НЛТУ України на Міжнародній виставці «Lisderevmash – 2019»

nat1

Виставкова діяльність є рушієм прогресу в бізнесі, місцем показу та продажу новинок техніки і технологій, зустрічей давно знайомих спеціалістів та започаткуванням нових ділових зв’язків. В ній беруть участь як ті хто має що показати, так і ті, хто хоче щось придбати для розширення свого бізнесу, щоб бути в курсі нових тенденцій у зміні знарядь праці, щоб звірити свої бажання з вибором майбутньої спеціальності.

Підготовка до відкриття виставки вимагає багато зусиль в організаторів для запрошення відповідної кількості як вітчизняних, так і міжнародних учасників, підбір розмірів і узгодження плану розташування виставкових стендів (часто діючих), сервісне обслуговування учасників, гостей та відвідувачів, вчасне забезпечення різноманітною інформацією про цю подію. Ще до завершення діючої виставки організатори проводять роботу і розробляють план дій на наступну. Така робота вимагає окрім організаційних і певних фінансових затрат.

«Lisderevmash» – один з небагатьох виставкових майданчиків України, присвячених деревообробці та продажу деревообробного обладнання. І цього року на виставці були представлені різноманітні фірми та дилери виробників. Окрім виставки обладнання, важливою частиною виставки стала й добірка матеріалів для опорядження та склеювання. Кожен з учасників прагне показати свою продукцію та презентувати її переваги. Були представлені також виробничі об’єднання галузі, навчальні заклади, які готують фахівців різного рівня та видавці друкованої продукції за спеціальністю. Для студентів – це хороша нагода ознайомитися з сучасними технологіями та матеріалами і отримати корисні знайомства, а також, можливо, перший досвід у веденні ділових стосунків, або удосконалені своїх навичок. Для студентів було проведено також спеціальний профорієнтаційний захід, де доповідачі разом із залом обговорювали питання пошуку роботи для молодих спеціалістів та загальну роль кваліфікованих кадрів у сучасній деревообробці.

Успіх виставки оцінюється як кількістю, так і об’ємом договорів, укладених на ній, а також розміром прибутку організаторів. 

Сьогодні, в час різкого поширення інформації через Іnternet, песимісти вважають що роль виставок, а отже і кількість учасників в них з року в рік буде зменшуватися, а оптимісти вірять у їх важливу роль для розширення свого бізнесу.

А яка зацікавленість навчальних закладів в таких виставках? Перш за все нагадати учасникам і відвідувачам такого форуму, де можна отримати фахові знання з конкретного профілю, де можна отримати другу освіту за потребами свого бізнесу, показати структуру навчального закладу, напрямки наукової діяльності і, мабуть, сьогодні головне, переконати потенційних абітурієнтів у виборі майбутньої спеціальності і начального закладу – здійснити профорієнтаційну роботу. Де можна це краще зробити, як не на галузевих виставках? Цього року на виставці були представлені такі начальні заклади: Національний лісотехнічний університет України, Національний університет біоресурсів і природокористування України, Житомирський технологічний коледж КНУБА, Монастирське духовно-професійне училище.

Цього разу наш навчальний заклад представляли студенти-технологи Середницький Дмитро і Сидоренко Михайло (група ТД-61м), а також професор кафедри ТМВД Войтович Іван, які з 23 по 27 вересня працювали у відведеному нашому університету павільйоні.

Виставка проходила у виставковому центрі на лівобережжі Києва в павільйоні № 2 і включала як відкритий майданчик, де розмістили діючі експонати великогабаритної техніки з лісопиляння та подальшого подрібнення деревини, так і закритого павільйону, де розташували основну кількість як діючих, так виставкових експонатів.

Тенденція називати фірму абревіатурою з латинських літер, затрудняла з першого разу знайомства розпізнати місце знаходження чи реєстрації того чи іншого учасника. За займаною територією найбільшу виставкову площу займала фірма «FELDER GROUP Україна» зі своїм універсальним обладнанням загального призначення. Звертали на себе увагу відвідувачів діючі установки з розкрою плитних матеріалів, личкування крайок, опорядження. Досить багато було стендів учасників, які представляли сучасні інструменти для роботи. Тут увагу привертали експозиції фірми «Маркетліс», «LEUCO Україна», ПП “Ющишин” та інші.

