UNFU autumn1 Національний лісотехнічний університет України

Університет сталого розвитку м. Еберсвальде
(Hochschulefür Nachhaltige Entwicklung Eberswalde, Німеччина)

оголошують додатковий конкурс на здобуття стипендій для навчання

в Університеті сталого розвитку м. Еберсвальде (Німеччина)

за програмою Євросоюзу Еразмус+(напрям КА1) (http://erasmusplus.org.ua/erasmus/ka1-navchalna-mobilnist/indyvidualni-hranty/kredytna-mobilnist.html)

web 5 Einrichtungen und Angebote 2012 EingangSchicklerstraße Malte Wördemann207

Додатковий конкурс оголошується на здобуття стипендій для навчання у осінньому семестрі 2020-2021 н.р. за такими німецькомовними програмами:

  1. Магістерська програма «Holztechnik». Мова навчання – німецька (С1).

До участі в конкурсі допускаються випускники НЛТУ України освітнього ступеня бакалавр, які будуть вступати до НЛТУ України в 2020 році на освітній ступінь магістра за спеціальністю «Деревообробні та меблеві технології» (освітньо-професійні програми: «Технології виробів з деревини», «Технології деревообробки»).

  1. Магістерська програма «Öko-Agrarmanagement». Мова навчання – німецька (С1).

До участі в конкурсі допускаються випускники НЛТУ України освітнього ступеня бакалавр, які будуть вступати до НЛТУ України в 2020 році на освітній ступінь магістра за спеціальностями «Екологія», «Економіка» (освітньо-професійна програма «Економіка довкілля і природних ресурсів»), «Менеджмент» (освітньо-професійна програма «Менеджмент організацій і адміністрування»).

  1. Магістерська програма «Regionalentwicklung und Naturschutz». Мова навчання – німецька (С1).

zosimchukОт і закінчився цей незвичний карантинно-дистанційний семестр – 2-й семестр 2019-20н.р. Незвичний як для студентів, так і для викладачів: не всі студенти змогли відразу мобілізуватися і включитися в дистанційну роботу, не всі викладачі змогли відразу опанувати технології і сервіси дистанційної комунікації. Заради справедливості слід сказати, що перші тижні карантину «вдарили» психологічно по всіх нас, і на першому місці були думки – як бути? Чи виходити взагалі з хати? Чи робити якісь стратегічні продовольчі запаси? Де набрати захисних масок? Скільки це все триватиме? Але зрештою людина адаптується до всього, перший шок трохи минув. І прийшло розуміння того, що життя триває, навчання і сесію ніхто не відміняв.

myhaliukПісля оголошення карантину студенти роз’їхалися по домівках, залишивши в гуртожитку свої конспекти, недокінчені роботи з рисунку, живопису, креслення курсових проектів, а також фарби, креслярський папір та приладдя – вважаючи, що повернуться через 2 тижні продовжувати навчання. Хто ж міг передбачити, що 2 тижні карантину розтягнуться на 3 місяці ізоляції! Справжньої ізоляції по місцях проживання, так як і автобусне, і залізничне сполучення було припинене.

scholina

Викладачам теж треба було переосмислити, як провести другу половину семестру в умовах карантину. Тим більше, що якраз надходив термін проведення 1-го модуля. І почалася робота: створення Класрумів і наповнення їх завданнями для студентів, спілкування в Zoom, Meet, Viber, Telegram. Викладачі образотворчих дисциплін найбільш ефективно спілкувалися зі студентами у Viber і Telegram, так як ці ресурси дозволяють легко і швидко консультувати, надсилаючи студентам відразу ескізи, зауваження. Технічна дисципліна «Конструювання» вимагає багато пояснень і зображень, що також можна було швидко зробити у Viber. Але, з іншої сторони, така комунікація забирає багато часу викладача, який змушений більше уваги приділяти індивідуальній роботі зі студентами.

