123

ЗАПРОШУЄМО

Шановні колеги!

МІЖНАРОДНА НАУКОВА

КОНФЕРЕНЦІЯ “ЛІСОВА ІНЖЕНЕРІЯ:

 ТЕХНІКА, ТЕХНОЛОГІЯ і

ДОВКІЛЛЯ”

28-30 травня 2020 р. в Національному

лісотехнічному університеті України (НЛТУ)

відбудеться

Конференція присвячена 75-річчю запо­чаткування лісотехнічної освіти в Україні та створення кафедри лісових машин НЛТУ України. Метою конференції є обмін вислідами й узагальнення досвіду наукових досліджень і лісової практики у сфері екологобезпечних технологічних процесів і технічних засобів  лісогосподарського спря­мування та розширення співпраці між науковцями, дослідниками й працівниками лісової галузі різних країн.

Національний лісотехнічний універ­ситет України (https://nltu.edu.ua) єдиний вищий навчальний заклад лісотехнічного спрямування на теренах України, який бере свій початок від Львівського лісотехнічного інституту утвореного 15 січня 1945 року. Однією із перших базових кафедр інституту було створено кафедру сухопутного і водного транспорту лісу (теперішня назва - кафедра лісових машин), яка стала відомою у країнах Центральної та Східної Європи своїми науковими дослідженнями з напряму «Динаміка лісотранспортних машин», а в останні роки – «Екологобезпечні технології лісозаготівлі».

Місто Львів (https://lviv.travel)  -  розта­шоване неподалік західного кордону України, у передгір’ї Карпат. Це - національно-куль­турний та освітньо-науковий центр країни, вважається столицею Галичини та Західної України.  У 2009 році Львову надано звання Культурної столиці України. Львів - це місто з особливою атмосферою, яким більш ніж пів тисячоліття правили королі. Це місто кави, місто тисячі левів, місто
джазу, дощу, шоколаду, терас і пристрасного танго. 

Проблематика

 1. Історичні аспекти і сучасні тренди лісотехнічної освіти та науки.
 2. Проектування, виготовлення й експлуатування лісових машин та устатковання.
 3. Ергономіка та екологічна безпека лісових машин.
 4. Оптимізація лісогосподарської діяльності, транспортне освоєння лісових масивів на природоохоронних засадах.
 5. Заготівля і транспортування деревини для енергетичних потреб.

Місце проведення конференції

Національний лісотехнічний університет України, вулиця Генерала Чупринки, 103, 79057 Львів, Україна

 

Місце проведення конференції: конференц-зал НЛТУ України, який знаходиться у місті Львові, всього за кілька хвилин їзди або півгодини пішки від центру міста і головних визначних пам'яток .

 

Контакти:

Oleg Styranivsky (Scientific Organizer)
str. General Chuprynka, 103, 79057 Lviv, Ukraine
tel. +38 032 2584269
cell: +38 067 6222095

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

web: www.nltu.edu.ua

Andriy Schupak (Organizing Secretariat)
str. Pryrodna, 19, 79057 Lviv, Ukraine
tel. +38 032 2584269
cell: +38 097 7678822

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

web: www.nltu.edu.ua

ртуть 2Ртуть - метал сріблясто-білого кольору, у звичайних умовах легко рухома рідина, що при ударі поділяється на дрібні кульки, у 13,5 разів важча за воду. Температура плавлення - 38,870С. З підвищенням температури випаровування ртуті збільшується. Пари ртуті та її сполуки дуже отруйні.

З попаданням до організму людини через органи дихання, ртуть акумулюється та залишається там на все життя.

Встановлено максимально припустиму концентрацію парів ртуті: для житлових, дошкільних, учбових і робочих приміщень - 0,0003 мг/м3; для виробничих приміщень - 0,0017 мг/м3. Концентрація парів ртуті в повітрі понад 0,2 мг/м3 викликає гостре отруєння організму людини.

