Четвертий рік поспіль студенти НЛТУ України мають можливість навчатись за програмою Еразмус+ у європейських університетах-партнерах. У цьому семестрі 4 лісотехніків перебувають на навчанні в Університеті сталого розвитку м. Еберсвальде (Німеччина) та в Університеті Вальядоліду (Іспанія).

Ми попросили їх поділитись враженнями від процесу їх навчання.

 

Колісник Богдан, Лісове господарство, 5 курс, перебуває в Університеті сталого розвитку м. Еберсвальде (Німеччина)

1zobr«Університет сталого розвитку м. Еберсвальде зустрів нас дружньою та привітною атмосферою. Перші тижні були присвячені знайомству із структурою навчання, соціальним життям та колоритом Німеччини, тому вони промайнули непомітно і прийшов час для справжнього навчання.

Перше, що відразу помічаєш - свобода дій та свобода вибору. Ти сам обираєш які додаткові курси відвідувати та як розпланувати свій день. Ця свобода також виражається в поведінці студентів протягом заняття. Цілком нормально під час пари вийти за кавою, або смакувати шоколадку. 

Друге, що впадає у вічі - усе навколо стимулює тебе до самонавчання та самовдосконалення. Зручні бібліотеки, комп’ютерні зали, кімнати для роботи в групах та відпочинку роблять твоє навчання в після лекційний час невимушеним та легким.

2zobrІноземців в університеті сталого розвитку завжди було багато, не виключенням є і мій напрям навчання (FST ( forestry systems transformation)). Близько 70% студентів в групі - іноземці , з усіх куточків земної кулі. Така інтернаціональна структура дає можливість розширити світогляд та перейняти міжнародний досвід.

Під час навчання чи здачі іспиту немає ніяких особливих вимог до студентів з інших країн, проте і на «поблажки» чекати не варто.

Також особливістю цієї навчальної програми є робота в усталених групах (20-25 людей), що для Німеччини є доволі нетиповим. Особисто для мене це дало можливість швидше знайти друзів та знайомих.

Якщо коротко підсумувати початок навчання, то я можу сказати, що цілковито задоволений, та сподіваюся що подальше навчання буде таким ж цікавим та корисним.»

 

Калинич Таїсія, Екологія, 3 курс, перебуває в Університеті сталого розвитку м. Еберсвальде (Німеччина)

4zobr«Я прибула до Еберсвальде, місця навчання на подальший семестр, наприкінці вересня. 

Перед початком самих лекцій у всіх студентів  був ще тиждень для ознайомлення з університетом та містом. Протягом цього тижня була можливість звикнути до атмосфери та знайти нові знайомства.

 Якщо говорити про навчання, то воно суттєво відрізняється від української системи навчання. Недостатньо лише відвідувати лекції і вчити конспект. Є багато таких предметів, де основа навчання саме самостійне опрацювання предмета. Ще є цікавим те, що багато викладачів та професорів з самого початку кажуть, який відсоток від цілого навчання займають лекції та самостійне додаткове вивчення предмету. Для користування студентам виділена університетська бібліотека з незліченною  кількістю книжок, які можуть допомогти краще засвоїти матеріал або знайти відповідь на якесь питання. 

6zobrТакож протягом лекцій часто відбуваються міні дискусії, де кожен може запитати все, що цікавить стосовно лекції або цілого предмета загалом. 

Особисто в мене всі лекції викладаються німецькою. З часом я пристосувалася і сприймати інформацію на лекціях стало легко.

Групи бакалаврських програм є досить великими. Моїми одногрупниками в основному є німці, але є кілька студентів з інших країн. Всі є привітними і завжди готові допомогти. 

На даний момент, я задоволена навчанням в Університеті сталого розвитку в м. Еберсвальде і сподіваюсь, що здобуду тут неабиякий науковий та життєвий досвід, а також отримаю тільки позитивні емоції.»

 

Горзов Станіслав, Лісова інженерія, 4 курс, перебуває в Університеті сталого розвитку м. Еберсвальде (Німеччина)

8zobr«Я прибув в Університет сталого розвитку м. Еберсвальде наприкінці вересня, з початком моєї навчальної мобільності за програмою «International Forest Ecosystem Management». На даний момент пройшло приблизно два місяці з мого приїзду і я з великою радістю готовий поділитися своїми думками.

