Про участь представників НЛТУ України в семінарі у рамках DAAD проекту присвяченому діяльності біосферних заповідників

 У рамках виконання DAAD проекту «Transboundary Cooperation in Teaching and Practice – How can UNESCO Biosphere Regions contribute to an effective communication and ecosystem management for the promotion of a sustainable transformation in Eastern Europe?» викладачі та студенти НЛТУ України 15-20 вересня 2019 р. взяли участь у семінарі із застосування Відкритих стандартів для практики охорони природи. Семінар був організований з Центром еконіки та екосистемного менеджменту Університету сталого розвитку м. Еберсвальде (Німеччина) спільно з Державним університетом Молдови. Окрім викладачів та студентів Університету сталого розвитку м. Еберсвальде (Німеччина), Державного університету Молдови,  НЛТУ України,  у семінарі взяли участь представники Карпатського біосферного заповіднику, Дунайського біосферного заповідника, Деснянського біосферного резервату, Національного природного парку «Родна» (Румунія), експерти Всесвітнього фонду дикої природи WWF та Лейбніц Інституту.

125

 

У рамках семінару студентська робота була присвячена вивченню методології Відкритих стандартів для практики охорони природи, які розроблені громадською організацією «Партнерство з охорони природи» (Conservation Measures Partnership (CMP). Об’єктом вивчення був біосферний резерват «Нижній Прут», який знаходиться в заплаві річки Прут та охоплює озеро Белеу (заповідна зона).

34

Завдання полягало у апробації перших двох етапів методології – концептуалізації та формуванню плану дій природоохоронного проекту у вказаному регіоні. Студенти були поділені на дві групи, робота була організована таким чином: коуч Відкритих стандартів Стелла Варелцідоу (Греція) презентувала поетапно методологію та  формулювала завдання для студентської роботи.

56

На початку кожна  група самостійно визначила зону діяльності проекту (як правило, територія більша за межі заповідника)  та природоохоронні цілі (наприклад,  екосистеми – водно-болотні угіддя, лісові екосистеми,  окремі види ссавців, птахів).  Опісля визначали прямі загрози – види людської діяльності, які прямо впливають на природоохоронні цілі (у даному регіону – інтенсивне сільське господарство, випасання худоби, браконьєрство, видобуток нафти) та ключові фактори, які впливають на прямі загрози (бідність, корупція, відсутність альтернатив для зайнятості населення, окрім сільського господарства).

785

 

Наступним завданням після визначення ключових факторів було формування стратегій для збереження природи (наприклад, просування альтернативних форм сталого землекористування, розвиток інвестиційних проектів). Опісля – група вибирала одну стратегію та обґрунтовувала, як стратегія сприяє у досягненні природоохоронних результатів, тобто формулювала ланцюг результатів (рис. 1, 2).

Варто зазначити, що труднощами при реалізації таких завдань є недостатнє розуміння об’єкту вивчення (біосферного резервату) та соціо-економічного контексту регіону, у якому він розташований, оскільки всі студенти вперше ознайомились із діяльністю біосферного резервату безпосередньо під час семінару.

9105

 

Поки студенти змагалися у розробці стратегій екосистемного менеджменту для біосферного резервату «Нижній Прут» експерти з числа представників біосферних резерватів та академічної спільноти Німеччини, України, Молдови та Румунії мали змогу відвідати цікаві об’єкти у межах біосферного резервату «Нижній прут» та природного заповідника «Букова земля».

1112

 

У ході відвідування експертному оцінюванню підлягали ерозійні процеси на схилах пагорбів поблизу річки Прут, замулювання акваторії озера Белеу, вплив нафтовидобувної діяльності на стан екосистеми озера Белеу та вплив лісогосподарської діяльності в букових насадженнях Природного заповідника «Букова земля» на збереження старовікових букових лісів. Під час оцінювання проблемних моментів діяльності об’єктів природозаповідного фону Республіки Молдова було висловлено ряд конструктивних пропозицій, що випливають з досвіду країн-учасниць семінару.

1314

Корім того поряд з проблемними питаннями природозаповідної справи Молдови учасники семінару ознайомилися з культурною спадщиною республіки під час виступу місцевого фольклорного гурту та екскурсії історичним центром міста Кишинів.

 

Last modified on Понеділок, 30 вересня 2019 23:39

logo nltuНАЦІОНАЛЬНИЙ
ЛІСОТЕХНІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
УКРАЇНИ

 

 

© 2019 НЛТУ України

Адреса

  79057, м.Львів,
    вул. Ген.Чупринки, 
103
(032) 237 80 94,
    (032) 237 79 88
nltu@ukr.net
www.nltu.edu.ua
 f  facebook.com/nltu.edu.ua

Підтримка

Центр веб-комунікацій

Матеріали, пропозиції та побажання надсилайте на електронну адресу site@nltu.edu.ua

При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.

JoomShaper