Симптоми гострого отруєння проявляються через 8-24 години: починається загальна слабкість, головна біль та підвищується температура; згодом - болі в животі, розлад шлунку, хворіють ясна.

Хронічне отруєння є наслідком вдихання малих концентрацій парів ртуті протягом тривалого часу. Ознаками такого отруєння є: зниження працездатності, швидка стомлюваність, послаблення пам'яті і головна біль; в окремих випадках можливі катаральні прояви з боку верхніх дихальних шляхів, кровотечі ясен, легке тремтіння рук та розлад шлунку. Тривалий час ніяких ознак може й не бути, але потім поступово підвищується стомлюваність, слабкість, сонливість; з'являються - головна біль, апатія й емоційна нестійкість; порушується мовлення, тремтять руки, повіки, а у важких випадках - ноги і все тіло. Ртуть уражає нервову систему, а довгий вплив її викликає навіть божевілля.

Перша допомога при отруєнні парами ртуті:

 • При важких гострих отруєннях через рот негайно промийте шлунок водою з 20-30 гр. активованого вугілля, або білковою водою (збитий з водою яєчний білок), після чого дайте молоко, а потім проносне.

 • При гострих отруєннях вивести постраждалого із зони ураження, забезпечити повний спокій, потім госпіталізувати.

 • При легкій, початковій формі не контактувати з ртуттю 3-4 тижні і забезпечити лікування в стаціонарних умовах.

Захист − промислові фільтруючі протигази марки “Г”, респіратор протигазовий РПГ-67-Г.

ртуть 1Дії населення при розливі ртуті в приміщенні

Якщо в приміщенні розбито ртутний градусник:

 • виведіть з приміщення всіх людей, у першу чергу дітей, інвалідів, людей похилого віку;

 • відчиніть настіж усі вікна у приміщенні;

 • максимально ізолюйте від людей забруднене приміщення, щільно зачиніть всі двері;

 • захистіть органи дихання хоча б вологою марлевою пов'язкою;

 • негайно починайте збирати ртуть: збирайте спринцівкою великі кульки і відразу скидайте їх у скляну банку з розчином (2 г перманганату калію на 1 літр води), більш дрібні кульки збирайте щіточкою на папір і теж скидайте в банку. Банку щільно закрийте кришкою. Використання пилососу для збирання ртуті - забороняється.

 • вимийте забруднені місця мильно-содовим розчином (400 грамів мила і 500 грамів кальцинованої соди на 10 літрів води) або розчином перманганату калію (20 грамів на 10 літрів води);

 • зачиніть приміщення після обробки так, щоб не було сполучення з іншими приміщеннями і провітрюйте протягом трьох діб;

 • утримуйте в приміщенні, по можливості, температуру не вище 18-200С для скорочення термінів обробки протягом проведення всіх робіт;

 • вичистіть та промийте міцним, майже чорним розчином марганцівки підошви взуття, якщо ви наступили на ртуть.

Якщо ртуті розлито більше, ніж у градуснику

 • зберігайте спокій, уникайте паніки;

 • виведіть з приміщення всіх людей, надайте допомогу дітям, інвалідам та людям похилого віку - вони підлягають евакуації в першу чергу;

 • захистіть органи дихання хоча б вологою марлевою пов'язкою;

 • відчиніть настіж усі вікна ;

 • ізолюйте максимально забруднене приміщення, щільно зачиніть всі двері;

 • швидко зберіть документи, цінності, ліки, продукти та інші необхідні речі;

 • вимкніть електрику та газ, загасіть вогонь у грубах перед виходом з будинку;

 • негайно викликайте фахівців через місцевий державний орган з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення. У крайньому випадку - зателефонуйте в міліцію.

Боротьба з великою кількістю ртуті та її парів дуже складна. Хіміки називають її демеркуризацією.