В мене дуже приємні і теплі враження про колектив університету. Усі викладачі та студенти раді вітати усіх міжнародних гостей і завжди відкриті для спілкування та співпраці.

Програма навчання передбачає активну роботу групами з ціллю підготовки доповідей, презентацій та інших проектів з багатьох предметів. Як результат, є можливість виконувати складні та об’ємні завдання, отримуючи дуже цінний досвід роботи в команді, котрий, на мою думку, надзвичайно цінний.

9zobr

Додатково, в університеті м. Еберсвальде, часто відбуваються заходи, під час котрих запрошені гості проводять презентації на теми досліджень та ведення лісового господарства. Враховуючи велике різноманіття гостей, що представляють власні бачення та вирішення актуальних проблем національного та міжнародних рівнів, я з надзвичайною зацікавленістю та задоволенням відвідую дані заходи.

Загалом, я дуже щасливий знаходитися в Еберсвальде та навчатися за програмою мобільності, тому я впевнений, що після її завершення я буду мати ще більше позитивних емоцій!

 

Заблоцький Владислав, Лісове господарство, 5 курс, перебуває в Університеті Вальядоліду (Іспанія)

«В загальному все добре. Мій кампус знаходиться в м. Паленсія – невелике містечко не далеко від м. Вальядолід. Навчання дуже інтенсивне та на кожний предмет по три-чотири викладачі, що дає змогу більш глибше вивчити предмет. В групі нас є троє людей, що є позитивним з точки зору того, що легше отримати консультацію у викладачів і вони можуть приділити кожному більше уваги.  Одним словом – мені все подобається!»

10zobr

 

Інженер ВМЗ Шевченко Іванна

20191009 175355

 

В рамках академічної мобільності за програмою Еразмус+ (напрям КА1) та за результатами конкурсного відбору, проведеного спільно НЛТУ України і UVa, у період з 7 по 11 жовтня 2019 року асистент кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності Юрків Надія Миколаївна проходила стажування в Університеті Вальядоліду (Іспанія).

 

 Метою стажування було:

  • • ознайомлення з організацією навчального процесу в університеті Вальядоліду;
  • • обговорення навчальних програм і планів підготовки здобувачів вищої освіти за спеціальністю “Менеджмент”;
  • • вивчення досвіду та нових методик викладання дисциплін з метою підвищення якості освіти;
  • • збір наукової літератури та ознайомлення з працями провідних фахівців Університету м. Вальядолід для вдосконалення курсу дисциплін “Міжнародний маркетинг” і “Економіка підприємства”;
  • • розширення мережі контактів з науково-педагогічними працівниками університету м. Вальядолід для майбутньої співпраці;
  • • покращення знання англійської мови.

Детальніше про Університет Вальядоліду (UVa ) можна почитати на сайті університету: http://departamentos.uva.es/orgEmpresasComercializacion/

Стажування відбувалося на факультеті організації бізнесу, маркетингу та маркетингових досліджень. Координатором стажування був професор даного факультету, проректор з міжнародних зв’язків Бенжамін Пенас Мояно (Benjamin Peñas Moyano).

20191009 175824Під час стажування асистент Юрків Н.М. ознайомилася з організацією навчального процесу в Університеті м. Вальядолід, відвідала лекції професора Бенжаміна Пенас Мояно для студентів бакалаврського курсу, а також ознайомилася з методикою викладання економічних дисциплін на факультеті організації бізнесу, маркетингу та маркетингових досліджень.

Асистент Юрків Н.М. мала змогу працювати у науковій бібліотеці Університету Вальядоліду, де отримала доступ до навчальної та наукової літератури, наукових публікацій провідних фахівців Університету м. Вальядолід. Директор бібліотеки надала можливість також ознайомитися із дисертаційними роботами, захищеними у університеті.

Згідно з програмою стажування Надія Юрків відвідала також комерційний факультет цього Університету, де познайомилася із викладанням англомовного курсу з дисципліни “Бізнес-менеджмент міжнародної торгівлі” для студентів магістерського рівня підготовки.

