Умови доступності закладу освіти для навчання осіб з особливими освітніми потребами

k1 pandusКожна людина, незалежно від стану здоров’я, наявності фізичного чи інтелектуального порушення, має право на одержання освіти, якість якої не різниться від якості освіти звичайних людей. Університет дружній до осіб з особливими освітніми потребами.

Інклюзивна освіта – це система освітніх послуг, що ґрунтується на принципі забезпечення основного права дітей на освіту та права здобувати її за місцем проживання, що передбачає навчання дитини з особливими освітніми потребами в умовах загальноосвітнього закладу.

В основу інклюзивної освіти покладена ідеологія, яка виключає будь-яку дискримінацію дітей, яка забезпечує однакове ставлення до всіх людей, але створює спеціальні умови для дітей з особливими потребами.

Для забезпечення доступності навчальних приміщень для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, зокрема їхнього безперешкодного доступу до будівлі, навчальних аудиторій та іншої інфраструктури, університет має обладнаний відповідно до державних будівельних норм, правил і стандартів навчально-лабораторний корпус № 1. Корпус обладнано пандусом (фото додається) і двома ліфтами. В ньому розміщено навчальні аудиторії, лабораторії, спеціалізовані кабінети та комп’ютерні лабораторії, а також читальний зал науково-технічної бібліотеки, Центр дистанційного навчання та післядипломної освіти, Приймальну комісію університету, буфет студентського комбінату харчування та інші інфраструктурні приміщення.

Акт обстеження корпусу № 1 здійснено фахівцями з питань технічного обстеження будівель та споруд, які мають кваліфікаційний сертифікат.

Для студентів з особливими освітніми потребами, які не мають можливості відвідувати заклад вищої освіти, Національний лісотехнічний університет України активно впроваджує дистанційну форму навчання. Діяльність якої забезпечує Центр дистанційного навчання та післядипломної освіти на базі Віртуального навчального середовища НЛТУ України.

Для студентів з особливими освітніми потребами, які мають захворювання опорно-рухового апарату але відвідують університет, Навчально-матодичний відділ складає розклад занять таким чином, щоб аудиторні заняття (лекції, практичні, лабораторні) проходили в навчальних корпусах, обладнаних пандусами та ліфтами або лише на першому поверсі іншого навчального корпусу без ліфту.

Юлія Гербут

Last modified on Четвер, 05 грудня 2019 22:09

logo nltuНАЦІОНАЛЬНИЙ
ЛІСОТЕХНІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
УКРАЇНИ

 

 

© 2023 НЛТУ України

Адреса

  79057, м.Львів,
    вул. Ген.Чупринки, 
103
(032) 237 80 94,
    (032) 237 79 88
nltu@ukr.net
www.nltu.edu.ua
 f  facebook.com/nltu.edu.ua

Підтримка

Центр комунікацій

Матеріали, пропозиції та побажання надсилайте на електронну адресу site@nltu.edu.ua

При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.

JoomShaper