Демеркуризація має проводитись двома способами:

 • хіміко-механічним - механічний збір кульок ртуті з подальшою обробкою забрудненої поверхні хімічними реагентами (після такого способу обробки приміщення потребує посиленого провітрювання);

 • механічним - механічний збір кульок ртуті з поверхні з наступною заміною підлоги, штукатурки або капітальним ремонтом будівлі (цей спосіб може застосовуватися разом з хіміко-механічним).

Якщо ви виявили або побачили кульки ртуті в будь-якому іншому місці, будь ласка, негайно сповістіть про це місцеві органи з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення або поліцію.

Штаб ЦЗ НЛТУ УКраїни

124616 жовтня 2019 р. в ауд 405   викладачі кафедр історії України, політології та права  та іноземних мов організували проведення круглого столу: «Жінка-воїн крізь призму століття». Студентка групи ЕК-11  Ольшанецька А. ознайомила присутніх  із біографією  Ольги Басараб -  громадської та політичної діячки, керівника  жіночої чоти легіону Українських січових стрільців, зв'язкової полковника Євгена Коновальця. Саме в вересні виповнилося 130 років від дня народження цієї мужньої жінки, яка була закатована польською поліцією.

Минуло понад 100 років з тих трагічних часів, а боротьба за Україну продовжується.

Про це розповіла наша гість санінструктор 24 окремої  механізованої бригади Голосна Ірина. Пані Ірина переселенка із Криму, яка впродовж двох років захищала Україну в зоні ООС. Студенти мали можливість поспілкуватися із жінкою-військовослужбовцем, задати питання, обмінятися своїми політичними поглядами та баченнями щодо завершення конфлікту.

Завідувач читальним залом соціально-економічної літератури Грицак Л.О. представила цікаву  виставку науково-публіцистичної та художньої літератури, присвячену тематиці нашого круглого столу.

Замок НойшванштайнВ кінці вересня (30.09 – 3.10.2019) для 10 викладачів ННІ ДКТД відбувся цікавий захід: компанія BLUM організувала ознайомчу поїздку на свої виробничі потужності в Австрію. До участі в поїздці від НЛТУУ були запрошені викладачі, які багато років співпрацюють з ТзОВ «Блюм-Україна» в плані ознайомлення студентів з інноваційними тенденціями застосування сучасної меблевої фурнітури та новими напрямками у формотворенні меблів-ємностей.

Ідея формування групи не з людей безпосередньо причетних до діяльності компанії, а з освітян, які готують фахівців для меблевої промисловості, виникла у завідувача кафедри дизайну Прусака В.Ф. У 2018 р. після відвідин заводів компанії BLUM він висловив таку пропозицію - щодо екскурсії викладачів - керівнику ТзОВ «Блюм-Україна» п. Нестору Ю.Б. Австрійське керівництво компанії таку пропозицію підтримало.

У результаті проведеної організаційної роботи було визначено час візиту та кількісний склад групи від ННІ ДКТД: кафедру дизайну представляли Прусак В.Ф., Бехта Н.С., Купчик Р.М., Макар З.Ю., Пилипів І.З., Прусак Ю.В.; кафедру ТМВД – Кушпіт А.С., Солонинка В.Р., Чопенко Н.Ф., Ільків М.М. До делегації освітян входили також викладачі з Чернігова, київського НУБіП та Школи європейського дизайну, загалом 18 осіб.

Забігаючи наперед зазначу, що поїздка була дуже насиченою. Організатори передбачили, окрім знайомства з виробництвом, культурну програму та навчання.

В шоу румі 2Приземлились в аеропорту швейцарського м. Цюріх, автобусом подорожували до австрійського містечка Брегенц, де поселилися в готелі на березі Боденського озера, яке належить трьом державам – Швейцарії, Австрії, Німеччині. Боденське озеро цікаве тим, що є судноплавним, найбільшим і одним з найглибших озер в Альпах (глибина місцями сягає 250 м).

Перепочивши, того ж дня наша делегація корабликом дісталася до маленького німецького містечка Ліндау. Прогулявшись по старовинних вуличках, з апетитом скуштували німецьку кухню в ресторані на набережній бухти озера, де на хвилях гойдались чисельні яхти та катери. Таким чином, ми за півдня побували в трьох країнах.