На запрошення професора комерційного факультету Еміліо Хернандеса (Emilio Hernández Corea) Юрків Н.М. провела лекцію на тему “Сучасний стан та перспективи розвитку міжнародної торгівлі України”, в якій розкрила основні тенденції світової торгівлі деревинною продукцією та охарактеризувала стан зовнішньої торгівлі деревиною України і напрямки її диверсифікації. Лекцію прослухали студенти-магістри з Китаю, В’єтнаму, Індії, Кореї, Грузії, Азербайжану, Бельгії та Іспанії, а також викладачі комерційного факультету, які ведуть англомовні курси. Викладений в лекції матеріал викликав активне зацікавлення даною проблематикою, що супроводжувалося жвавою дискусією серед студентів та викладачів факультету. Такого роду активність дала величезний досвід спілкування з іноземними студентами, розуміння важливих методичних підходів для удосконалення навчального процесу.

20191012 132831Знайомство з комерційним факультетом дало можливість обговорити напрямки майбутньої співпраці між кафедрою менеджменту зовнішньоекономічної діяльності НЛТУ України та комерційним факультетом Університету м. Вальядолід.

В суботу, 12 жовтня, була можливість ознайомитися з основними культурними пам’ятками м. Вальядолід, з мальовничими пейзажами сонячної Іспанії.

Результатом стажування стало вдосконалення курсу дисциплін новим навчальним та науковим матеріалом, методиками викладання і налагодження майбутньої співпраці кафедри менеджменту ЗЕД та факультету комерційної діяльності Університету м. Вальядолід.

 

 

Завідувач кафедри менеджменту ЗЕД Микола Матвеєв

IMG 20190608 WA0018

Мене звати Тарас Челепіс, хочу поділитися з вами тим як я провів другий семестр навчання на маґістратурі у НЛТУУ. Завдяки активним контактам міжнародного відділу із партнерськими університетами, активній підтримці профільної кафедри я успішно пройшов конкурс та отримав ґрант на піврічне навчання в рамках маґістратури в університеті міста Вальядолід.

Завдяки гуманітарним програмам ЄС молодь з цілого світу отримує можливість обмінів та навчальних подорожей, під час навчання у Іспанії я зустрів людей із приблизно сорока країн, і це, до того ж було у доволі невеликому, хоча дуже затишному містечку Паленсія, у якому знаходився наш, лісівничий кампус. Тому тут, принагідно хочу висловити вдячність платникам податків ЄС, завдяки яким програми на кшталт «Еразмусу» існують на наближають один до одного Україну, Іспанію, В’єтнам, Ніґерію, Коста-Рику та інші країни.

Зима в Іспанії чудова, снігу я не бачив жодного разу. Після приїзду нам надали допомогу призначені кожному студенту-іноземцю ментори, тож ми оперативно оформили банківські картки для отримання стипендії, студентські квитки, логін і пароль від університетської системи moodle та інше. Усі іноземні студенти на терені усієї Паленсії проживали у орендованих кімнатах у квартирах. Так було і зі мною. Квартира у якій жив розташовувалась у 50 метрах від університету, моїми співмешканцями були двоє іспанців.

IMG 20190608 WA0013Навчання було дуже високого рівня, за що я дуже вдячний, а процес подачі навчального матеріалу був дуже живий, жвавий, інтерактивний, із частими роботами «у полі», що природно для лісівничої спеціальності. Я з великим інтересом пізнавав можливості застосування наук про дані у процесі управління, дослідження процесів у лісовій галузі. Особливо сподобалися виїзди у формі кількаденної літньої школи у передгір’ї Кантабрійських гір, так званий «лісовий практикум» де ми займалися різними завданнями з інвентаризації лісу, оцінкою ризику лісових пожеж, спостерігали за птахами…    

Завдяки Іспанії я отримав не лише знання, навички, але й зустрів чудових людей, з якими дуже хотів би перетнутися ще, позаяк окрім навчального процесу у студента в Іспанії є багато можливостей для дозвілля, Іспанія це країна де люди цінують і святкують життя.       

Тож моя вам порада, не зволікайте і не сумнівайтесь, а обов’язково візьміть участь у конкурсі на участь у програмі «Еразмус», це унікальний і незабутній досвід.

