nltu 1

 

Дорогі лісотехніки!

Від щирого серця вітаємо з Днем Державного Прапора України!

Сьогодні ми вшановуємо синьо-жовтий стяг - головну святиню нашої державності, уособлення нашого національного духу і непереможності.

Нині прапор став символом незалежності, свободи і гідного майбутнього України. У ньому відображений наш великий народ, все світове українство. Державний прапор є символом наших досягнень і перемог.

У цей святковий день бажаємо вам, щастя, благополучного життя, міцного здоров’я, успіхів, натхнення, творчих здобутків та усяких гараздів на благо нашої рідної неньки – України!

Нехай наш прапор завжди гордо майорить над Україною та буде надійним оберегом у всіх наших справах та помислах!

erasmusВиконавче агентство з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури (ЕАСЕА) оголосило результати конкурсу 2019 р. за напрямом Розвиток потенціалу вищої освіти Програми Європейського Союзу ЕРАЗМУС+.

Відібрано 8 проектів за участі України, в тому числі проект «Підтримка визнання кваліфікацій університетами України» (Qualifications recognition support for Ukrainian universities (609995-EPP-1-2019-1-PL-EPPKA2-CBHE-SP), повноправним партнером якого є Національний лісотехнічний університет України.

Мета проекту – вироблення, апробація і запровадження механізму визнання кваліфікацій університетами України.

Координатор проекту, отримувач гранту – Ягеллонський університет у Кракові, Польща. Партнери з України: Донецький державний університет управління, Федерація роботодавців України, Херсонський національний технічний університет, Міністерство освіти і науки України, Національний університет «Одеська Морська Академія», Сумський державний університет, Національний лісотехнічний університет України.

P1018128 minВсе більше студентів іноземних закладів вищої освіти приїжджає для обміну досвідом і проведення навчально-наукових екскурсій до Національного лісотехнічного університету України. Вчора, 21 серпня 2019 року, завітала чергова група іноземних студентів з географічного факультету університету м. Грайфсвальд (Німеччина) під керівництвом професора грунтознавства Зікстена Буземана.

В залі засідань Вченої ради університету відбувся прийом іноземних-студентів. З вітальним словом до присутніх звернувся проректор з наукової роботи Василь Лавний. Проректор познайомив гостей з Лісотехом, розказав коротко про історію і структуру нашого університету та виступив з презентацією на тему: "Ліси і лісове господарство України".

Після кандидати сільськогогосподарських наук Анатолій Івченко і Надія Блосюк провели цікаву екскурсію для іноземних-студентів по території Ботанічного саду НЛТУ України.

 

 

P1018063  P1018066 min  P1018079 min 
P1018097 min  P1018104 min  P1018099 min
P1018113 min P1018108 min P1018115 min

Юлія Гербут

nordstream2 19Відкритий лист до Президента України, парламенту та майбутнього уряду від академіка НАН України Юрія Туниці.

Неодноразові заяви Президента України Володимира Зеленського щодо протидії будівництву «Північного потоку-2» («Nord Stream 2»), а також наміри продовжувати обговорення цієї теми у найближчих дискусіях з лідерами європейських країн, США та в ООН обнадіюють.

Це є доброю новиною на тлі наших численних листів (без відповіді або з формальними відписками) до попередніх представників влади України про необхідність проведення комплексних міждисциплінарних досліджень впливу «Nord Stream 2» (далі — NS2) на довкілля і сталий розвиток та використання їх результатів у політичних дискусіях на найвищому рівні. З’явилась надія, що дворічні напрацювання створеного під егідою НАН України Міжнародного консорціуму експертів (а це понад 20 представників різних галузей знань — провідних учених України, Німеччини, Франції, Італії та США) нарешті буде використано.

Згаданий консорціум провів попередній науковий аналіз офіційної експертизи проекту NS2, на яку «Газпром» Росії асигнував понад 100 млн євро. Аналіз спростовує поширювану російською пропагандою думку про те, що питання будівництва NS2 вирішено остаточно і від України вже нічого не залежить.

Залежить!

