У Національному лісотехнічному університеті України (НЛТУ) наприкінці листопада цього року відбувся круглий стіл, на якому члени Ради лісового сектору Львівської області обмінялися думками щодо нагальних питань та готувалися до проведення офіційних засідання згаданої Ради.

Захід не висвітлювався у ЗМІ, але важливо розповісти які питання турбують безпосередніх учасників цього сектору економіки, представників органів влади, а також науковців та експертів (саме практиків!) галузі.

Офіційна назва круглого столу: «Політико-економічний аналіз лісового господарства стосовно меблевого та деревообробного секторів України». Захід був організований науковцями НЛТУ в рамках економічної програми конкурентоспроможності USAID «Competitive Economy Program». Програма покликана проаналізувати стан управління лісами: від лісозаготівель і ланцюгів поставок, до питань конкуренції та торгівлі. Завдання – з’ясувати що заважає сталому управлінню лісовим господарством та справедливому доступу до ресурсів підприємствам меблевого сектору і деревообробки. Кінцева мета програми – залучити міжнародних аналітиків, інвесторів та надати їм необхідну інформацію для розробки «дорожньої карти» розвитку нашого лісопромислового сектору.

Вів засідання Орест Кійко – доктор технічних наук, завідувач кафедри технології меблів та виробів з деревини НЛТУ. У якості експерта вказаної програми був присутній Володимир Воробей – виконавчий директор агенції економічного розвитку PPV Knowledge Networks, відомий в Україні по впровадженню бізнес-проектів креативної та зеленої економіки. Координатор заходу – Ольга Мельник, завідувач кафедри зовнішньоекономічної та митної діяльності Львівської політехніки.

Отже перше питання обговорення від Ореста Кійко: «Якою ви бачите ситуацію в лісовому секторі?»

Андрій Вовк (представник кластеру деревообробників) розповів, що деревообробна галузь зараз перебуває в стадії стагнації. Одна з причин – нестабільний курс гривні. Внутрішній ринок перенасичений, 80-90% деревообробних підприємств експортоорієнтовані. На початку року підприємства планували здійснювати діяльність за курсу 28 грн./$, сьогодні – курс 24 грн./$. Різниця в 4 грн. зменшила виручку на суму, що була запланована на виплату заробітної плати працівникам. Коментарі зайві.

По-друге: відсутність чіткого прозорого ринку деревини. Фінансування від держави немає. Лісгоспи виживають, продаючи сировину собі по собівартості, що також негативно впливає на ринок деревини. Крім  того лісозаготівельники, які самі розробляють лісосіки, завідомо знаходяться в кращих умовах. Не врегульований порядок укладання прямих угод між лісозаготівельними та деревообробними підприємствами, тому виникають питання упередженого ставлення і домовленостей.

Ярослав Поп’юк – магістрант ННІ ЛСПГ – виступив у складі збірної України на 5-му Офіційному Аматорському Чемпіонаті світу серед юнаків, молоді та дорослих (Official K - 1 OPEN Amateur World Championship) в Мілані (Італія).

У чемпіонаті взяли участь близько 600 атлетів, більш ніж з 30 країн світу.

Наш спортсмен став чемпіоном світу в номінації «К - 1 лайт» - чоловіки, вагова категорія до 63 кг.

 

Щиро вітаємо з перемогою на світовому рівні!

 

Голова СК «Лісотехнік» Віктор Гураль

st8

На кафедрі математики і фізики 20 листопада 2019 р. відбулися засідання секцій 7 – «Математика»  та 8 – «Фізика» 71-ої студентської науково-технічної конференції ”Технології, обладнання та інструменти лісопромислового комплексу”.

Студенти різних груп та спеціалізацій захоплююче розповідали про застосування математичного та фізичного апарату до аналізу моделей економіки, процесів в деревинознавстві та техніці.

