Поглиблення співпраці НЛТУ України з університетом прикладних лісових наук м.Роттенбурга

17

В рамках проекту “Співробітництво у галузі лісового господарства між федеральною землею Баден-Вюрттемберг (Німеччина) та Україною”, на виконання міжінституційної угоди, укладеної НЛТУ України та HFR, і наказу ректора університету від 8 жовтня 2019 року № В-154 делегація університету відвідала у період з 13 по 16 жовтня 2019 року Університет прикладних лісових наук м. Роттенбурга (ФРН).

До її складу входили:

  • Борис Микола Михайлович, проректор з науково-педагогічної виховної роботи та міжнародних зв’язків;
  • Лавний Василь Володимирович, проректор з наукової роботи;
  • Соловій Ігор Павлович, професор кафедри екологічної економіки.

Метою стажування було:

  • зустрічі з керівництвом HFR і провідними професорами університету для обговорення напрямів розширення та поглиблення подальшої співпраці;
  • обговорення процедури проходження стажування викладачів та проведення наукових досліджень студентами НЛТУ України в університеті HFR;
  • звіт про виконання проекту “Співробітництво у галузі лісового господарства між федеральною землею Баден-Вюрттемберг (Німеччина) та Україною”;
  • обговорення, розроблення та подання спільної проектної заявки на отримання гранту за програмою “МЕЕТ UP! German-Ukrainian Youth Encounters” (Німецько-українські зустрічі молоді) німецького фонду “Remembrance, Responsibility and Future” (Пам’ять, відповідальність та майбутнє);
  • вивчення досвіду роботи управлінських та інших структурних підрозділів HFR з організації роботи із іноземними студентами для запровадження в університеті.
1 2

Відповідно до програми стажування, в перший день роботи, у понеділок 14.10.2019 р. делегація зустрілася з ректором Університету прикладних лісових наук Роттенбурга, професором Бастіаном Кайзером (Bastian Kaiser) і координатором проекту Уте Юнгер (Ute Yunger) та уточнили програму візиту.

Професор Бастіан Кайзер очолює університет Роттенбурга з 2001 року. У 2013 році його обрано президентом Ради ректорів університетів прикладних наук федеральної землі Баден-Вюртемберг. Рада ректорів представляє 24 університети прикладних наук, в яких працює понад 3000 професорів та близько 110 000 студентів у галузі вищої освіти федеральної землі Баден-Вюрттемберг. Ректор Бастіан Кайзер також є членом громадської ради забезпечення сталого розвитку федеральної землі Баден-Вюрттемберг та членом правління Товариства лісівників Німеччини. Під керівництвом ректора Бастіана Кайзера Університет прикладних лісових наук Роттенбурга став практично-орієнтованим, інноваційним та базується на принципах сталого розвитку, тому його випускники користуються великим попитом на ринку праці Німеччини.

Спочатку Уте Юнгер ознайомила делегацію НЛТУ України з матеріально-технічною базою університету HFR, навчально-науковими лабораторіями, сучасним обладнанням та екологічно-чистою, енергоощадною системою опалення навчальних корпусів з використанням відходів деревини. Представники НЛТУ України вивчали досвід управління університетом, умовами праці науково-педагогічних працівників і ознайомилися з побутом студентів університету.

 3  4

Пізніше відбулася зустріч зі студенткою групи ТДКМ-61м Ілоною Гунько, яка під керівництвом завідувача кафедри технологій деревинних композиційних матеріалів, целюлози та паперу, професора Бехти П.А. та професора HFR Маркуса Мюллера проводить наукові дослідження в рамках виконання нею магістерської роботи.

Після обіду делегація НЛТУ України виїхала в навчальне лісництво університету HFR, де ознайомилася з його роботою та функціями цього лісництва. Лісничий Лоренц Труффнер показав науково-виробничі стаціонари та розповів про особливості проведення рубок догляду в деревостанах основних лісотвірних порід. Він показав, як здійснюються в лісництві роботи зі сприяння природному поновленню деревних порід та створення піднаметових культур дуба, бука і ялиці.

6 7

Після завершення ознайомлення з навчальним лісництвом, делегація НЛТУ України відвідала старовинну церкву-каплицю Вурмлінгер (“Wurmlinger Kapelle”), яка оспівана у віршах відомих німецьких поетів та оглянула старовинну хресну дорогу.

10

У вівторок 15.10.2019 р. делегація НЛТУ України зустрілася з професором Штефаном Руге (Stefan Ruge), який очолює відділ міжнародних зв’язків університету. Професор Руге веде лекційні та практичні заняття для студентів HFR з ботаніки, дендрології та лісознавства. Він провів оглядову екскурсію територією Ботанічного саду університету.

11

Після цього в міжнародному офісі університету відбулася повторна зустріч делегації НЛТУ України з ректором HFR Бастіаном Кайзером і координатором проекту Уте Юнгер. На ній професор Кайзер ознайомив членів української делегації зі структурою, особливістю функціонування та фінансуванням вищої освіти в Німеччині й, зокрема, у Федеральній землі Баден-Вюрттемберг. Окремо зупинився на історії створення та розвитку Університету прикладних лісових наук Ротенбурга, його структурою, системою забезпечення якості, порядком розроблення і акредитації освітніх програм. Важливим був досвід німецьких колег з питань відкриття нових освітніх програм підготовки фахівців на вимоги та для забезпечення потреб ринку, співпраці університету з бізнесом, забезпечення навчального процесу в частині організації практичної підготовки студентів, а також проведенням підсумкових контролів.