opryskВ результаті виявилося, що не все так страшно, і модульний контроль було проведено. Правда, студенти-дизайнери зіштовхнулися з несподіваною проблемою – браком паперу та професійних фарб для живопису, які вони залишили в гуртожитку, а спеціалізовані магазини були зачинені. Те ж саме – з ватманом великого формату для курсових проектів. Щоб все-таки виконати креслення, довелось дещо змінити вимоги і зменшити масштаби зображень. Слід відзначити, що майже всі наші студенти з розумінням ставилися до ситуації, що склалася, і знаходили вирішення проблем.

bodschevska

kozhuhar

Результати дистанційної сесії практично не різнилися від звичних. Зокрема, хочеться відзначити групу Д-21. З 1-го курсу студенти цієї групи дуже старанні, допитливі, активні з усіх дисциплін. Виконуючи курсовий проєкт з «Конструювання», застосували знання, одержані під час вивчення дисципліни «Комп’ютерне забезпечення» – векторні графічні редактори CorelDraw, SketchUp, в яких і виконували курсовий проект. Професійну для меблевиків програму автоматизованого проектування Pro100 декілька студентів освоїли додатково, після екскурсії в меблевий салон Sogor, де їм запропонували провести безкоштовне навчання. 

Звичайно, ми всі сподіваємося, що новий 2020-2021 навчальний рік почнемо не дистанційно, а в наших аудиторіях. Читатимемо лекції не на одноманітний монітор в Zoom чи Meet, а дивлячись на студентів в аудиторії, відчуваючи їх реакцію та взаємодію. Проводити засідання кафедри не online, а у викладацькій кафедри дизайну. Але за ці місяці було багато і позитивних моментів, які слід взяти на замітку для оптимізації організації освітнього процесу.

Cтарший викладач кафедри дизайну
Наталія Бехта

rynok derevunu3За спільної ініціативи ГО «Асоціація деревообробників та лісозаготівельників Львівщини» і Національного лісотехнічного університету України, 7 липня 2020 року у конференц-залі університету проведено робочу зустріч, присвячену обговоренню проекту Закону України «Про ринок деревини».

У робочій зустрічі взяли участь: від Львівської ОДА – директор департаменту економічної політики Куйбіда С.В., головний спеціаліст Білоган Р.С.; від НЛТУ України – проректор з наукової роботи, проф. Лавний В.В., директор ННІ ЛСПГ, проф. Миклуш С.І., директор ННІ ДКТД, проф. Маєвський В.О., завідувач кафедри ТМВД, проф. Кійко О.А., в.о. завідувача кафедри ТЛ, С і ДБВ, доц. Ференц О.Б., доценти кафедри ТЗНС, Д, БЖД і СК Андрашек Й.В. та Губер Ю.М., доцент кафедри ТЛ, С і ДБВ Копинець З.П.; від Львівського ОУЛМГ – начальник управління Дейнека А.М., заступник начальника управління Гром’як Ю.О.; від ОКСЛП «Галсільліс» – заступник генерального директора Гожан М.Я., від ТСБ «Галконтракт» – голова Мамаєва С.П., голова аукціонного комітету Бойчищин Л.М.; від ГО «Асоціація деревообробників та лісозаготівельників Львівщини» – голова Когут М.В. та низка представників від деревообробних підприємств, зокрема ПП «Львів-Пак», ТзОВ «Перфект ПАК», ТзОВ «Уккан», ТзОВ «Зубр-2000», ПП «Сіріон», ТзОВ «Святобор», ПП «Туркевич», ФОП «Войт», ПП «Партнер», ПП «Крупський», ФОП «Жуковський», ПП «Тимоцко» та інші.

rynok derevunu1

Обговорення проекту Закону України «Про ринок деревини» проходило постатейно. Окремі статті проекту Закону викликали жваву дискусію, особливо ті, у яких закладено певну неоднозначність або проглядається вузький корпоративний підхід. До таких статей варто віднести: статтю 4. Декларація про деревообробну діяльність; статтю 6. Лісовий портал; статтю 13. Продаж деревини на умовах оферти; статтю 14. Продаж деревини на електронних аукціонах та статтю 15. Роздрібний продаж деревини.