 

photo 2019 07 15 00 02 38Дуже давно в мене появилися мрія про візит закордон для навчання, тому протягом тривалого часу я приділяв сили для покращення англійської мови. В момент, коли я дізнався про мобільність Еразмус + в Іспанію, я вирішив перевірити свої сили та можливості.

На той момент, я був на початку 3 курсу бакалаврської програми “Лісове господарство”, за спеціальністю “Лісова інженерія” тому моїм вибором стала програма “International Semester in Forestry”, що була запропонована кампусом Паленсії, що входить в склад університету Валядоліду.

photo 2019 07 15 00 02 45Протягом листопаду, почалась підготовка до мобільності, з проходженням іспиту з англійської мови, заповнення потрібних документів та прийняті участі у конкурсі з підготовленою презентацією на вільну тему. Звісно, було багато хвилювань, адже це була перша спроба такій справі, де я підняв планку вимог і знань для себе.

Проте все змінилося, коли я дізнався що конкурс пройдений успішно і у грудні я отримав офіційне підтвердження з Іспанії, що я був обраний для участі у мобільності. Після цього мене охопили щирий захват та радість, адже моя мрія почала здійснюватися!

 

 

photo 2019 07 15 00 01 53За короткий час іспанські колеги направили документи, що були потрібні для мого візиту в посольство Іспанії у Києві. Як результат, у січні я вертався додому з готовою візою. Після цього, міжнародні офіси університету Валядоліду та кампусу Паленсії, організували мій переліт зі Львова до Мадриду, транспорт до Паленсії та житло в центрі містечка. Місце, де я проживав було дуже вдалим через зручність та близькість основних і важливих частин міста як автобусна та залізнодорожна станція, пошта, супермаркети, магазини та можливість зручно доїхати автобусом до корпусів де проводиться навчання.

Протягом першого тижня я познайомився з керівниками мобільності з міжнародного відділу Валядоліду, та викладачами кампусу Паленсії з котрими я провів наступні місяці. Всі були дуже приємними та відкритими для спілкування. Не один раз я відчув і пересвідчився у майбутньому, що всім міжнародним студентам були тут раді і робилося все можливе для нашого комфортного перебування. Швидко я відкрив банківський рахунок та студентську картку, після цього був настав початок навчання.

photo 2019 07 15 00 03 25Наступні п’ять місяців я працював з дивовижному і цікавому колективі міжнародних студентів, з В’єтнаму, Нігерії, Казахстану та Фіджі, за котрі усі ми сильно здружилися. Місцеві іспанські студенти, також не відставали і активно вчилися і спілкувалися  з нами. Кожен студент з котрим я навчався чи мав знайомство був цікавим, веселим та з бажанням вчитися новому і складному, що тільки давало додаткові стимули для активної роботи. 

Усі  викладачі були професіоналами своєї галузі і вели цікаві дисципліни, що безперечно робило дуже важливий вклад до моїх знань. Заняття, навчальні практики, візити в лабораторії та бібліотеки були щоденною частиною мого перебування по мобільності.

У вільний час, я старався подорожувати по регіону навколо Паленсії, що входять до провінції Кастилії і Леону. За цей час я побачив такі чарівні міста як Леон, Саламанка, Валядолід та Бургос.

Хотів би подякувати всім, хто допоміг у організації даної мобільності. Особливо хотів подякувати Борису Ярославовичу Бакаю та міжнародному відділу НЛТУ, за активну підтримку під час мого перебування в Іспанії.

Я рекомендую усім студентам попробувати і прийняти участь у мобільності. Це унікальний досвід, що дає величезний вклад для професійних та персональних навичок. Це відкриття нових ідей, думок у поєднанні з дивовижною атмосферою відкриттів, дружби та позитиву!photo 2019 07 15 00 03 33

Горзов Станіслав

Студент ІМАКІТ

на сайт1Про програму Erasmus+ я вперше почула на другому курсі. Мені дуже імпонувала така перспектива, проте я думала, що це лише мрія, щось нереальне. В цей час в мене не було жодного знайомого, щоб розвіяти ці думки і просто сказати, наскільки це круто. Через це я  вважаю це рішення спонтанним, хоч на той момент навчання, в мене вже накопичився певний рівень знань не лише з фахових дисциплін, а й з англійської теж. І ось я подала всі необхідні документи – і нереальне стало реальним! Після декількох місяців очікування я отримала позитивну відповідь. 