На наступний день – День культури – було заплановано екскурсію в Баварію, до відомого у всьому світі своєю неповторністю замку Нойшванштайн (що в перекладі означає «Нова лебедина скеля»). Справді, ми були вражені казковістю цього місця, вдалося потрапити і всередину замку, оглянути чудові околиці, зробити неповторні фото. Для фахівців з дизайну викликали великий інтерес архітектурні проекти інтер’єрів та історичні експонати меблів і обладнання замку.

«Помаранчевий день» – день відвідин трьох заводів BLUM. Цей день ми почали з презентацій: послухали історію створення і розвитку підприємства, побували у двох шоу-румах з останніми новинками продукції та ін.

На Блюмі вивішують прапори тих країн делегації яких в той день гостюютьПідприємство BLUM – родинне, створене у 1955 р. Юліусом Блюмом. Почав він свою справу з удосконалення кріплення підков для коней, придумавши, як покращити їх зносостійкість. А вже через три роки, почавши працювати над фурнітурою, випустив першу завісу для дверей ANUBA. З часом Юліус Блюм передав керівництво фірмою своєму синові Герхарду, а той, минулого року, – своєму синові Філіпу Блюму.

Керівництво BLUM, знаючи про викладацький склад групи, організувало для нас семінар на тему: «Навчання в Австрії і на Блюмі». Підприємство BLUM для підготовки своїх працівників має школу, в якій на даний час навчається 389 учнів і є 100 викладачів. Виявляється, їх керівники теж, як і в нас, дбають про кадри і проводять профорієнтаційну роботу: приходять в школи до учнів старших класів і розповідають про підприємство, професії, які можна здобути в їх школі, соціальне забезпечення. Результатом такої роботи є конкурс до 3х осіб на місце. Школа дає можливість здобути 9 професій – механік, оператор обладнання, електротехнік, електронник тощо. Фішкою навчання є поєднання теорії з практикою: 25 % часу відводиться на теорію, 75 % – на практику, яку учні проходять на всіх 8-ми заводах.

За 1й-2й рік учні здобувають базові знання (окрім теоретичних, навчаються користуватися ручними інструментами, виконувати прості технічні операції). На 3й-4й рік відбувається ухил в обрану професію. 60 % учнів приходить з середньої школи, віком від 15 років. 40 % – учні з інших закладів або й просто старші працівники (до 42 років), які хочуть набути певний фах. В середньому 80 % учнів після закінчення школи залишаються на BLUM.

Підпливаємо до ЛіндауУ 1-й рік навчання студенти отримують біля 400 € стипендії, до 4-го курсу стипендія становить біля 1000 €. До того ж оренда житла становить біля 500 €. За хороші успіхи у навчанні учнів можуть заохочувати преміями.

Пройшовшись по виробничих цехах заводів, ми відзначили високу культуру виробництва: в цехах світло, чисто, все обладнання і техніка приємних кольорів (а не гнітючих, сіро-брудних), для комфорту працівників в кожному цеху є кавовий автомат. В дні нашого перебування на BLUM проходив «Тиждень яблук» – виявляється, цей регіон відомий їх вирощуванням. Тож біля кожного цеху чи офісу ми бачили кошик з яблуками, причому кожного дня іншого сорту, якими безкоштовно всі пригощаються. Скуштували їх і ми – смачні, солодкі!

При знайомстві з підприємством особливо було наголошено на екологічній політиці Блюму. Так як даний регіон є на 2-му місці по туризму в Австрії, то це питання має важливе державне значення. На заводах встановлено багато сонячних батарей. 80 % потрібної енергії для виробництва одержують з своїх же джерел, одним з яких є використання рекуперації (повернення тепла з відпрацьованого витяжного повітря). Стимулюють працівників, які добираються на роботу з приміської зони, компенсуючи їм частково вартість бензину, але при цьому щоб вони кооперувались по три-чотири в одне авто, а не кожен в своєму. Між корпусами працівники можуть пересуватися наявними на підприємстві велосипедами, електровелосипедами (для яких на рецепції є шоломи), чи на дальші відстані смарт-електромобілями. Передбачено навіть розіграш призів для тих, хто найчастіше користується таким транспортом.