Незважаючи на втрачений дорогоцінний час, Україні ще не пізно ініціювати на міжнародній арені систему відповідних політичних та юридичних заходів, спираючись на об’єктивні наукові дослідження та міжнародне екологічне право.

Ризики екологічної загрози «Північного потоку-2» занадто високі, і будувати газопровід немає жодної економічної потреби за наявності української ГТС, якою торік у Європу було транспортовано 93,5 млрд м3 газу за загальної пропускної здатності 178,5 млрд м3. Адже при наявності сумнівів Росія може продавати газ на кордоні з Україною.

За результатами круглого столу, проведеного в НАН України Міжнародним консорціумом експертів 01.02.2019 р., було опрацьовано і прийнято Київське комюніке про негативний вплив підводних газопроводів на довкілля та сталий розвиток. У ньому авторитетні вітчизняні та іноземні фахівці з міжнародного екологічного права наголошують, крім іншого, на передбачених процедурами Конвенції Еспо можливостях накладення мораторію на будівництво NS2 — до проведення додаткових об’єктивних досліджень щодо доцільності реалізації проекту.

Президенту, парламенту і майбутньому уряду України (зокрема, МЗС) слід використовувати зазначене комюніке в роботі на міжнародній арені.

На 74-й сесії ГА ООН у вересні ц. р. Україні необхідно проголосити політичну заяву про несумісність будівництва «Північного потоку-2» з духом і буквою міжнародних документів щодо сталого розвитку та запобігання змінам клімату (важливе завдання для МЗС України — кваліфіковано підготувати таку заяву).

Зі свого боку в Україні мають бути продовжені міждисциплінарні дослідження у трьох напрямах: а) оцінка екологічних загроз, які створюють будівництво, експлуатація, а в перспективі — і демонтаж NS2; б) економічна оцінка екологічної шкоди, яку завдає Україні вилучення під ГТС 113400 га родючих земель; в) шляхи вирішення гострих екологічних проблем на Донбасі, в Азовському морі, Криму та інших зонах екологічного лиха.

Треба якнайшвидше провести позачергові парламентські слухання із зазначених проблем. Вони закладуть політико-правову базу для вироблення системної стратегії здійснення невідкладних заходів з відвернення екологічних загроз в Україні та ліквідації їх наслідків.

Це стане імпульсом обґрунтування майбутнього «екологічного Плану Маршалла» для України і запорукою її сталого розвитку. Подібно до таких відомих об’єктів як Чорнобильська АЕС, Саяно-Шушенська ГЕС, Дніпровський каскад гребель, Керченський міст і багато-багато інших, «Північний потік-2» — типове явище природоруйнівної економіки.

На підставі результатів трансдисциплінарних досліджень має бути підготовлено (за участю Мін’юсту України) відповідні позови до міжнародних судових інстанцій. Це дасть змогу зберегти 3 млрд доларів щорічних надходжень до бюджету України за транзит російського газу в Європу або ж отримати грошову компенсацію за екологічні збитки внаслідок припинення транзитних функцій ГТС.

А головне — буде створено прецедент першого міжнародного екологічного суду, який мав би історичне значення з погляду запобігання подібним небезпечним господарським проектам та мотивування бізнесу до становлення екологічної економіки.

Зазначена проблема є актуальною для всіх країн з огляду на необхідність трансформації нинішнього способу господарювання в екологічну, так звану зелену економіку для досягнення Цілей сталого розвитку та боротьби з кліматичними змінами.

Прагнення нової влади України до змін на краще можна здійснити лише за умови, що одним з її пріоритетів стане екологічний імператив як об’єднавча платформа усіх політичних сил і громадянського суспільства. Всім треба жити. І жити в безпечному природному середовищі.

Матеріал взятий із сайту газети "Голос України"

IMG 2019060

 

Національний лісотехнічний університет України оголошує додатковий набір вступників на навчання в 2019 році (на вільні місця ліцензованого обсягу, за кошти фізичних та юридичних осіб):

 

 • на заочну форму навчання для здобуття освітнього ступеня бакалавра на основі повної загальної середньої освіти або освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста;

 

 • на денну і заочну форму навчання для здобуття освітнього ступеня магістра на основі освітнього ступеня бакалавра або освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста.

