Круглий стіл за участі міжнародних експертів "Про наукові дослідження впливу підводних газопроводів на довкілля і сталий розвиток"

Національна академія наук України.

1 лютого 2019 року у будівлі Президії НАН України під головуванням віце-президента НАН України академіка С.І. Пирожкова та за участі міжнародних експертів відбулося засідання круглого столу з теми: "Про наукові дослідження впливу підводних газопроводів на довкілля і сталий розвиток".

DSC09441 

Співорганізаторами заходу виступили Національна академія наук України та НАК "Нафтогаз України". На засіданні були присутні науковці НАН України, МОН України та галузевих академій наук, закордонні експерти, представники НАК "Нафтогаз України" і громадських організацій.

Віце-президент НАН України академіком С.І. Пирожков відзначив, що Академія завжди приділяла велику увагу проведенню наукових досліджень для досягнення Україною енергонезалежності й на сьогодні вивчення впливу будівництва підводних газопроводів на довкілля і сталий розвиток є особливо актуальним.

Із доповіддю про необхідність інтенсифікації досліджень і консолідації зусиль науковців, які працюють у цій сфері, а також розроблення Програми міждисциплінарних наукових досліджень впливу підводних газопроводів на довкілля та сталий розвиток виступив ректор університету академік Ю.Ю. Туниця.

В обговоренні доповіді взяли участь: Надзвичайний і Повноважний Посол України, доктор юридичних наук, професор В.А Василенко, президент громадської організації "Центр глобалістики "Стратегія XXI"" М.М. Гончар, президент Міжнародного центру порівняльного екологічного права професор публічного права М. Прієр (Франція), президент і виконавчий директор Центру сприяння сталому економічному розвитку Б. Чех (США), професор міжнародного екологічного і економічного права Університету Саленто С. ді Бенедетто (Італія), голова Секретаріату науково-технічної ради НАК "Нафтогаз України" О.М. Ковалко й інші.

Необхідно відзначити, що Національний лісотехнічний університет України в особі ректора Ю. Туниці, проф. кафедри екологічної економіки І. Соловія, керівника інформаційно-обчислювального центру С. Краєвського, провідного інженера інформаційно-обчислювального центру П. Макарчука взяв на себе основну роботу з підготовки та проведення заходу.

За підсумками засідання експертів ухвалено Комюніке, в якому акцентується на необхідності проведення невідкладних міждисциплінарних наукових досліджень впливу будівництва підводних газопроводів у контексті збереження навколишнього середовища для нинішнього та майбутніх поколінь. Цей документ буде надіслано до Європейського Парламенту, владних структур нашої держави та країн Європейського Союзу, зокрема, Балтійського регіону. Крім того, проведено прес-конференцію.

За інформацією СПНС НОВ Президії НАН України
Матеріали опублікували: Прес-служба НАН України

Last modified on Четвер, 14 лютого 2019 14:11

logo nltuНАЦІОНАЛЬНИЙ
ЛІСОТЕХНІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
УКРАЇНИ

 

 

© 2019 НЛТУ України

Адреса

  79057, м.Львів,
    вул. Ген.Чупринки, 
103
(032) 237 80 94,
    (032) 237 79 88
nltu@ukr.net
www.nltu.edu.ua
 f  facebook.com/nltu.edu.ua

Підтримка

Центр веб-комунікацій

Матеріали, пропозиції та побажання надсилайте на електронну адресу site@nltu.edu.ua

При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.

JoomShaper