Відзначено такі кращі  студентські наукові доповіді:

 1. Властивості та застосування трикутника Рело
  (Ст. гр. КН-11 Цимбалюк І., науковий керівник: д. ф.-м. н., доцент Процах Н.П.)
 2. Число Бога і його значення в різних сферах життя
  (Ст.гр. АК-11 Поліщук Н., науковий керівник: к. т. н., доцент Горбачевський І.Я.)
 3. Оптичні властивості еліпса і параболи
  (Ст.гр. АКС-11 Ремесник Є., науковий керівник: к.т.н., доцент Дідух І.В.)
 4. Лінійна модель міжнародної економіки
  (Ст.гр. МЗЕД-11 Помірко І. , науковий керівник: к. ф.-м. н., доцент Онишкевич В.М.)
 5. Задача про форму дзеркала
  (Ст.гр. ОА-11 Савка Н., науковий керівник: к.ф.-м.н., доцент Солтис І.Ф.)
 6. Перспективи застосування деревини, як природньої матриці  нанокапілярів
  (Ст.гр. ЛІ-11 Янцур В., науковий керівник: к. ф.-м. н., доцент Онуфрів О.Р.)
 7. Конденсатор в колі постійного струму  (демонстрація в програмі EWB)
  (Ст. гр. КН-11 Вишинський П., Кішовар Д., науковий керівник: к. ф.-м. н., доцент Салапак В.М.)
 8. Фізико-хімічні аспекти опорядження деревини
  (Ст. гр. ТДКМС-11 Ярмольчук Ю., науковий керівник: ст. викл. Дячук М.В.)

Бажаємо студентам подальших успіхів!

Наталія Процах

IMG 199ee4b10c6d95583b179d93fca424cf V

26 листопада 2019 року, у пошуках нових форм навчання з дисципліни "Історія України" доцентом кафедри історії України, політології та права Саламахою Ігорем Павловичем, було запропоновано студентам першого курсу ННІ ЕЕМ взяти участь у історико-краєзнавчому конкурсі "Дерево твого роду". Конкурс викликав жвавий інтерес серед першокурсників. Переможниця конкурсу, студентка групи МЗЕД-11 Волоска Марта, заслужено отримала перемогу, оскільки багато праці і душі вклала у свою роботу. Вона зазначила, що в процесі роботи над проектом дізналась багато нового про свою родину. Тому вважає, що подібні конкурси є дуже корисними та пізнавальними для студентів. Вони розкривають їх мистецький потенціал та сприяють більш шанобливому ставленню молоді до історії рідного краю загалом та власної родини зокрема.

2Понад п’ять років тому у селі Кваси (Закарпатської області) було започатковано співпрацю з Університетом сталого розвитку м. Еберсвальде (HNEE http://hnee.de/). На першій зустрічі були присутні з німецької сторони професори: Pierre Ibisch, Peter Hobson та. Martin Welp. НЛТУ України представляли директор ННІ ЕММ доц. Динька П.К., начальник міжнародного відділу доц. Врублевська О.В., завідувач кафедри екології проф. Копій Л.І. та заступник директора ННІ ЕЕМ доц. Адамовський О.М.

Результатом тривалих консультацій та обговорень стала підписана обома університетами угода про співпрацю, що дало поштовх до найбільшого на даний час міжнародного проекту мобільності НЛТУ України в рамках програми Еразмус+. Цей проект кожного року пролонгується за результатами попереднього. Звичайно, постійно необхідно показувати високі результати, придумувати нові види активності та подавати нові заявки з чим ми разом з партнерами успішно справляємось. В рамках цієї програми за останні чотири роки було здійснено понад 60 поїздок викладачів та студентів НЛТУ України з метою викладання, стажування та навчання.

Кожного разу для отримання гранту серед студентів та викладачів відбувається відкритий та прозорий конкурсний відбір. Цього літа мені пощастило бути відібраним на такому конкурсі для стажування в HNEE в рамках магістерської програми Global Change Management з вивченням та частковим співвикладанням дисципліни Fundamentals of systems functionality and change. Ця магістерська програма є ключовою в HNEE, а дисципліна – базовою.

Для навчання за цією програмою студенти проходили досить складний відбір (навчання у Німеччині безкоштовне). Головними критерієм, окрім високого рівня володіння англійською мовою , була мотивація студента до навчання (визначалась співбесідою та мотиваційним листом). Конкурс був досить високим 7,5 заявок на місце. То ж з 180 студентів було відібрано 24. Група була дійсно міжнародною. Були студенти з: США, Австралії, Бразилії, Таіланду, Франції та інших країн. На жаль, цього року від НЛТУ не було подано жодної заявки на цей курс і ми втратили можливість (стипендію) там навчати безкоштовно один семестр нашого студента.