 

 

Перелік спеціальностей та освітніх програм, на які здійснюється набір

Код та найменування спеціальності

Найменування освітньої програми
022 Дизайн (маг.) Дизайн
051 Економіка Економіка підприємства
Економіка довкілля і природних ресурсів
Міжнародна економіка
071 Облік і оподаткування Облік і оподаткування
073 Менеджмент Менеджмент організацій і адміністрування
Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності
101 Екологія Екологія
122 Комп’ютерні науки Комп’ютерні науки
126 Інформаційні системи та технології (бак.) Інформаційні системи та технології
131 Прикладна механіка (бак.) Технічний сервіс
Промисловий інжиніринг
133 Галузеве машинобудування (бак.) Машини та обладнання лісового господарства
Інжиніринг, машини деревообробної промисловості
133 Галузеве машинобудування (маг.) Машини та обладнання лісового господарства
Інжиніринг, машини деревообробної промисловості
Промисловий інжиніринг
151 Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології
161 Хімічні технології та інженерія Технології деревинних композиційних матеріалів і модифікування деревини
183 Технології захисту навколишнього середовища (бак.) Технології захисту навколишнього середовища
187 Деревообробні та меблеві технології (бак.) Деревообробні та меблеві технології
187 Деревообробні та меблеві технології (маг.) Технології деревообробки
Технології виробів з деревини
205 Лісове господарство Лісове господарство
Мисливське господарство
Лісова інженерія
206 Садово-паркове господарство Садово-паркове господарство

Строки додаткового набору на навчання:

 • початок прийому заяв та документів: 02 вересня 2019 року (0900 год);
 • закінчення прийому заяв та документів: 23 вересня 2019 року (1700 год);
 • проведення фахових вступних випробувань: 24-25 вересня 2019 року (з 0900 год);
 • оприлюднення списку рекомендованих до зарахування: не пізніше 26 вересня 2019 року;
 • приймання оригіналів документів від вступників, рекомендованих до зарахування: до 30 вересня 2019 року (1200 год);
 • зарахування вступників: 30 вересня 2019 року.

Адреса Приймальної комісії:

м. Львів, вул. Генерала Чупринки, 105, корпус 1, кім. 107,
тел. (032) 237-88-19; (032) 239-27-15; 067-370-23-12.

Веб-сайт: www.nltu.edu.ua

Ліцензія затверджена наказом МОН України № 117-л від 02.06.2017 р.
https://mon.gov.ua/storage/app/media/pravo-diyalnosti/2018/05/14/lisotekhnichniyuniverukraini1.pdf

від 20.04.2018 р.

01.09.2019

План заходів

з нагоди початку нового 2019-2020 навчального року

в Національному лісотехнічному університеті України

 

 

 

 

 

 1 вересня 2019 р. (неділя)

hram

09:00

Молитва за академічну спільноту університету в студентському храмі Святого Володимира

(вул. Природна, 8а)

P1013019

11:00

Урочиста посвята першокурсників у студенти НЛТУ України

(перед навчальним корпусом № 1, вул. Ген. Чупринки, 105)

12:00

Зустріч першокурсників з директорами Навчально-наукових інститутів і наставниками академічних груп:

 • ННІ ЛСПГ – ауд. 40, корпус 6;
 • ННІ ІМАКІТ – ауд. 30, корпус 6;
 • ННІ ДКТД – конференц-зал, корпус 1;
 • ННІ ЕЕМ ауд. А ім.проф. Яцюка А.І., корпус 1.

9yAkLTo4z6A

5 вересня 2019 р. (четвер)

14:30

Конференція трудового колективу НЛТУ України.

(конференц-зал)

Ректорат

67701026 2307521139333406 7645604809847865344 nДнями відбулася проща працівників Національного лісотехнічного університету України до Зарваниці – Марійського духовного центру на Тернопільщині, однієї з найбільших святинь нашої країни. Очолив паломництво капелан університету о. Богдан Кулик.