Час, який в мене залишився до поїздки я використала для освоєння цифрових технологій, підготовки фахових дисциплін, звичайно ж, за використовуючи англомовні джерела. З цим, як і багато з чим іншим, мені допомогли на випусковій кафедрі лісопромислового виробництва та лісових доріг, забезпечили менторський супровід.

Доцент Новак У.П. проходила стажування з 29 квітня 2019 р. до 03 травня 2019 р. в Університеті сталого розвитку м. Еберсвальде (Німеччина). Метою стажування було ознайомлення з практикою освітнього процесу Університету сталого розвитку м. Еберсвальде і вивчення досвіду щодо викладання дисципліни «Трансформаційне управління».HNE Eberswalde 1

Під час стажування доц. Новак У.П. відвідувала заняття, брала участь у груповій роботі зі студентами, спілкувалась з викладачами та адміністративним персоналом, а також працювала у бібліотеці.

 HNE Eberswalde 2  HNE Eberswalde 3

Результатами стажування є запровадження нової навчальної дисципліни, яка буде викладатися англійською мовою для студентів спеціальності 071 «Облік і оподаткування», збір матеріалів для удосконалення 1-го змістового модуля дисципліни «Санаційний аудит», а також набутий досвід викладання дисципліни «Трансформаційне управління» в Університеті сталого розвитку м. Еберсвальде.

HNE Eberswalde 4

uni profile 22481Старший викладач кафедри менеджменту організацій і адміністрування, к.е.н. Шведюк Юлія Володимирівна у травні 2019 року проходила стажування в Університеті сталого розвитку м. Еберсвальде. Науковий керівник стажування – Christoph Nowicki, керівник відділу співпраці і розвитку факультету лісового господарства і охорони довкілля. 
У процесі вивчення модуля «Global Change and Development” Шведюк Ю.В. прочитала лекцію на тему «Global challenges in Ukraine» для
студентів магістерської програми «Global Сhange Management», відвідувала лекції та семінари, ознайомилась з новими підходами до навчання, сучасними інструментами та методиками викладання.
Основне завдання модуля «Global Change and Development” полягало в отриманні теоретичних знань, практичних навичок і вмінь щодо розроблення студентами пропозицій з метою отримання фінансування для реалізації природоохоронних проектів у країнах Африки. Студенти мали можливість спілкуватися та обговорювати дискусійні питання з експертами-консультантами Німецького товариства міжнародного співробітництва/Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit, GIZ, які мають значний практичний досвід успішної реалізації подібних проектів у країнах Африки. Результатом вивчення дисципліни було представлення запропонованих ідей, розроблених проектів. Позитивною стороною організації навчального процесу в Університеті сталого розвитку м. Еберсвальде є вдале поєднання лекційних і практичних занять, активний зв’язок викладача зі студентами, обговорення, дискусії.
Результатом стажування є розроблення методичного забезпечення дисципліни «Рекреаційний менеджмент» (англ. мова) для студентів освітньо-професійної програми «Менеджмент організацій і адміністрування», професійний розвиток – підвищення рівня викладання, покращення знань з англійської мови, обмін знаннями, посилення співпраці між НЛТУ України та Університетом сталого розвитку м. Еберсвальде.

Фахівцями, що мали можливість відвідати Німеччину протягом цього періоду, були доцент Дідович Іван Іванович (модулі Future Management  Systems II” та Tourism in Developing Countries”), старший викладач Гурняк Ірина Григорівна (модуль “Advanced Ecosynomics & Global Leadership”) та доцент Миклуш Юрій Степанович (модулі Future Management  Systems II” та Forest Governance and Policy II”). Стажування викладачів за програмою Еразмус+ в Університеті сталого розвитку проходило протягом весняного семестру 2019 року.

Метою стажування був обмін досвідом між вітчизняними та закордонними викладачами, методиками викладання, ознайомлення з європейськими освітніми програмами навчання фахівців в галузі лісового господарства, менеджменту, економіки та туризму.