3Лекції проводили: Prof. Dr. Pierre Ibisch, Dr. Stefan Kreft, Prof. Dr. Martin Welp (HNEE), Dr. Daniel Klingenfeld, Prof. Dr. Manfred Stock.(PIK).

В результаті вивчення цієї шестикредитної дисципліни (3 тижні) студенти опанували: принципи системності, особливості природних та соціальних систем, методи аналізу концептуальних систем, основні ознаки функціональності та стійкості екологічних та соціальних систем, показники втрати функціональності: напруга екосистеми, кліматичної системи та антропосистеми та процеси усвідомлення в організаціях.

Один день всі пари проводились в Потсдамському інститут вивчення кліматичних впливів (Potsdam Institute for Climate Impact Research) де студенти ознайомились з The climate and life on Earth.

4В практиці викладання курсів у Німеччині досить поширена практика відкритих гостьових лекції на які приходять всіх бажаючі студенти і працівники.

Я мав можливість відвідати інформативну лекцію «Forests and Water» прочитану професором Douglas Sheil з Norwegian University of Life Sciences та надзвичайно цікаву, плюралістичну та дискусійну лекцію від «the most hated person in Germany” Prof. Dr. Niko Paech з University Siegen на тему: “Sustainable Development beyond Economic Growth”.

6

Далі в рамках вивчення дисципліни студенти мали майже тиждень для роботи в групах та підготовки фінального симпозіуму на якому кожен з 24 студентів має лише п’ять хвилин для висвітлення своєї теми. Власне по цих п’ятихвилинних доповідях і виставляли оцінки, оскільки поточний контроль, як і реєстрація відвідування занять у HNEE заборонені.

Вивчення будь-якого предмету завершується відкритим обговоренням матеріали, методів викладання і певних спірних моментів. Оцінюють не тільки викладачі студентів але і студенти викладачів.

Багато чого кажуть відкрито, спокійно без суперечок. Викладачі уважно слухають та все записують і враховують побажання студентів в подальшому.

Підсумовуючи, хочу подякувати програмі Еразмус+, працівникам міжнародних офісів НЛТУ та HNEE, професору Pierre Ibisch та всім за підтримку, розуміння та унікальну можливість професійного розвитку.

Alexander Adamovsky

erasmusНаціональний лісотехнічний університет України і Університет Вальядоліду (University of Valladolid, Іспанія) оголошують конкурс на здобуття стипендій для навчання та стажування в Університеті Вальядоліду за програмою Євросоюзу Еразмус+ (напрям КА1, extra Call for Applications)

Конкурс оголошується на здобуття 2 стипендій для навчання студентів та 1 стипендії для стажування викладачів та адміністративних працівників для українських університетів-партнерів  (НЛТУ України, Національний медичний університет ім. Богомольця, Івано-Франківський національний медичний університет).

Навчання та стажування фінансується за рахунок програми Євросоюзу Еразмус+ у такому розмірі:

 • грант для студентів: 850 євро / місяць (5 місяців). Всього: 4250 євро
 • витрати на подорож: квиток з НЛТУ України до Університету Вальядоліду та зворотній квиток;
 • грант для викладачів та адміністративного персоналу: 160 євро / день (5 днів) + 2 дні на подорож (160 євро / день). Всього: 1120 євро.

Програми навчання, відкриті для студентів НЛТУ України, в Університеті Вальядоліду:

 • Міжнародний семестр для студентів-бакалаврів у галузі лісового господарства в Університеті Вальядоліду.

До участі в конкурсі допускаються студенти 2-4-іх курсів денної форми, які навчаються за такими спеціальностями: “Екологія”, “Лісове господарство” (в т.ч. освітніх програм “Мисливське господарство” i “Лісова інженерія”), “Садово-паркове господарство”.

Ознайомитись з програмою навчання в Університеті Вальядоліду можна за посиланням: «International Semester in Forestry»

 • Міжнародний семестр для студентів-магістрів у галузі лісового господарства в Університеті Вальядоліду

До участі в конкурсі допускаються студенти 5 курсу денної форми, які навчаються за такими спеціальностями: “Екологія”, “Лісове господарство” (в т.ч. освітніх програм “Мисливське господарство” i “Лісова інженерія”), “Садово-паркове господарство”.

