деревини та Ботанічного саду за підтримки програми “Єднання заради дії”, IREX.

Захід, метою якого було сприяння інтеграції ВПО та зміцнення соціальної згуртованості Львівської громади, налагодження діалогу між ВПО та місцевими жителями через екологічну складову, зібрав більше 60-ти осіб, які вимушено покинули свої домівки і зараз проживають на території Львівської громади. Більше інформації про захід за покликанням: https://forestcom.org.ua/news-post/final-meeting-participants-forestcom-idps-forest-idps-project

Фото 1 ГО ЛІіС

Чергове засідання Вченої ради Національного лісотехнічного університету України відбулося 23 травня. Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Загорський як головуючий колегіального органу розпочав засідання з вручення атестатів вчених звань та нагород.

Засідання Вченої ради 3

Атестати вчених звань отримали: Олег Мачуга – професора кафедри лісових машин; Марія Пилипчук – професора кафедри технологічних машин і технічного сервісу; Людмила Гарасим – доцента кафедри екологічної економіки та бізнесу.

22 травня у Львівському Національному університеті природокористування відбулася Міжнародна науково-практична конференція “Сучасні ековиклики. Стратегії екологічної безпеки довкілля”, присвячена 25-річчю кафедри екології.

photo 1 2024 05 23 08 57 04

Привітати кафедру з 25-річним ювілеєм прийшли колеги з Інституту біології тварин НААН, Національного університету “Львівська політехніка”, департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА, Західного наукового центру НАН України та МОН України, Інституту екології Карпат НАН України, Львівського національного університету ім. Івана Франка, Національного університету біоресурсів і природокористування України, Національного наукового центру “Інституту грунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського, звучали доповіді колег з Харкова, Вінниці, Чернівців, Івано-Франківська, з Природничого університету у Познані, Біосферного заповідника “Асканія Нова” імені Ф.Е. Фальц-Фейна НААН, Яворівського національного природного парку та Національного природного парку “Холодний Яр”, а також викладачі кафедри екології Національного лісотехнічного університету України.

До дня відкритих дверей 17 травня 2024 р. на кафедрі дизайну (корпус 1, 7-й поверх) завершились роботи по створенню панно «Дизайн».

image001

Ідея та ескіз панно належать завідувачу кафедри, професору Володимиру Прусаку. Концепція твору полягає у підтримці суспільного руху до екологічного довкілля та ощадливого господарювання і, зокрема, до розвитку екологічного напрямку у дизайні. Цей напрям набув розвитку на кафедрі дизайну з часу впровадження у 2004 р. «Програми наскрізної екологічної підготовки студентів спеціальності «Дизайн»» (розробник В. Прусак). Мета програми – не накопичення студентом протягом навчання екологічних знань, а створення системи екологічних знань, умінь та навичок, набуття яких змінює свідомість майбутніх дизайнерів, і екологічна складова їх мислення стає нормою поведінки, фаховою установкою, визначає особистісну позицію, в результаті чого відбувається переоцінка професійних цінностей.

Вже традиційно студенти НЛТУ України під керівництвом викладачів кафедри менеджменту та маркетингу, доцента Юлії Шведюк та доцента Надії Юрків і організаційної підтримки асистента кафедри компʼютерних наук Олексія Сінкевича, приймали активну участь в навчальній практиці до Румунських Карпат в рамках вивчення дисципліни «Ecosystem Management in Transformation Countries» за фінансової підтримки міжнародного проєкту «Fields of Conflict – A Discourse on Socio-Ecological Forest Restoration in Times of War and Multiple Crises». Це спільна подорож студентів НЛТУ України, Університету сталого розвитку міста Еберсвальде, Державного університету Молдови, ДУ «Житомирська політехніка», Національного транспортного університету та представників Карпатського біосферного заповідника. Програма екскурсії як завжди цікава та насичена цікавими локаціями. Студенти НЛТУ України, команда з восьми учасників, підготували тижневу газету та детально описали все, що вдалося побачити.
2024 05 24 20.16.15

22 травня 2024 р. в університеті відбувся черговий конкурсний відбір студентів на навчання в Університеті Вальядоліду (Іспанія) за програмою Еразмус+ у рамках нещодавно оголошеного конкурсу. Проекти академічної мобільності програми Еразмус+ реалізуються НЛТУ України у партнерстві з Університетом Вальядоліду більше 5 років, що дозволяє студентам-лісотехнікам навчатись впродовж семестру в іспанському університету з можливістю перезарахування результатів навчання.