Стисло охарактеризувати діяльність наших працівників можна таким чином:

- розроблення окремих модулів дисциплін, що викладаються у нашому університеті, відповідно до вимог Європейського освітнього процесу;

- обмін досвідом із представниками Університету сталого розвитку м. Еберсвальде щодо практики викладання та оцінювання студентів;

- ознайомлення з особливостями академічного життя студентів та викладачів, структурами навчальних програм лісового та економічного профілю різних рівнів вищої освіти;

- вивчення особливостей співпраці між університетами та виробничими підприємствами;

- обговорення можливостей обміну студентами для навчання за кордоном.

В період стажування викладачі мали нагоду ознайомитися не тільки з життям в університеті, але й відвідати лісові масиви, національні парки, підприємства лісового профілю та визначні місця землі Бранденбург.

1

Рис. 1. Відвідування національного парку “Нижня долина Одера”

2

Рис. 2 Презентація “Сучасний стан та перспективи розвитку туризму в Україні”

3

Рис 3. Бібліотека Університету сталого розвитку

Набутий в результаті стажування досвід та знання, зокрема поглиблення володіння іноземними мовами, викладачів нашого університету дадуть змогу підвищувати рівень викладання та оцінювання студентів в нашому університеті та в подальшому працювати в напрямку розширення та адаптації міжнародної співпраці.

Автори:

Доцент МИКЛУШ Юрій Степанович

Доцент ДІДОВИЧ Іван Іванович

Старший викладач ГУРНЯК Ірина Григорівна

international 10.04 2Асистент кафедри екологічної економіки НЛТУ України, к.е.н. Христина Василишин у період з 18 березня по 29 березня 2019 р. проходила стажувалася в Університеті сталого розвитку м. Еберсвальде (Німеччина) за програмою академічної мобільності Еразмус+ (напрям КА1), тип академічної мобільності «Staff Mobility for training».

Метою стажування було вивчення дисципліни «Переосмислення економіки довкілля» (Rethinking environmental Economics) у рамках магістерської програми «Трансформація лісових систем» (Forestry System Transformation) загальним обсягом 6 ECTS. Модуль складався з 2 частин: економічно-екологічні системні взаємодії (під керівництвом проф. Dr. Carsten Mann) та біоекономіка у центральній та північній Європі – порівняння країн (лектор - Dr. Benjamin Engler). Впродовж стажування взято участь у всіх видах аудиторного навантаження (лекційних, практичних та семінарських заняттях, робочих групах та презентаціях), які відбувалися у лісовому корпусі (рис. 2) та підготовлено навчальні матеріали для викладання першого модулю дисципліни «Екологічна економіка» англійською мовою, налагоджено професійні контакти з професорами, відповідальними за дисципліну “Rethinking environmental Economics”.

international 10.04Це був справді міжнародний досвід у сфері соціальних, мовних та культурних питань, оскільки у групі з 11 осіб були представники різних країн, зокрема, 4 - з Німеччини, 2 – з Косово, 1- з Іспанії, 1 –  з Індії, 2 – з України та 1 представниця з Албанії.

На мою думку, перевагою модульної системи навчання є можливість відвідування екскурсій та різних заходів. У рамках дисципліни було проведено 2 екскурсії. Зокрема, 20 березня 2019 р. у Берліні відбувся щорічний Форум «Біологічна різноманітність 2020», на якому представники компаній, бізнес-асоціацій, екологічних та природоохоронних об'єднань, політики та державної влади, науки та громадянського суспільства зустрілися для сприяння діалогу та співпраці між бізнесом та природоохоронними організаціями з метою захисту та сталого використання біорізноманіття.

Також неподалік навчального лісового корпусу університету є ботанічний сад (рис. 3), який рекомендую відвідати усім колегам, які будуть проходити стажування у квітні-травні та зоопарк.

Перебування в Університеті сталого розвитку м. Еберсвальде поглибило особисті практичні навички, необхідні для викладацької роботи та професійного розвитку, дало змогу отримати нові знання стосовно кращих практик за кордоном, які будуть інтегровані в навчальний процес НЛТУ України (дисципліна «Екологічна економіка» англійською мовою), встановити професійні контакти з науковцями та професорами, а також покращити рівень володіння англійською мовою внаслідок участі у програмі.

Щира подяка організаторам за реалізацію моєї мобільності.

