Про міжнародну академічну мобільність в Університеті сталого розвитку м. Еберсвальде (Німеччина)

international 10.04 2Асистент кафедри екологічної економіки НЛТУ України, к.е.н. Христина Василишин у період з 18 березня по 29 березня 2019 р. проходила стажувалася в Університеті сталого розвитку м. Еберсвальде (Німеччина) за програмою академічної мобільності Еразмус+ (напрям КА1), тип академічної мобільності «Staff Mobility for training».

Метою стажування було вивчення дисципліни «Переосмислення економіки довкілля» (Rethinking environmental Economics) у рамках магістерської програми «Трансформація лісових систем» (Forestry System Transformation) загальним обсягом 6 ECTS. Модуль складався з 2 частин: економічно-екологічні системні взаємодії (під керівництвом проф. Dr. Carsten Mann) та біоекономіка у центральній та північній Європі – порівняння країн (лектор - Dr. Benjamin Engler). Впродовж стажування взято участь у всіх видах аудиторного навантаження (лекційних, практичних та семінарських заняттях, робочих групах та презентаціях), які відбувалися у лісовому корпусі (рис. 2) та підготовлено навчальні матеріали для викладання першого модулю дисципліни «Екологічна економіка» англійською мовою, налагоджено професійні контакти з професорами, відповідальними за дисципліну “Rethinking environmental Economics”.

international 10.04Це був справді міжнародний досвід у сфері соціальних, мовних та культурних питань, оскільки у групі з 11 осіб були представники різних країн, зокрема, 4 - з Німеччини, 2 – з Косово, 1- з Іспанії, 1 –  з Індії, 2 – з України та 1 представниця з Албанії.

На мою думку, перевагою модульної системи навчання є можливість відвідування екскурсій та різних заходів. У рамках дисципліни було проведено 2 екскурсії. Зокрема, 20 березня 2019 р. у Берліні відбувся щорічний Форум «Біологічна різноманітність 2020», на якому представники компаній, бізнес-асоціацій, екологічних та природоохоронних об'єднань, політики та державної влади, науки та громадянського суспільства зустрілися для сприяння діалогу та співпраці між бізнесом та природоохоронними організаціями з метою захисту та сталого використання біорізноманіття.

Також неподалік навчального лісового корпусу університету є ботанічний сад (рис. 3), який рекомендую відвідати усім колегам, які будуть проходити стажування у квітні-травні та зоопарк.

Перебування в Університеті сталого розвитку м. Еберсвальде поглибило особисті практичні навички, необхідні для викладацької роботи та професійного розвитку, дало змогу отримати нові знання стосовно кращих практик за кордоном, які будуть інтегровані в навчальний процес НЛТУ України (дисципліна «Екологічна економіка» англійською мовою), встановити професійні контакти з науковцями та професорами, а також покращити рівень володіння англійською мовою внаслідок участі у програмі.

Щира подяка організаторам за реалізацію моєї мобільності.

Асистент кафедри екологічної економіки НЛТУ України

Христина Василишин