facebook youtube vk

Деревообробка 2017

Заходи кафедри

16 квітня в День довкілля студенти, викладачі та співробітники НЛТУ України, за ініціативи кафедри культурології та соціології, взяли участь у впорядкуванні території парку унікальної пам’ятки мистецтва ХІХ століття “Підгірцівський парк” у селі Підгірці Стрийського району.

Знімок екрана 2016 04 20 13.41.24

Захід-прибирання та впорядкування території Підгорецького парку організувала Підгірцівська сільська рада, ГО «Центр розвитку краю», Культурно-просвітницький центр ім. Корнеля Макушинського, ГО «Вело Клуб-Стрий-Ровер Сіті».

У акції взяли участь студенти групи ЛГ-11, М-11, М-12, ЕК-11, А-41, ЕК-41 та ХТ-21.

Дорогою до парку колектив послухав короткий екскурс з історії Львова від Миколи Бандрівського, доктора історичних наук, старшого наукового співробітника відділу археології Інституту українознавства ім. Івана Крип’якевича НАН України. Також про походження Дня довкілля розповіла завідувач кафедри соціології та культурології, к.е.н., доцент Магазинщикова І.П. та провела бліц-гру про довкілля для студентів.

DSC 1003

Сонячний весняний день спонукав та заохочував до колективної праці. Прибувши на місце студенти розділилися на дві групи, одні допомагали у прибиранні території, інші займалися висадкою дерев у рамках всеукраїнської студентської естафети «Уні3MOVE».

DSC 1075

DSC 1116

Організатори забезпечили учасників необхідним інвентарем, нагодували смачним обідом та провели екскурсію палацом.

Лісоех Підгірці

Лісотех Підгірці

Підгірці Лісотехнічний акція, екологія

Підгірцівський парк-пам'ятку садово-паркового мистецтва створено у XVIII ст. Ю.О. Яблоновським. Граф Браницький збудував у ХІХ ст. на місці старої оборонної споруди палац, біля якого був розбитий парк. Його вважають першим дендропарком на теренах Галичини. Згодом, за часів панування родини Бруницьких, з регулярного прийому розташування територій його перебудовано у ландшафтний, хоч елементи регулярного планування частково збереглися. У 1892 р. на його території було закладено розсадник декоративних рослин. Сучасний заповідний статус парк отримав у 1972 р. Він займає площу 7,3 га. Територія парку належить до Українських Карпат. З видового різноманіття тут залишилися Tsuga canadensis (L.) Carr., Chamaecyparis pisifera S. et Z., Platanus aceriofolia Willd. та інші. Унікальним є п’ятистовбурний платан.

Лісотехнічний, еко-какція

Знімок екрана 2016 04 20 13.42.42

Знімок екрана 2016 04 20 13.42.28

Цією важливою акцією молодь прагнула привернути увагу  до пробем навколишнього середовища на локальному рівні. Учасники толоки працювали сумлінно та з ентузіазмом, сподіваючись на те, що в майбутньому парк відновить свій історичний та ландшафтний вигляд.

Підготувала Дарія Панчук

nv ol wec lanu lib MEUU osvua pedpresa vnz