Завершилась подорож до Австрії приємними враженнями від перельоту над засніженими Альпами.

Висловлюємо вдячність дирекції ТзОВ «Блюм-Україна» в особі п. Нестора Ю.Б., а також його працівникам Любомиру Лемаку та Лідії Рибченко за чудову можливість побувати в Австрії та ознайомитись з сучасним виробництвом.

Старший викладач кафедри дизайну

Наталія Бехта

Ukrainskiy praporУ середу 9 жовтня 2019 р. з 13.45 до 16.20 год. у холі навчального корпусу №1 (вул.Ген.Чупринки, 105, 1 поверх) в рамках "Студентського конкурсу актуального патріотичного мистецтва" відбулася: Виставка зброї від ВПВ "Патріот"

На виставці можна було ознайомитись із зразками озброєння та підписати прапор з побажаннями до Дня захисника України для Першої окремої штурмової роти ДУК ПС, який буде передано на передову.

 

2019

IMG 20190912 102958 011

14 жовтня в Україні святкують День захисника України. Це – свято усіх тих, хто любить Україну, хто тілом, серцем і душею відчув свою відповідальність і причетність до оборони України.

Від козацьких часів і до сьогодення нам не бракувало лицарів, які захищали рідну землю і перемагали ворогів. Але жодна перемога не закріпить цілісність держави без всенародної підтримки, без належної шани та уваги до своїх захисників.

Напередодні свята ми знову повертаємося до цих подій не лише для того, щоб висловити повагу та підтримку нашим захисникам, а насамперед, щоб отримати від них те невичерпне джерело сили, знання та досвід, які так потрібні у наш нелегкий відповідальний час розбудови самостійної Української держави.

3 метою виховання активної громадянської позиції у середовищі студентів, залучення молоді до патріотичного життя в НЛТУ України підбили підсумки "Студентського конкурсу актуального патріотичного мистецтва" до Дня захисника України та свята Покрови. Конкурс проподиться в НЛТУ вже не вперше. Свою історію він починає із 2010 року, коли студенти технологи, в основному дизайнери, предствляли свої мистецькі твори на кафедрі дизайну. Тоді ж, вперше, конкурс відвідала Ольга Ільків - зв'язкова Романа Шухевича.

Цього ж року конкурс відвідали справжні патріоти України, воїни, захисники, ветерани та волонтери. Також цього разу перед конкурсом відбулась виставка із зразками озброєння. 

Ведучим та ідейним натхненником конкурсу, вже традиційно, є доцент університету Юрій Дадак.

ve4ir 2148На конкурсі студенти представили виконання пісень, декламацію власних авторських віршів, а також були такі, хто виражає свій патріотизм у картинах. Конкурс відкрила студентка групи ОА-21 Оксана Голінчак з авторським віршем "Лист Солдату". Вірша "Герої не вмирають" декламувала студентка групи ОА-21 Марта Марич. Емоційним був Андрій Бугай, який представив вірш "Мати солдата" не менш зворушливим було виконання вірша Ольгою Цундер - "За що я люблю Україну". Пісня "Ми - Україна" у виконанні студентки групи ЕКс-11 Анастасії Катрич пронесла у собі великий потік енергії, що не дозволить зламатися. Із захопленням зал слухав пісню "Ми за МИР" у виконанні студентки групи Д-21 Марти Бодачевської. 