Цікавим було ознайомлення з вимогами до організації навчального процесу, порядком розроблення і акредитації освітніх програм, з якими познайомив нас проректор, професор Матіас Шоубер (Matthias Scheuber).

Під час зустрічі були обговорені питання активізації подальшої співпраці між НЛТУ України та Університетом прикладних лісових наук Роттенбурга, зокрема, проходження стажування науково-педагогічними працівниками та проведення наукових досліджень студентами НЛТУ України в HFR, оформлення заявок на отримання грантів німецьких фондів та Європейського Союзу, а також питання узгодженої взаємодії в роботі міжнародних відділів обох університетів.

Перспективні напрямки співапраці було обговорено також під час призначених зустрічей з окремими професорами університету. Низку спільних наукових проблем виявлено під час розмови з професором економіки та менеджменту Артуром Петкау (Artur Petkau), зокрема конфлікти інтересів стососовно лісів та багатофункціональне ведення лісового господарства як чинник їх вирішення, інструменти лісової політики, спрямовані на адаптацію до змін клімату та їх попередження.

Спільно з професором Бертілом Буріаном (Bertl Burianu) (деревинознавство), менеджером проекту Уте Юнгер та студенткою НЛТУ Ілоною Гунько, яка виконує у HFR наукові дослідження в рамках програми, делегація відвідала деревообробний  комбінат в м. Гогенштайн-Оберштеттен “Schworer Haus” (“Будинок Швьорера”). Підприємство є важливим працедавцем, на якому працює понад 1600 працівників. Піклуючись про довкілля, воно закуповує понад 70% деревини із сертифікованих лісів. “Швьорер Гаус” виготовляє відповідно до вподобань клієнта і встановлює на місцевості за 1-2 дні каркасні будинки. Ще за два-чотири тижні будинок стає готовим для проживання в ньому. Підприємств є зразком сучасного домобудівного комбінату із високим рівнем автоматизації усіх виробничих процесів, замкненим циклом виробництва і високою доданою вартістю.

12

У середу, 16.10.2019 р. делегація НЛТУ України відбула до м. Штутгарта для участі в підсумкових зборах фундації “Баден-Вюрттемберг” (“Bаden-Wurttemberg Stifung”).

Зі звітом про виконання проекту “Співробітництво у галузі лісового господарства між федеральною землею Баден-Вюрттемберг (Німеччина) та Україною” виступив проректор з наукової роботи НЛТУ України, професор Лавний В.В. У своєму виступі Василь Володимирович пояснив мету і актуальність проекту, розповів про проведені заходи в рамках існуючого проекту та окреслив його перспективи.

14

Після обіду делегація НЛТУ України мала змогу оглянути центральну частину столиці федеральної землі Баден-Вюрттемберг міста Штутгарта. Під час екскурсії відбулися неформальні зустрічі з окремими міністрами та депутатами парламенту федеральної землі Баден-Вюрттемберг.

15 16

19

 

Після прогулянки центральною частиною м. Штутгарта, в офісі професора Бастіана Кайзера, який є головою Ради ректорів університетів прикладних наук федеральної землі Баден-Вюрттемберг, відбулося детальне обговорення змісту спільної проектної заявки на отримання гранту за програмою “МЕЕТ UP! German-Ukrainian Youth Encounters” (Німецько-українські зустрічі молоді) німецького фонду “Remembrance, Responsibility and Future” (Пам’ять, відповідальність та майбутнє). Прийнято рішення доопрацювати і подати заявку до 3 листопада 2019 року.

20

В ході спілкування було окреслено коло майбутніх напрямків співпраці, а також досягнута домовленість про відвідини нашого університету ректором Університету прикладних лісових наук Ротенбурга, професором Бастіаном Кайзером.

21

Результати стажування:

1) Проведено зустрічі з керівництвом та провідними професорами Університету прикладних лісових наук Роттенбурга і обговорено подальші напрями співпраці, що сприятиме виробленню пріоритетів спільної діяльності та їх досягнення, запровадженню кращого досвіду HFR в НЛТУ України;

2) Обговорено процедури проходження стажування науково-педагогічних працівників та проведення наукових досліджень студентами НЛТУ України в університеті HFR;

3) Зроблено звіт про виконання проекту “Співробітництво у галузі лісового господарства між федеральною землею Баден-Вюрттемберг (Німеччина) та Україною”;

4) Підготовлено проект та детально обговорено запропоновану НЛТУ України спільну проектну заявку для її подання на отримання гранту за програмою “МЕЕТ UP! German-Ukrainian Youth Encounters” (Німецько-українські зустрічі молоді) німецького фонду “Remembrance, Responsibility and Future” (Пам’ять, відповідальність та майбутнє). Поставлені конкретні завдання для сторін щодо її доопрацювання та реалізації;

5) вивчено досвід німецьких колег з розроблення та акредитації освітніх програм, який можна використати та запровадити в університеті;

6) вивчено досвід роботи структурних підрозділів HFR щодо навчання в університеті іноземних студентів для запровадження в НЛТУ України.

 
Last modified on Вівторок, 05 листопада 2019 15:11

logo nltuНАЦІОНАЛЬНИЙ
ЛІСОТЕХНІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
УКРАЇНИ

 

 

© 2019 НЛТУ України

Адреса

  79057, м.Львів,
    вул. Ген.Чупринки, 
103
(032) 237 80 94,
    (032) 237 79 88
nltu@ukr.net
www.nltu.edu.ua
 f  facebook.com/nltu.edu.ua

Підтримка

Центр веб-комунікацій

Матеріали, пропозиції та побажання надсилайте на електронну адресу site@nltu.edu.ua

При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.

JoomShaper