Важливо відзначити, що переважна більшість тих, хто виступав, вказувала на доцільність внесення таких змін до проекту Закону України «Про ринок деревини», які б дали поштовх до розвитку деревообробних та лісогосподарських підприємств.

За результатами обговорення проекту Закону України «Про ринок деревини» прийнято рішення опрацювати всі запропоновані пропозиції, а голові ГО «Асоціація деревообробників та лісозаготівельників Львівщини» Когуту М.В. – донести їх розробникам проекту Закону.

rynok derevunurynok derevunu2Однією з важливих пропозицій на робочій зустрічі було розроблення звернення до Кабінету Міністрів України щодо створення Ради лісового сектора України як дорадчого органу при Кабінеті Міністрів України. До складу Ради лісового сектору України запропоновано включити представників усіх зацікавлених сторін, що мають справу з унікальним ресурсом під назвою «ліс» (йдеться про представників лісового господарства, деревообробної промисловості, меблевої галузі, целюлозно-паперового виробництва, «зеленого» туризму, підприємств із вироблення енергії з деревини, екологічних організацій, громадськості, лісотехнічної освіти і науки, профільних медіа та інших зацікавлених сторін). Логіка створення Ради лісового сектору полягає у забезпеченні можливості прийняття системних рішень у лісовому секторі України, оскільки саме цей сектор відрізняється виключною економічною, соціальною та екологічною важливістю і відтак потребує прийняття виважених державних системних рішень на основі всебічного аналізу, що враховує думку всіх представників цього сектору, а не базується на окремій думці тільки одного представника, яка здебільшого, відрізняється вузьким корпоративним підходом та лобіюванням власних інтересів. Основною метою функціонування Ради лісового сектору є напрацювання пропозицій законодавчих ініціатив та виконавчих рішень, впровадження яких сприятиме ефективному розвитку всього лісового сектору на основі забезпечення національних інтересів у парадигмі сталого розвитку. Доцільно передбачити залучення до Ради лісового сектора як представників центральних органів виконавчої влади, так і представників галузевих асоціацій, а також представників лісотехнічної науки (зокрема, двох базових для лісового сектору України закладів вищої освіти – Національного лісотехнічного університету України (м. Львів) та Національного університету біоресурсів та природокористування (м. Київ)).

Володимир Маєвський – директор Навчально-наукового інституту
деревообробних та комп’ютерних технологій і дизайну;

Орест Кійко – завідувач кафедри технології меблів та виробів з деревини

Компанія Jelvix запрошує випускникiв шкiльних закладiв та студентів прийняти участь у соціальній програмі “Jelvix Annual Scholarship Program "GO DIGITAL".

Наша команда сприяє розвитку та інвестує в творчих студентів, які цікавляться наукою, інноваціями та новими технологіями.

Головний приз – грант (стипендія) на сплату навчання у будь-якому ВНЗ. 
Також, участь у програмі абсолютно безкоштовна.
Посилання на умови участі у програмі: https://jelvix.com/scholarship
Кінцевий термін подання - 1 грудня 2020 року.
Запитання та роботи висилати на пошту: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 

constШановні колеги!

Щиро вітаємо вас з державним святом – Днем Конституції України!

28 червня, Верховна Рада прийняла Основний Закон України. Ця дата стала початком відліку нового життя громадян в суверенній, правовій, незалежній державі.

Конституція країни підкреслює абсолютну цінність людини, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність та безпеку. Окрім того, Основний Закон є визначальним чинником забезпечення державного суверенітету України, консолідації суспільства, створення умов для самореалізації особистості.