Асистент кафедри екологічної економіки НЛТУ України

Христина Василишин

1Вперше я дізнався про програму  Еразмус+, коли я був на 4 курсі моєї бакалаврської програми. Я чекав близько 6 місяців на оголошення конкурсного відбору. Протягом цього часу я спілкувався з учасниками даної програми і отримав багато позитивних відгуків. Після цього я ще більше загорівся бажанням спробувати свої сили у навчанні закордоном. На цей час у мене вже був достатній рівень англійської для даної поїздки. У травні 2018 року я заповнив всі необхідні документи і відправив їх у відділ міжнародних зв’язків. Також я зареєструвався і здав іспит з англійської мови на рівень В2. Після того я прийшов на співбесіду, де були представники з відділу міжнародних зв’язків, кафедри англійської мови, представники інститутів та проректор. Всього декілька учасників з інших інститутів, які подавали документи на інші програми. Я підготував презентацію на довільну тему для того, щоб перевірити мій рівень англійської і моє вміння презентувати. Співбесіда пройшла для мене успішно. Через тиждень дізнався, що мене обрали на цю програму. Звичайно, радості не було меж, оскільки, такий шанс може випасти тільки раз у житті. Після цього в мене була співбесіда по Skype з представником приймаючої сторони, який також перевіряв мій рівень знання англійської мови. Звичайно, не без хвилювання, проте я успішно пройшов цей етап.

Після отримання усіх необхідних документів я відправився в Німецьке посольство і отримав піврічну навчальну візу.

3У вересні 2018 року, попрощавшись з рідними та друзями, я відправився в таку бажану для себе подорож. Туди я відправився автобусом, оскільки це хороший варіант по ціні. Уже в самому містечку мене зустрів німецький студент на ім’я Генрік, допоміг мені поселитись в гуртожитку, відкрити банківський рахунок, а також оформити всі необхідні документи уже в Університеті сталого розвитку м.Еберсвальде.

Місто Еберсвальде розташоване приблизно на відстані 40 км від Берліна. Це дуже затишне і мальовниче містечко оточене лісами.

Мене поселили в гуртожитку на першому поверсі. Це трьох кімнатна квартира і кожен студент має свою власну кімнату, ванна і кухня є спільними, тому проживання було дуже комфортним. В кімнаті є доступ до безлімітного інтернету.

Біля гуртожитку є два великі безкоштовні для студентів спортзали для занять спортом. Також в самому містечку є багато відкритих футбольних майданчиків.

В міжнародному офісі мене зустріли дуже тепло і після підписання усіх необхідних документів я міг приступити до навчання. Університет має два корпуси. Один корпус розташований в центрі міста. Я навчався в лісовому корпусі, що на окраїні міста.

Навчальний семестр починається наприкінці вересня і закінчується в кінці лютого.

7Найкращим було те , що кожних вихідних на протязі всього навчання, Еразмус+ студентам організовували екскурсії в різні цікаві місця, і подорожуючи ми знайомились, спілкувалися, і цікаво проводили час. Ми брали учать у різноманітних конкурсах, пробували кухню різних країн.

Протягом навчання я дуже часто відвідув Берлін та був у багатьох визначних місцях цього міста. Я не мав ніяких транспортних витрат, оскільки усім студентам видають студентський квиток, з яким вони можуть подорожувати по всьому Бранденбурзькому регіоні.

Протягом цього семестру я знайшов багато друзів та отримав незабутній досвід, який змінив моє життя у кращу сторону.

Хотів би подякувати всім, хто допоміг мені здійснити цю поїздку, а особливо Адамовському Олександру Миколайовичу, який доклав дуже багато зусиль щоб ця поїздка відбулася, підтримував мене на протязі всього часу перебування закордоном, а також усьому відділу міжнародних зв’язків НЛТУ.

Я рекомендую усім студентам попробувати свої сили у цій програмі. Не втратьте свій шанс! Оскільки програма Еразмус+ відкриває величезні можливості для вашого розвитку та самореалізації.