Паломницька подорож була дуже цікавою, прочани Лісотехнічного університету, дяк Ігор Фединець та о. Богдан спільно молилися Божественну Літургію, Молебень біля чудотворної ікони, Хресну Дорогу та відвідали «Український Єрусалим» – архітектурні копії християнських святинь з життя Ісуса Христа.

Безпосередньо, Гріб Божий, що є центральною спорудою комплексу, Сходи Покаяння чи Святі Сходи, якими Ісус Христос піднімався на суд до преторію Пилата, гору Голгофу, на якій розп’яли Ісуса Христа, Гетсиманський сад або Оливний город, де Христос молився перед тим, як його схопили. Також відвідали купіль Витесда з фігурою сидячого Ангела, Левові (Ліонські) ворота, вежу Давида.

Під час усієї духовної мандрівки збагачуючись духовно, паломники молилися за мир в Україні.

 

67770198 2307521326000054 7576606774417948672 n  67733633 2307521546000032 3167225668526145536 n  67782262 2308849262533927 1971882041792266240 n 

Юлія Гербут

pk nltuПриймальна комісія оприлюднила списки зарахованих до Національного лісотехнічного університету України у 2019 році. Варто відзначити, що цьогорічний відбір майбутніх студентів був непростим, ускладненим цілим рядом об’єктивних обставин, що суттєво вплинули не тільки на львівські виші, а й в цілому на українські.

Серед них підвищення прохідного балу з математики та фізики (багато випускників просто не змогли отримати достатню кількість балів для вступу), так звана «демографічна яма» (природне зменшення кількості випускників через зниження народжуваності на початку 2000-х років), пом’якшення умов навчання в закордонних ВУЗах, тощо.

Відповідальний секретар приймальної комісії Роман Оріховський повідомив, що на денну форму навчання зараховано 659 абітурієнтів і 330 – на заочну форму. Він додав, що це дані без врахування додаткового набору, який буде у вересні 2019 року.

 

Результати зарахування студентів до НЛТУ України у 2019 році

Рівні вищої освіти та

освітньо-кваліфікаційні рівні

  Всього  

За державним

замовленням

За кошти фізичних і
юридичних осіб

денна
форма

заочна
форма

денна
форма

заочна
форма

ОС бакалавр на основі повної загальної середньої освіти

265

110

11

116

28

ОС бакалавр на основі ОКР молодшого спеціаліста

314

126

41

22

125

Разом: ОС Бакалавр

579

236

52

138

153

Разом: ОС Магістр

410

186

35

99

90

Всього по університету

989

422

87

237

243

 

Юлія Гербут

webometricsУ липневій редакції рейтингу Webometrics Ranking of World Universities НЛТУ України посідає 96 місце серед 320 закладів вищої освіти з України.

Вебометричний рейтинг складає незалежна іспанська дослідницька лабораторія «Laboratorio de Internet» при Міністерстві науки та інновацій Іспанії. В оцінці діяльності вузів враховується присутність університетів в інтернеті і цитованість публікацій вчених. Даний рейтинг вже більше 15 років досліджує понад 28 тисяч університетів та навчальних закладів з усього світу.

— Результати досліджень Webometrics публікуються двічі на рік, у січні та липні. У порівнянні рейтингів зимового з літнім – лісотехнічний університет піднявся на 46 сходинок. Такому росту сприяла злагодженна робота усіх сайтів структурних підрозділів, які вибудовують єдиний веб-орієнтований інформаційний комплекс університету; цитування статей із посиланням на офіційний сайт університету з інших веб-інформаційних джерел; складний аналіз наукових профілів у Google Scholar Citations викладачів та науковції.  До речі, хочу закликати викладачів провести ревізію власних профілів, або за необхідністю створити їх - це дозволить покращити позиції в наступній редакції рейтингу. — Володимир Яркун, керівник Центру веб-комунікацій, старший викладач кафедри Інформаційних технологій.