Ознайомитись з програмою навчання в Університеті Вальядоліду можна за посиланням: Forest Management based on Data Science

Період навчання: 01 лютого – 30 червня 2020 р. Мова навчання ‒ англійська.

Варіанти, доступні для викладачів та адміністративних працівників для проходження стажування, можна переглянути за посиланням: https://uvamobplus.uva.es/publico/courses, обравши тип мобільності Academic Staff STT або Academic Staff STA/STT або Administrative staff  та здійснивши пошук. Період реалізації мобільності – до 31 липня 2020 р. Мова стажування – англійська або іспанська.

Вимоги щодо допуску до участі в конкурсному відборі:      

 • Для бакалаврів:бути офіційно зарахованим студентом в НЛТУ України в 2019-2020 н.р., завершити як мінімум один рік навчання, обрана програма навчання в Університеті Вальядоліду має бути доречною до програми навчання в НЛТУ України, статус студента НЛТУ України повинен зберігатися на протязі всього терміну навчання в Університеті Вальядоліду.
 • Для магістрів:бути офіційно зарахованим студентом в НЛТУ України в 2019-2020 н.р., обрана програма навчання в Університеті Вальядоліду має бути доречною до програми навчання в НЛТУ України, статус студента НЛТУ України повинен зберігатися на протязі всього терміну навчання в Університеті Вальядоліду
 • Для викладачів і адміністративного персоналу: повинні бути працівниками НЛТУ України як на момент подання заявки,  так і на період реалізації мобільності.

Заявка подається через сайт Університету Вальядоліду https://www5.uva.es/uvamobplus/ в режимі он-лайн. Всі документи подаються англійською або  іспанською мовами. Керівництво до подання заявки у додатку.

Процес створення заявки починається з реєстрації:

https://uvamobplus.uva.es/login/newUser

Для подачі заявки необхідно підготувати та завантажити наступні документи:

 • Фото
 • Копія паспорту
 • СV – біографічна довідка у форматі EUROPASS

https://europass.cedefop.europa.eu/es/documents/curriculum-vitae

 • Рекомендаційний лист (на бланку університету)
 • Академічна довідка про успішність навчання (Додаток 14 «Положення про академічну мобільність учасників освітнього процесу в Державному вищому навчальному закладі “Національний лісотехнічний університет України”»)
 • Довідка з місця навчання (Додаток 13 «Положення про академічну мобільність учасників освітнього процесу в Державному вищому навчальному закладі “Національний лісотехнічний університет України”» ) або довідка, яка підтверджує зайнятість в НЛТУ України (для викладачів та адміністративних працівників – у додатку шаблон).
 • Довідка про знання іноземних мов (сертифікат незалежного оцінювання рівня володіння іноземною мовою або сертифікат, виданий кафедрою іноземних мов НЛТУ України не раніше 1 року до дедлайну подання документів).

Отримати довідку про знання іноземних мов (Language Assessment Sheet, див. додаток 15 Положення) можна, склавши іспит на кафедрі іноземних мов університету. Для складання іспиту потрібно зареєструватися до 25 листопада 2019 року на кафедрі іноземних мов (інформацію про реєстрацію необхідно надіслати на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. із зазначенням ПІБ та мови).

Іспит відбудеться 26 листопада 2019 року (вівторок) об 11.00 год. на кафедрі іноземних мов. На іспит слід приходити із роздрукованим бланком довідки встановленого зразка. Довідка буде заповнена комісією відповідно до результатів складання іспиту та підписана завідувачем кафедри.

 • Підписана пропозиція щодо мобільності. Форма документу завантажується через он-лайн систему Університету Вальядоліду. Студентам для заповнення потрібно вказати заплановану відповідність перезарахування дисциплін з програми навчання Університету Вальядоліду в НЛТУ України за обраний семестр мобільності. При заповненні пропозиції щодо мобільності консультуватись з координаторами академічної мобільності у навчально-наукових інститутах. Для викладачів/адміністративних працівників у пропозиції щодо мобільності вказати обраний відділ/кафедру для проходження стажування та заплановану діяльність під час мобільності.
 • Мотиваційний лист
 • Лист запрошення (для викладачів та адміністративних працівників)
 • Документ, що підтверджує несприятливі фінансові або соціальні умови (для осіб з несприятливими фінансовими або соціальними умовами)
 • Документ, що підтверджує інвалідність (для осіб з інвалідністю)
 • Декларація про дотримання податкових та національних страхових зобов'язань щодо грантів (повинна бути підписана заявником).