Традиційним для конкурсу є участь викладачів нашого закладу. Цього року вірш випускника університету - "Повертайтесь додому" - прочитала Світлана Шлемкевич. А дует бандуристок Нелі Лук'янчук та Марії Щербяк зачепив струни кожного серця композицією "Кленова балада".

ve4ir 2257Традиційно в конкурсі ми не визначаємо призових місць, адже конкурс виражає, швидше, не мистецьку складову, а громадянську позицію. Тим не менше, нагороди учасники конкурсу отримують. 

Впродовж багатьох років у ці дні в НЛТУ України відбувається мистецький проект “Студентський конкурс актуального патріотичного мистецтва”, який уже став традиційним. Засновником і організатором цього проекту є доцент кафедри технологій меблів і виробів з деревини Юрій Дадак.

9 жовтня 2019 року в рамках цього проекту було організовано виставку військового озброєння від Громадської організації “Військово-патріотичний вишкіл “Патріот”. Студенти мали змогу ознайомитися із зразками зброї, почути цікаву інформацію про стан озброєння української армії та поставити свій автограф з побажаннями на прапорі для Першої окремої штурмової роти ДУК ПС, який буде передано на передову.

Сам конкурс, що проходив у конференц-залі університету, розпочався із привітання учасників, що виголосив доцент Юрій Дадак.

ve4ir 2033Учасники конкурсу актуального патріотичного мистецтва були нагороджені подарунками. А поміж глядачами були розіграні призи   (футболки, книжки, квитки в театр, музичні диски групи “Тінь сонця” та ін.).

Цікаво та зворушливо було презентовано книжку “У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту”. Один із співаторів історичної хронології –луганчанин Сергій Глотов, розповів про те, що спонукало до написання книги, а боєць 80-ї окремої десантно-штурмової  бригади Дмитро Павлюк (захисник аеропорту та очевидець подій) розповів про найнапруженіші моменти даної операції. Автор подарував декілька примірників книги учасникам конкурсу і науково-технічній бібліотеці університету.

Тривалими аплодисментами зустрічали присутні соліста українського київського фольк-метал-гурту “Тінь сонця” Сергія Василюка. Він виконав декілька пісень та запросив на концерт гурту, що відбудеться у Львові 3 листопада.

ve4ir 2265В гості до лісотехніків завітали 16 бійців Cхідного фронту, які брали участь у бойових діях 2014-2016 років. Повернувшись до цивільного життя, вони залишилися зразковими та успішними громадянами, кожен у своїй сфері: лікарі, підприємці, юристи, викладачі, громадські діячі. Кожен з них на своєму місці продовжує розбудовувати Україну.

На завершення перший проректор університету, професор Адамовський М.Г. подякував учасникам і організаторам свята і наголосив, що “кожен український воїн – це частина нашої свободи, нашої честі, нашого імені у світі”. Він закликав студентів бути справжніми професіоналами своєї справи і патріотами України.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять Героїв, які загинули на Сході України, боронячи нашу землю від російського агресора.

З нами Господь і правда! Слава Україні!

 

Любов Шептицька та Володимир Яркун

11620d1cce1e3e7ad4a33363b966513a489b1067

Духовна Академія Університету Кардинала Стефана Вишинського у Варшаві (UKSW) спільно із Інститутом Міжнародної Академічної і Наукової Співпраці (IIASC) та Фундацією АDD запрошує до участі в програмі стажування для освітян у Варшаві, метою якого є ознайомлення із європейськими підходами щодо питання наукового плагіату і популяризація академічної доброчесності, а також підвищення кваліфікації освітян  та поглиблення співпраці в академічній та науковій галузі між Україною і Польщею.

Дати проведення:  

04.11 – 10.11.2019 – 1-й етап: самостійна робота над науковим есе

12.11 – 15.11.2019 – 2-й етап: виїзна робоча програма у м. Варшаві 

Дедлайн реєстрації:  01 листопада 2019 р.

Місце проведення: Варшава,  Духовна Академія Університету С. Вишинського

Вартість: 188 Євро  (проїзд, проживання та харчування забезпечується)

Учасники стажування можуть виступити з доповіддю,  в рамках круглого столу “Запобігання плагіату в освітньому та науковому середовищі”.

