Перший проректор з науково-педагогічної роботи

adamovАДАМОВСЬКИЙ
МИКОЛА ГРИГОРОВИЧ

Перший проректор з науково-педагогічної роботи.
Кандидат технічних наук, професор.
Заслужений працівник освіти України

Народився 3 серпня 1947 р. у с. Рачин Дубенського району Рівненської області. У 1971 р. закінчив із відзнакою факультет механізації та автоматизації виробничих процесів Львівського лісотехнічного інститутуза спеціальністю «Машини і механізми лісової та дерево-обробної промисловості», здобувши кваліфікацію інженера-механіка.

Трудову діяльність розпочав робітником Дубенського районного агентства «Союздрук». У 1971–1972 рр. — служба в армії,з 1972 до 1975 р. навчався в аспірантурі при кафедрі будівельної механіки Львівського лісотехнічного інституту. Після закінчення аспірантури працював у інституті — спочатку завідувачем лабораторії, з 1976 р. — асистентом, а з 1988 р. — доцентом кафедри транспорту лісу. В 1988 р. його обирають деканом лісо-механічного факультету. З 1993 р. є першим проректором, а з 2003 р. — також і завідувачем кафедри лісопромислового виробництва та лісових доріг НЛТУ України.

Кандидат технічних наук за спеціальністю 05.06.02 — «Машини і механізми лісозаготівель і лісового господарства». Кандидатську дисертацію на тему «Оптимальні режими навантаження несних линв підвісних лісотранспортних установок з врахуванням приведеної жорсткості системи» захистиву 1984 р. У 2004 р. Миколі Григоровичу присвоєно вчене звання професора кафедри лісопромислового виробництва та лісових доріг Національного лісотехнічного університету України.

Професор М.Г. Адамовський — активний учасник науково-методичних конференцій зі ступеневої освіти,екологізації освіти, очолював робочі групи з підготовки університету до акредитації в 1998, 2003, 2008 рр., був членом експертної ради з лісозаготівлі та деревообробки Державної акредитаційної комісії Міністерства освіти інауки України. Нині — голова Науково-методичної комісії Міністерства освіти і науки України з лісового, садово-паркового господарства та лісозаготівлі.

М.Г. Адамовський — автор низки нормативних положень, що регламентують діяльність Національного лісотехнічного університету України. Як член редакційної ради брав участь увиданні книг про історію Національного лісотехнічного університету України, виданих у 1993, 1999, 2004 рр.

Професор М. Г. Адамовський — відомий фахівець із розроблення та дослідження прикладних задач розрахунків і проектування лісотранспортних канатних систем, забезпечення міцності та надійності їх конструктивних елементів. Він є автором 120 наукових та навчально-методичних праць, співавтором шести посібників.

Професор М. Г. Адамовський є дійсним членом Лісівничої академії наук України.

За вагомий особистий внесок у розвиток національної вищої освіти, підготовку висококваліфікованих спеціалістів, плідну наукову-педагогічну діяльність, впровадження сучасних методів навчання і виховання молоді Микола Григорович нагороджений знаком Міністерства освіти і науки України «Відмінник освіти України» (1999), Почесною грамотою Кабінету Міністрів України (1999), знаком Міністерства освіти і науки України «Петра Могили» (2007). Державний комітет лісового господарства України присвоїв йому звання «Почесний лісівник України» (2007). Нагороджений почесними грамотами Міністерства освіти і науки Українита Львівської обласної держадміністрації. Указом Президента України від 18 грудня 1997 р. йому присвоєно почесне звання «Заслужений працівник народної освіти України», а у 2007 р. М. Г. Адамовський нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.

• тел.: +38 (032) 258-42-16
  • тел./факс: +38 (032) 237-89-05