То ж нехай демократичні засади, що були закріплені цим важливим документом, стануть реаліями нашого сьогодення.  Давайте разом створювати сильну, процвітаючу країну на умовах глибокої поваги до її Основного Закону.

Від усього серця бажаємо вам доброго здоров'я, щедрої долі, добробуту і затишку у ваших родинах, високих досягнень та нових звершень заради процвітання та величі України.

Адміністрація.

Povin 2020 r Limnucya

Руйнівні паводки в Карпатському регіоні у червні 2020 року, як і в попередні роки, сталися внаслідок дії комплексу природних і антропогенних факторів. Основною причиною виникнення катастрофічного паводку була надмірна кількість опадів, що значно перевищувала водорегулятивну здатність геологічної системи (включаючи лісову рослинність) Карпат. Усугубили ситуацію також відсутність цілісної системи гідротехнічних споруд як превентивного протипаводкового захисту, недостатній догляд за руслами річок і потоків, дорожніми спорудами та підпірними стінками, недостатнє проведення запобіжних протиерозійних і протизсувних заходів.

Весь текст експертного висновку подано у додатку.

Додаток

 З Днем народження

Вітаємо з Ювілеєм БЕРЕГИНЮ кафедри,

ідейну натхненницю національно-патріотичного
виховання НЛТУ України,

ШЕПТИЦЬКУ Любов Богданівну!

 25 червня відзначає всій Ювілей завідувачка кафедри історії України, економічної теорії та права, кандидат історичних наук, доцент Шептицька Любов Богданівна!

Хай Господь береже Вас для сім’ї, родини та для всієї України! Хай благословить на щастя, на достойну оцінку Вашої праці, на любов і на нові звершення!!!

Хоча про це не прийнято казати,

Та 50 – це зрілість золота.

Ми Вам бажаємо і 100 відсвяткувати,

Тому – здоров'я, щастя і добра.

В житті не все буває гладко,

Та згадувать не будемо сумне,

Бо для сім'ї і кафедри Ви є найкраща,

А це сьогодні певно головне.

Тому бажаєм море щастя і любові.

У Вас попереду ще славнії діла.

І Ви для всіх нас БЕРЕГИНЯ

На многії і благії літа!

З повагою, колектив кафедри історії України, 

економічної теорії та права

 

baltic university program logo

До 15 вересня 2020 р. триває подання заявок для участі у тренінгу Програми балтійського університету для аспірантів (окрім 1-го року навчання).

Програма тренінгу включає презентацію дисертаційного дослідження,  індивідуальні консультації з експертами, розвиток навичок академічного письма.

Звертаємо увагу, що у попередні роки за результатами участі у тренінгу видавався збірник тез (Books of abstracts)

Деталі у додатку.

 

International Office

Ukrainian National Forestry University

Gen. Chuprynky str., 103, room 10

Lviv Ukraine 79057

Відділ міжнародних зв’язків

НЛТУ України

вул. Ген. Чупринки 103, каб. 10

м. Львів, Україна 79057

AD NATURAM VIVERE DISCIMUS

baltic university program logo

До 15 вересня 2020 р. триває подання заявок для участі у тренінгу Програми балтійського університету для аспірантів (окрім 1-го року навчання).

Програма тренінгу включає презентацію дисертаційного дослідження,  індивідуальні консультації з експертами, розвиток навичок академічного письма.

Звертаємо увагу, що у попередні роки за результатами участі у тренінгу видавався збірник тез (Books of abstracts)

Деталі у додатку.

 

International Office

Ukrainian National Forestry University

Gen. Chuprynky str., 103, room 10

Lviv Ukraine 79057

Відділ міжнародних зв’язків

НЛТУ України

вул. Ген. Чупринки 103, каб. 10

м. Львів, Україна 79057

AD NATURAM VIVERE DISCIMUS

Національний фонд досліджень України оголошує конкурс проєктів із виконання наукових досліджень і розробок “Підтримка досліджень провідних та молодих учених”. Таке рішення прийняла наукова рада Фонду на своєму засіданні 15 травня 2020 р.