Критерії рейтингу Webometrics

 • Присутність (Presence) - 5% - кількість сторінок основного веб-домену установи, включаючи всі піддомени;
 • Видимість (Visibility) - 50% - кількість зовнішніх мереж (підмереж), пов'язаних з веб-сторінками установи. Використовується середнє значення між двома джерелами Majestic і Ahrefs;
 • Прозорість (Openness) - 10% - кількість цитувань з 100 кращих авторів за даними джерела Google Scholar Citations;
 • Якість (Excellence) - 35% - кількість статей науковців, які працюють в університеті, що входять до кращих 10% найбільш цитованих у 26 дисциплінах за розрахунками Scimago.

Нагадаємо:

У 2018 році НЛТУ України вперше увійшов в міжнародний рейтинг UI Green Metric World University Ranking і зайняв 1 місце серед українських вузів. А серед освітніх установ світу НЛТУ України посідає 197 позицію. У цьому році в рейтингуванні брало участь 719 університетів з 81 країни. 

Юлія Гербут

1В Національному лісотехнічному університету України 1 серпня 2019 року відбулося закриття Міжнародної літньої школи "Soil and Water", яка проходила під керівництвом проректора з наукової роботи, професора кафедри лісівництва, доктора сільськогосподарських наук Василя Лавного НЛТУ України та професора Маріана Казда з університету м. Ульм (Німеччина). Громадяни 8 країн світу виявили бажання навчатися у літній школі, яка тривала з 21 липня до 2 серпня.

Після лекційних та практичних занять студенти ознайомилися із природою в заповіднику «Розточчя», де зустрілися із директором Ярославом Бовтом, старшими науковими співробітниками Галиною Стрямець та Ігорем Хомином. У букових пралісах Угольського природоохоронного науково-дослідного відділення Карпатського біосферного заповідника провели закладання пробних площ для вивчення лісівничо-таксаційних показників, оцінили успішність природного поновлення деревних порід та мікрокліматичні показники у букових пралісах. Крім того студенти піднялися на найвищу вершину в даній місцевості – гора Менчул, 1501 м над рівнем моря, звідки оглянули весь найбільший у Європі масив букових пралісів.

2  3  6 
7  8  9 

Юлія Гербут

завантаженняОГОЛОШЕННЯ

До уваги викладачів та адміністративних працівників НЛТУ України

Національний лісотехнічний університет України та

Університет  сталого розвитку м. Еберсвальде

(Hochschule für Nachhaltige Entwicklung Eberswalde, Німеччина)

оголошують конкурс

на здобуття стипендій для стажування

в Університеті сталого розвитку м. Еберсвальде (Німеччина)

за програмою Євросоюзу Еразмус+ (напрям КА1)

(http://erasmusplus.org.ua/erasmus/ka1-navchalna-mobilnist/indyvidualni-hranty/kredytna-mobilnist.html)

P1018000Сонячного недільного ранку церковні дзвони храму св. Володимира скликали до святині студентську молодь, наукову еліту та парафіян на святкування храмового празника. Саме 28 липня християни святкують День рівноапостольного князя Володимира, якого обрали покровителем студентського храму Національного лісотехнічного університету України.

Урочистості святкування розпочалися із чину освячення води на подвір’ї церкви, який звершив протоієрей та військовий капелан о. Тарас Михальчук. Після о. Тарас очолив святкову Божественну Літургію, співслужили настоятелі нашого храму о. Богдан Кулик та о. Роман Довгань. А також студентські, військові капелани і капелани Центру Опіки Сиріт, які прибули розділити радість храмового празника.

Усі парафіяни та гості храму мали можливість приступити до Святої сповіді, прийняти Святе причастя та послухати мудру науку протоієрея Тараса Михальчука. Після завершення Літургії, традиційного многаліття отцям, парафіянам, гостям, о. Богдан Кулик привітав Володимирів та усіх присутніх зі святом. Подякував отцям, ректору Національного лісотехнчіного університету України Юрію Туниці, університетській спільноті, молоді за спільну молитву.

На виході з храму усіх чекала приємна несподіванка – хлопчик у вишиванці дарував смачні солодощі усім парафіянам.

 

Юлія Гербут

Адреса

Національний лісотехнічний 
університет України
вул. Генерала Чупринки, 103, м.Львів, 79057
тел.: (032) 237 80 94, 237 79 88
E-mail: nltu@ukr.net

JoomShaper