У рамках конкурсного відбору 10 студентів з ННІ ЕЕМ та ННІ КНІТ презентували короткі доповіді іноземною мовою на тему за фахом. Конкурсна комісія оцінює претендентів за критеріями: академічна успішність, мотивація та доречність пропозиції щодо мобільності.

eras vid

Програми міжнародної академічної мобільності є можливістю для студентів підвищити рівень володіння іноземними мовами, поглибити знання про майбутню професію, розвинути м’які навички та підвищити конкурентоспроможність на ринку праці. П’ятеро студентів, які зараз навчаються в Університеті Вальядоліду зауважують, що «незважаючи на всі складнощі та сум за домом, мобільність цього вартує, адже ти поринаєш у нову культуру та отримуєш неймовірний життєвий досвід». Аналогічні думки висловлюють студенти, які навчаються в Університеті сталого розвитку м. Еберсвальде (Німеччина).

16 травня в Національному лісотехнічному університеті України відбувся День мов Європейського Союзу. Захід організовано саме у травні, щоб поєднати відзначення Дня Європи та Всесвітнього дня вишиванки, який об’єднує українців у різних країнах світу, зокрема й у країнах Європейського Союзу, а також з метою поширення мовних та культурних традицій, сприяння до вивчення іноземних мов та розвитку мовної самобутності.

IMG 2125

Як зазначив ректор НЛТУ України, чл.-кор. НАН України, професор Володимир Загорський: “Реалізовуючи політику держави, виконуючи законодавство України, зокрема Закон України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, нормативно-правові документи Міністерства освіти і науки України та з метою формування культури якісного викладання, вивчення та використання офіційних мов Європейського Союзу учасниками освітнього процесу, прийнято рішення про проведення в Університеті низки науково-комунікативних та навчальних заходів щодо вивчення іноземних мов”.

16-17 травня відбулася міжнародна науково-практична конференція “Сучасні виклики розвитку менеджменту та маркетингу в умовах євроінтеграції” приурочена 150-річчю Національного лісотехнічного університету України. Ініціатор та організатор – кафедра менеджменту та маркетингу Навчально-наукового інституту екологічної економіки та менеджменту НЛТУ України.

IMG 2042

IMG 2007


Активну участь в конференції взяли колеги-науковці з багатьох закладів вищої освіти як України, так і за кордону, а також представники міжрегіональних управлінь та асоціацій, зокрема з: Львівського національного університету імені Івана Франка, Національного університету “Львівська політехніка”, Національного університету “Одеська політехніка”, Одеського національного економічного університету, Волинського національного університету імені Лесі Українки, Національного транспортного університету, Державного університету “Житомирська політехніка”, Харківського національного автомобільно-дорожнього університету, Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського, Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, Української Асоціації Маркетингу, Української асоціації з розвитку менеджменту та бізнес-освіти, Донецького національного університету імені Василя Стуса, Батумського навчального університету навігації (Грузія), Шведського університету сільськогосподарських наук (м. Уппсала, Швеція), Університету сталого розвитку м. Еберсвальде (Німеччина), Університету сільськогосподарських наук і ветеринарної (м. Клуж-Напока, Румунія), Інституту розвитку села та сільського господарства Польської академії наук (м. Варшава, Польща), Державного університету Пенсильванії (м. Стейт-Колледж, Пенсільванія, США).

Вітаємо ректора Національного лісотехнічного університету України, члена-кореспондента НАН України, професора Володимира Загорського з вагомою Відзнакою Національної академії наук України “За наукові досягнення”, що була вручена під час урочистого засідання Ради Західного наукового центру Національної академії наук України і Міністерства освіти і науки України!

З ДНЕМ НАУКИ ДОРОГІ ЛІСОТЕХНІКИ 5

А також Подяку Львівської міської ради за вагомий внесок у розвиток науки, сумлінну науково-організаційну працю, підготовку висококваліфікованих спеціалістів та з нагоди Дня науки отримав керівник відділу професійного розвитку, професор кафедри публічного управління та адміністрування, професор Андрій Ліпенцев.

IMG 2564

Зичимо успішним науковцям натхнення та реалізації найграндіозніших проєктів!

LOGO Vk

 

Сторінка 1 із 52

logo nltuНАЦІОНАЛЬНИЙ
ЛІСОТЕХНІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
УКРАЇНИ

 

 

© 2023 НЛТУ України

Адреса

  79057, м.Львів,
    вул. Ген.Чупринки, 
103
(032) 237 80 94,
    (032) 237 79 88
nltu@ukr.net
www.nltu.edu.ua
 f  facebook.com/nltu.edu.ua

Підтримка

Центр комунікацій

Матеріали, пропозиції та побажання надсилайте на електронну адресу site@nltu.edu.ua

При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.

JoomShaper