Метою конкурсу є надання фінансової підтримки провідним науковцям України, які разом із здібними молодими вченими здійснюють наукові дослідження і розробки, спрямовані на отримання нових фундаментальних та прикладних знань, на сприяння вирішенню актуальних проблем розвитку держави, людини та суспільства та інтеграції української науки до світового наукового простору. Прийом заявок для участі в конкурсі розпочинається 21 травня і закінчується 26 червня 2020 року.

Більш детальна інформація про конкурс міститься в Оголошенні та Умовах конкурсу.

підготовчі курси

Шифр

Прізвище ім'я по-батькові

Бали ОУ*

1

10001

Буженко Юрій Віталійович

200

2

10002

Дзюма Андрій Володимирович

184

3

10003

Насирова Анастасія Альбертівна

184

4

10004

Псюк Дмитро Юрійович

195

5

10005

Цідило Остап Петрович

195

Примітка: ОУ* - бал за успішне закінчення підготовчих курсів НЛТУ України  (згідно п.7.8 Правил прийому до НЛТУ України), який враховується у конкурсному балі з коефіцієнтом К5=0.01

 

bybliuk 8516 червня 2020 року
професору, доктору технічних наук,
Нес­то­ру Івановичу Биб­лю­ку
ви­пов­нюється 85 ро­ків
!

Майже усе сві­до­ме жит­тя Нес­то­ра Биб­лю­ка не­роз­рив­но пов’яза­но з лі­со­вою га­луз­зю і На­ці­ональ­ним лі­со­тех­ніч­ним уні­вер­си­те­том Ук­ра­їни. Після навчання в аспірантурі він пройшов шлях від асистента до професора: у 1993 році першим в Україні захистив докторську дисертацію з моделювання процесів руху лісотранспортних машин, з 1994 до 2015 року – незмінний завідувач кафедри лісових машин, у 1997-2004 рр. – голова спеціалізованої вченої ради “Машини і процеси лісівничого комплексу” і ще до сьогодні є членом спеціалізованої вченої ради “Машини для земляних, дорожніх та лісотехнічних робіт”.

Знаємо Вас, Несторе Івановичу, як видатного вченого у галузі динаміки лісових машин та екологічних технологій лісокористування, прекрасного педагога,  нев­том­но­го гро­мадсь­ко­го ді­яча, ак­тив­но­го учас­ни­ка ху­дожньої са­мо­ді­яль­нос­ті та виз­на­но­го спортсме­на-ама­то­ра. Цінуємо Вас за людяність, працьовитість, скромність, любов до життя і Карпатського краю.

З на­го­ди слав­но­го юві­лею зичимо Вам міц­но­го здо­ров’я, дов­го­літ­тя, окрилених перспектив, невичерпної енергії та но­вих творчих здо­бут­ків.

Нехай на Вашому життєвому шляху завжди променіє сонце і голубіє небо, а серце зігрівають теплі слова близьких та рідних людей і любов до лісу та рідної Гуцульщини, яким Ви присвятили все своє життя і не мислите себе поза ними.

З роси і води Вам, дорогий ювіляре!

З повагою, колектив кафедри лісових машин

logo nltuНАЦІОНАЛЬНИЙ
ЛІСОТЕХНІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
УКРАЇНИ

 

 

© 2019 НЛТУ України

Адреса

  79057, м.Львів,
    вул. Ген.Чупринки, 
103
(032) 237 80 94,
    (032) 237 79 88
nltu@ukr.net
www.nltu.edu.ua
 f  facebook.com/nltu.edu.ua

Підтримка

Центр веб-комунікацій

Матеріали, пропозиції та побажання надсилайте на електронну адресу site@nltu.edu.ua

При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.

JoomShaper