Після надання всієї інформації та завантаження документів буде сформована розписка, яка повинна бути підписана та завантажена на онлайн-платформу UVAMOBPLUS для завершення процесу подання заявки.

Оцінювання претендентів відбуватиметься НЛТУ України та Університетом Вальядоліду за критеріями:

Для студентів:

 • Академічна успішність (вага критерію 60%)
 • Мотивація (вага критерію 20%)
 • Доречність пропозиції щодо мобільності (вага критерію 20%)

Для викладачів та адміністративних працівників:

 • Професійний досвід (вага критерію 60%)
 • Мотивація (вага критерію 20%)
 • Доречність пропозиції щодо мобільності (вага критерію 20%)

Останній термін подання документів на участь в конкурсі ‒ 30 листопада 2019 р., 12:00 год. за іспанським часом (Spanish time).

З питаннями щодо участі в конкурсі звертатися до відділу міжнародних зв’язків НЛТУ України за адресою: адміністративний корпус НЛТУ України, кім.10. Контактна особа – Іванна Шевченко, тел. +38 097 321 4145, Е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Додатки:

 1. Положення про академічну мобільність учасників освітнього процесу в Державному вищому навчальному закладі “Національний лісотехнічний університет України”.
 2. Англомовне оголошення.
 3. Шаблон довідки, яка підтверджує зайнятість в НЛТУ України
 4. Керівництво як заповнювати заявку в онлайн-системі.

day dignity new221 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Цей день став початком Помаранчевої революції (2004 р.)та революції Гідності (2013 р.). Цей день змінив хід  української історії,  нашу ментальність, зумів нас об’єднати заради майбутнього. Ідеали революції, надії й рішення продовжують формувати нашу національну ідентичність. Революція не завершена, ми продовжуємо цю боротьбу щоденно: працюючи, навчаючись, живучи в Україні.

Акція до річниці революції ГідностіВикладачі та студенти нашого університету  активно підтримують ключову вимогу Революції Гідності – європейську інтеграцію, як цивілізований вибір України.

Узв’язку із цими подіями в НЛТУ України  згадали про Героїв Небесної Сотні та про Олександра Капіноса – випускника нашого університету. Студенти обмінялися  думками щодо  Євроінтеграційних  процесів в Україні на заняттях з політології, історії України та української культури, Україна в Європі та світі тощо.

Студенти груп інституту екологічної економіки і менеджменту МЗЕД-11, МО-11, та інституту лісового та садово-паркового господарства А-41, СПГС-11 під керівництвом викладачів кафедри історії України, політології та права Шептицької Л.Б., Захарчин Н.Г., Саламахи І.П. та кафедри іноземних мов Чаплик О.А. вшанували Героїв Небесної Сотні, відвідавши Меморіал пам’яті Героїв Небесної Сотні.

А 21 листопада студенти разом із викладачами  університету долучилися до сотень людей, які зібралися біля пам’ятника Тарасові Шевченку на віче, аби вшанувати пам’ять про Героїв Небесної сотні та учасників Революції Гідності.

к-т іст. наук, доц. Шептицька Л.Б.

IMG 320 листопада 2019 р. в аудиторії 405, з ініціативи доцента кафедри історії України, політології та права Саламахи Ігоря Павловича відбулась історична вікторина, присвячена 101-й  річниці проголошення Західноукраїнської Народної республіки. Перемогу в інтелектуальному змаганні здобула група МО-11, яка продемонструвала найкращі знання з історії визвольних змагань українського народу в 1917-1921 рр.

eu flag erasmus logo e1519818911842

 

Національний лісотехнічний університет України і

Університет сталого розвитку м. Еберсвальде

(Hochschulefür Nachhaltige Entwicklung Eberswalde, Німеччина)

оголошують конкурс

на здобуття стипендій для навчання

в Університеті сталого розвитку м. Еберсвальде (Німеччина)

за програмою Євросоюзу Еразмус+(напрям КА1) (http://erasmusplus.org.ua/erasmus/ka1-navchalna-mobilnist/indyvidualni-hranty/kredytna-mobilnist.html)

Конкурс оголошується на здобуття стипендій для навчання за такими програмами:

 1. Бакалаврська програма International Forest Ecosystem Management. Мова навчання – німецька (В2) або англійська (В2).