Сертифікат:

про наукове стажування для освітян у Варшаві на базі Духовної Академії Університету С. Вишинського (120 год).

В рамках програми є можливість пройти тестування на  знання польської мови на рівень В2 на базі Духовної Академії університету UKSW.

Зразки сертифікатів:

ЗРАЗОК СЕРТИФІКАТА ПРО НАУКОВЕ СТАЖУВАННЯ 120 ГОД

ЗРАЗОК СЕРТИФІКАТА В2 ПОЛЬСЬКА МОВИ

 

 Регістрація    Програма

Контактна інформація:

 

www.iiasc.org

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. ,

телефоном: +380991720082 –  асистент проекту Гребенюк Надія 

 

9760785e3944103ea637c26dffd315af37dd5282Дати проведення:  17-23 листопада 2019 р.

Дедлайн реєстрації:  01 листопада 2019 р.

Місце проведення: Західно-Фінляндський Коледж, м. Гуйттінен

Вартість: 287 Євро (проживання та дворазове харчування забезпечується)

В програмі:

 • зустріч з представником відділу освіти у мерії м. Гуйттінен
 • візит до дитячого садка
 • візит до початкової школи
 • візит до гімназії
 • візит до Університету прикладних наук Сатакунти

Сертифікат про наукове стажування в ЄС – 120 год (36 год лекторних занять та 72 год самоосвіти)

Сертифікат про рівень знання іноземної мови.

Зразки сертифікатів:

 1. про стажування
 2. про знання мови 
 Регістрація    Програма

Контактна інформація:

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.        

або за телефоном: +38099 1720082 -асистент проекту Надія Гребенюк

або +380630312930 (вайбер) – офіс

scholarshipСоціальна програма Scholarship – твій шанс на успішне майбутнє!

Інтернет-магазин Zasteli.com.ua вирішив підтримати молодь у прагненні отримати вищу освіту та організував конкурс на отримання гранту загальною сумою у 16 тисяч гривень!

Отримати кошти на оплату навчання у виші може кожен студент чи абітурієнт. Майбутня професія не має значення.

Для участі потрібно написати статтю на тему пов’язану з домашнім текстилем. Це має бути актуальний, корисний та унікальний текст. Більше інформації по завданню шукайте за посиланням.

Участь у програмі безкоштовна!

Від тебе потрібно тільки бажання та трішки інтелектуальної праці!

Кінцевий строк подання робіт – 10 березня 2020 року.

Не втрачай шансу стати переможцем та отримати грант!

Деталі програми: https://zasteli.com.ua/ua/publications/scholarship-v-ukraine-zasteli/

Зв’язатися з нами можна за тел. +38 (098) 681 27 12

 У рамках виконання DAAD проекту «Transboundary Cooperation in Teaching and Practice – How can UNESCO Biosphere Regions contribute to an effective communication and ecosystem management for the promotion of a sustainable transformation in Eastern Europe?» викладачі та студенти НЛТУ України 15-20 вересня 2019 р. взяли участь у семінарі із застосування Відкритих стандартів для практики охорони природи. Семінар був організований з Центром еконіки та екосистемного менеджменту Університету сталого розвитку м. Еберсвальде (Німеччина) спільно з Державним університетом Молдови. Окрім викладачів та студентів Університету сталого розвитку м. Еберсвальде (Німеччина), Державного університету Молдови,  НЛТУ України,  у семінарі взяли участь представники Карпатського біосферного заповіднику, Дунайського біосферного заповідника, Деснянського біосферного резервату, Національного природного парку «Родна» (Румунія), експерти Всесвітнього фонду дикої природи WWF та Лейбніц Інституту.

125

Адреса

Національний лісотехнічний 
університет України
вул. Генерала Чупринки, 103, м.Львів, 79057
тел.: (032) 237 80 94, 237 79 88
E-mail: nltu@ukr.net

JoomShaper