Значне місце займали фірми, які представляли різноманітне вживане і відновлене обладнання. Очевидно, що таке обладнання має свого покупця в сучасних умовах України. В цьому плані увагу присутніх привернула досить велика команда Мукачівської фірми ENO. Ті, хто знав цю фірму як найбільшого експортера меблів України ще 10-15 років тому, були здивовані, що вона закрила усі свої 4 виробничих майданчики з виготовлення меблів і почала займатися ремонтом і реалізацією вживаного обладнання (і це при незміненому власнику). Ця інформація на замітку тим, хто впроваджує і розширює свій бізнес. Навіть на такому підприємстві в сучасних умовах може різко змінитися напрям діяльності у фірми, в тому числі з іноземним капіталом.

nat2

Істотне місце займали експонати з виготовлення гранул та брикетів як лісового так і аграрного походження, а також пристрої для зберігання такої продукції. Молоді бізнесмени з Харкова представили обладнання для 3D різання різноманітних профільних деталей криволінійної форми. Шкода, але стенд був не діючим, тільки представляв деталі відповідного профілю.

А чим же могли здивувати відвідувачів  виставки навчальні заклади? Яку вони продукцію представили?

НЛТУ України представив інформацію про університет та випускові кафедри ННІ ДКТД – ТМВД, ТЛ,С і ДБВ, а також два великих постери креативних виробів, що виконані як проекти студентами кафедри дизайну. На стенді також були матеріали та інформація про правила вступу, а також відеоролик про університет. Студенти Дмитро Середницький та Михайло Сидоренко  презентували проекти житлових будинків, чим привертали увагу відвідувачів виставки, які зупинялися біля нашого стенду і заводили розмову про проектування меблів та університет.

Значна кількість відвідувачів виставки отримувала освіту в нашому університеті, та, підходячи до нашого стенду, радісно згадували про свої студентські часи, цікавилися можливістю співпраці з університетом, а також літературою, виданою науковцями нашого університету.

Основним завданням представників Національного лісотехнічного університету України на виставці було зацікавити потенційних абітурієнтів, надати їм інформацію про університет та напрямки навчання, заохотити до подальшого бажання дізнатися про НЛТУ України більше.. Також була можливість показати роботи своїх студентів та їх можливості, як фахових спеціалістів, запропонувати підприємцям співпрацю з університетом у різних сферах, від реклами їх продукції серед студентів, до залучення їх на виробництво у межах навчальних практик. Окрім цього, нами було  запропоновано провести конкурсні роботи у межах курсових та дипломних робіт для вирішення поставлених проблем підприємства (конструювання виробів, удосконалення конструкцій, з’єднань, технологій). 

Окрім навчальних закладів, свою друковану продукцію представили газета "Деревообробник" журнали "Станки та інструмент", "Покраска". Окремий стенд був представлений білоруській газеті "Wood working NEWS", чотири номери якої роздавалися безкоштовно для учасників та відвідувачів виставки. Видавець також пропонував безкоштовно електронну версію газети. Це ще один приклад співпраці.

Що варто врахувати на майбутнє, беручи участь в подібних виставках?

– Брати чи не брати участь?

– Брати, але, можливо, для нас кращими могли би бути результати на регіональних виставках, розташованих у західних областях України.

– Який має бути склад команди представників?

– Можливо варто ще ретельніше вибирати праці співробітників кафедр, враховуючи галузеву специфіку виставки. Бажано, щоб профілюючі випускові кафедри мали свої постери з інформацією про себе. Такі плакати мали би мати однакові розміри. Доцільно врахувати розміри павільйону (3×3 м) і відповідно розташувати матеріал, який буде презентуватися.

Підготовку до наступних виставок слід почати вже сьогодні, враховуючи графіки їх проведення:

  • 5-8 грудня 2019, Каїр WoodSHOW
  • 19-22 травня 2020 - Львів XXІІІ Деревообробка
  • 26-29 травня 2020 – Мілан XyLEXPO
  • 24-27 вересня 2020, Київ LISDEREWMASH

Канд. техн. наук, професор кафедри ТМВД

Іван Войтович

Last modified on Вівторок, 05 листопада 2019 15:08

logo nltuНАЦІОНАЛЬНИЙ
ЛІСОТЕХНІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
УКРАЇНИ

 

 

© 2019 НЛТУ України

Адреса

  79057, м.Львів,
    вул. Ген.Чупринки, 
103
(032) 237 80 94,
    (032) 237 79 88
nltu@ukr.net
www.nltu.edu.ua
 f  facebook.com/nltu.edu.ua

Підтримка

Центр веб-комунікацій

Матеріали, пропозиції та побажання надсилайте на електронну адресу site@nltu.edu.ua

При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.

JoomShaper