Міц Любомир

Студент ІЕЕМ

transilvania erasmusВперше я дізнався про програму Еразмус+ на початку першого семестру моєї магістратури, коли нам запропонували прийняти участь у відборі, і отриманні гранту для навчання в Трансільванському університеті Брашова. Відтоді я буквально загорівся бажанням поїхати і спробувати свої сили закордоном, тому що чув багато позитивних відгуків від студентів які після
закінчення розповідали як змінилося їх життя, бачення світу, і рівень сприйняття освіти в цілому. Так як це був мій останній шанс, я хотів ризикнути, сказав собі що зроблю все можливе але потраплю в цей університет. Найбільшим страхом який стримував мене взяти участь було знання англійської мови, яка на той час була для мене чимось космічним і незрозумілим, хоча всі роки думав що вона мені ніколи не знадобиться тому й не приділяв їй взагалі ніякої уваги - це й було моєю найбільшою помилкою. Проте я не мав наміру здаватися, тому швидко заповнив документи та відніс в їх в міжнародний відділ, де мені сказали що потрібно буде прийти на співбесіду, там і відбудеться відбір найкращого серед всіх хто виявив бажання прийняти участь і втілити свою мрію в життя. “Кастинг” відбувався в адміністративному корпусі, де за круглим столом сиділи “присяжні” які вирішували подальшу долю студентів.До складу комісії входили: проректор Борис М.М., завідувач відділу міжнародних відносин Врублевська О.В., завідувач кафедри іноземних мов Ванівська О.М. та інші працівники університету пов’язані з міжнародною діяльністю. Як на диво всі вони були дуже приємні, і неймовірно добре поставилися до двох студентів які подали свої заявки на участь. Так, нас було лише двоє, я і моя одногрупниця. Під час виступу мене коротко попросили розповісти про себе, і чому саме я достойний поїхати на навчання, потім перевірили рівень знань іноземної мови 

(на той момент рівень моєї англійської складався лише з фрази London is the capital of Great Britain), тому пообіцяв комісії якщо вони оберуть мене, то я докладу максимум зусиль аби виправити цю ситуацію. Насправді всі мої переживання і страхи були марними, тому erasmustransilvanщо присутні віднеслись до нас з розумінням і навіть жартували, проте взяли обіцянку не підвести університет у разі перемоги. Минув тиждень “болісних” очікувань з моменту співбесіди, і от майже втративши надію, мені зателефонували і повідомили, що вас обрали. Моїй радості, а одночасно і переживанням не було меж, та я розумів, що найтяжче тільки попереду. Період моєї мобільності закордон мав відбутися через вісім місяців з моменту перемоги, тому не втрачаючи часу я прийнявся до вивчення англійської мови. Минуло сім місяців, рівень мого володіння іноземною мовою підвищився, і при спілкуванні з представником приймаючої сторони я зміг зрозуміти, про що йдеться мова, хоча й спілкуватися було тяжко, але мене розуміли. Після тривалої підготовки і збору документів, мені повідомили прекрасну новину, що я можу вирушати в країну “вампірів” і Дракули. Тому , як тільки я отримав лист з зарахуванням до Трансільванського університету Брашова, не зволікаючи почав збирати речі, і чекав дату коли зможу відправитися в нові для себе пригоди.

Настав момент мого від’їзду, попрощавшись з друзями та рідними на 3 місяці, я відправився в таку бажану для себе подорож. Добирався залізничним транспортом. Це був найкращий варіант як по ціні, так і по логістиці. Доречі, перетин кордону зайняв всього лише одну годину, а решту часу поки я чекав потяг з румунської сторони, я витратив на прогулянку по мальовничому містечку Сигіт. По приїзді мене зустрів студент на ім’я Адріан, допоміг знайти гуртожиток , поселитися, а також зробив коротку екскурсію містом.

Детальніше.....

 

logo nltuНАЦІОНАЛЬНИЙ
ЛІСОТЕХНІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
УКРАЇНИ

 

 

© 2019 НЛТУ України

Адреса

  79057, м.Львів,
    вул. Ген.Чупринки, 
103
(032) 237 80 94,
    (032) 237 79 88
nltu@ukr.net
www.nltu.edu.ua
 f  facebook.com/nltu.edu.ua

Підтримка

Центр веб-комунікацій

Матеріали, пропозиції та побажання надсилайте на електронну адресу site@nltu.edu.ua

При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.

JoomShaper