Екосистема не має кордонів

30 травня в конференц-залі Національного лісотехнічного університету відбувся симпозіум на тему: «Nature Capital Management in the Carpathians: Decision-making for Sustainability». Учасниками заходу були студенти і викладачі Національного лісотехнічного університету України та Університету Сталого розвитку м.Еберсвальде (Німеччина).

До лісотехнічного університету завітали 31 студент і 5 викладачів з міста Еберсвальде. Самі студенти є вихідцями з Німеччини, Пакистану, Великобританії та інших країн. Зараз одні з них навчаються за магістерською програмою Global Change Management, а інші є бакалаврами лісогосподарського напрямку Університету Сталого розвитку м.Еберсвальде (Eberswalde University for Sustainable Development).

simposium

Університет Сталого розвитку – це університет прикладних наук в місті Еберсвальде. Тут працюють над дотриманням принципів сталого розвитку, який базується на єдності екологічного, економічного та соціального аспектів. Девіз університету звучить: «With nature for humans» («З природою для людей»), що є дуже співзвучним до девізу НЛТУУ «Вчимося жити в гармонії з природою». В університеті м. Еберсвальде є власні сонячні панелі, що виробляють електроенергію, використовується тільки перероблений папір, а джерелом теплоенергії служать відходи деревини з так званих відновлюваних лісів. Університет здійснює заходи, аби стати вуглецево-нейтральним, тобто компенсувати всі свої викиди діоксиду карбону за допомогою проектів у галузі збереження водно-болотних угідь та використання біовугілля.

В німецькому університеті є чотири факультети: лісового господарства та охорони навколишнього середовища, ландшафтного менеджменту та охорони природи, деревообробних технологій та факультет сталого бізнесу. Як можна побачити, Університет Сталого розвитку м. Еберсвальде за своїм екологічним спрямуванням, профілем та діяльністю дуже подібний до Національного лісотехнічного університету України. 

Головним об’єктом симпозіуму був Карпатський регіон. Міжнародна зустріч була присвячена обговоренню найактуальніших екологічних проблем та шляхів забезпечення сталого розвитку в регіоні.

Після прибуття гостей і спільного обіду, який проходив під чудові мелодії українських творів, виконаних капелою «Діброва», гостей провели у конференц-зал. Відкривав захід директор Інституту екологічної економіки та менеджменту Павло Динька, а ознайомлював з історією, структурою та науково-освітньою діяльністю нашого університету заступник директора ІЕЕМ Олександр Адамовський.

Професор Університету Сталого розвитку П’єр Ібіш виступив із презентацією, де порушував проблему збереження екосистем Карпат. Професор висвітлював зміни природних компонентів у регіоні за останнє десятиріччя під впливом антропогенної діяльності. Під час його виступу прозвучало риторичне запитання до України: «Are you able to prepare for the future?» («Чи Ви в змозі підготуватися до майбутнього?»).

Німецькі студенти доповідали під гаслом «Кордони політичні, а не екологічні». Студенти висвітлювали свій погляд на екологічний, соціально-політичний та економічний розвиток України на прикладі Карпатського регіону. Магістри групи ЕКОм-51 Інституту екологічної економіки та менеджменту презентували доповідь про особливості природно-заповідного фондуУкраїни. Вони розповідали про структуру природно-заповідного фонду, особливості природоохоронної діяльності, а також про конкретні природно-заповідні території та об’єкти на Західній Україні.

На жаль, через затримку гостей на кордоні, не всі доповіді прозвучали на симпозіумі. По завершенню симпозіуму наші студенти провели гостям екскурсію центром Львова, завели на Ратушу та запросили на вечерю в заклади, де можна було скуштувати страви українського кухні.

Наступного дня, у неділю, учасники симпозіуму відвідали Шевченківський гай, де гості мали змогу поринути в історію та оглянути домівки українських селян. Після ланчу гості відправилися в Рахів, продовжуючи свою екологічну мандрівку Україною.

У студентів залишилися тільки позитивні враження одне від одного. Вони ділилися між собою екологічним досвідом, знаннями і просто розмовляли про життя. Спілкуватися було надзвичайно приємно, невимушено і легко, не відчувався навіть мовний бар’єр. Гостей дивувало багато українських традицій. Зокрема, так як симпозіум припав на Зелені Свята, їх зацікавили перехожі, що несли шувар для прикраси своїх домівок. Також їм дуже сподобалися українські вишиванки.

Менталітет закордонних студентів кардинально відрізняється від нашого. Вони простіше ставляться до життя, люблять подорожувати, постійно відкривати для себе щось нове. Більшість з них були старші за наших студентів, адже вирішили здобувати вищу освіту, попрацювавши кілька років та відвідавши багато країн.

Цьогорічний симпозіум об’єднав людей різних національностей, культури, традицій, але із спільною метою. Подібні заходи відіграють велику роль як для студентів і викладачів, так і для репутації самого вищого навчального закладу. Окрім здобуття досвіду, знань та нових знайомств, симпозіум вкотре нагадав про наше головне завдання – дотримання концепції сталого розвитку та збереження екосистем, які не мають кордонів.

Христина Муравйова
НЛТУУ, ЕК-41

Last modified on П'ятниця, 22 березня 2019 16:52
????
???????+

logo nltuНАЦІОНАЛЬНИЙ
ЛІСОТЕХНІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
УКРАЇНИ

 

 

© 2019 НЛТУ України

Адреса

  79057, м.Львів,
    вул. Ген.Чупринки, 
103
(032) 237 80 94,
    (032) 237 79 88
nltu@ukr.net
www.nltu.edu.ua
 f  facebook.com/nltu.edu.ua

Підтримка

Центр веб-комунікацій

Матеріали, пропозиції та побажання надсилайте на електронну адресу site@nltu.edu.ua

При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.

JoomShaper