До участі в конкурсі допускаються студенти 2-3-іх курсів денної форми, які навчаються за такими спеціальностями: “Екологія”, “Лісове господарство” (в т.ч. освітніх програм “Мисливське господарство” i “Лісова інженерія”), “Садово-паркове господарство”.

 1. Бакалаврська програма Landschaftsnutzung und Naturschutz. Мова навчання – німецька (С1).

До участі в конкурсі допускаються студенти 2-3-іх курсів денної форми, які навчаються за такими спеціальностями: “Екологія”, “Архітектура та містобудування” (освітня програма “Ландшафтна архітектура”).

 1. Бакалаврська програма Forstwirtschaft. Мова навчання – німецька (С1).

До участі в конкурсі допускаються студенти 2-3-іх курсів денної форми, які навчаються за такими спеціальностями: “Екологія”, “Лісове господарство” (в т.ч. освітніх програм “Мисливське господарство” i “Лісова інженерія”), “Садово-паркове господарство”.

 1. Магістерська програма “Regionalentwicklung und Naturschutz”. Мова навчання – німецька (С1).

До участі в конкурсі допускаються студенти 5-го курсу денної форми, які навчаються за такими спеціальностями: “Екологія”, “Лісове господарство” (в т.ч. освітньої програми “Мисливське господарство”), “Садово-паркове господарство”, “Архітектура та містобудування” (освітня програма “Ландшафтна архітектура”).

 1. Магістерська програма Sustainable Tourism Management/Nachhaltiges Tourismusmanagement. Мова навчання – англійська (В2) або німецька (С1).

До участі в конкурсі допускаються студенти 5-го курсу денної форми, які навчаються за такими спеціальностями: “Економіка” (освітня програма “Економіка довкілля і природних ресурсів”, “Менеджмент” (освітня програма “Менеджмент організацій і адміністрування”).

 1. Магістерська програма Forestry System Transformation. Мова навчання – англійська (В2).

До участі в конкурсі допускаються студенти 5-го курсу денної форми, які навчаються за такими спеціальностями: “Екологія”, “Лісове господарство” (в т.ч. освітніх програм “Мисливське господарство” i “Лісова інженерія”), “Садово-паркове господарство”, “Економіка” (освітня програма “Економіка довкілля і природних ресурсів”), “Менеджмент” (освітня програма “Менеджмент організацій і адміністрування”).

Термін навчання: 16 березня 2020 року – 31 липня 2020 року.

Навчання фінансується за рахунок програми Євросоюзу Еразмус+. Стипендія передбачає покриття витрат на проживання в Німеччині в сумі 800 євро на місяць і витрат на проїзд в сумі 275 євро.

ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ УЧАСТІ В КОНКУРСІ

 1. Заява українською мовою із зазначенням обраної програми навчання (див. додаток 2 “Положення про академічну мобільність учасників освітнього процесу в ДВНЗ “Національний лісотехнічний університет України” (надалі – Положення).
 2. Копія чинного закордонного паспорту.
 3. Letter of Intent ‒ мотиваційний лист мовою навчання в Університеті сталого розвитку м. Еберсвальде. У листі претенденти повинні вказати освітню програму, за якою бажають навчатися, пояснити свою мотивацію щодо участі у програмі академічної мобільності та очікувані результати для навчання і професійної кар’єри.
 4. Curriculum Vitae ‒ біографічна довідка мовою навчання в Університеті сталого розвитку м. Еберсвальде (у форматі Europass http://europass.cedefop.europa.eu/documents/curriculum-vitae/templates-instructions).
 5. Довідка про успішність навчання англійською мовою (Transcript of Records). Для отримання довідки потрібно звернутися у відповідні дирекції навчально-наукових інститутів (див. додаток 14 Положення).
 6. Довідка з місця навчання англійською мовою (Proof or enrollment). Для отримання довідки потрібно звернутися у відповідні дирекції навчально-наукових інститутів (див. додаток 13 Положення).
 7. Довідка про знання іноземних мов (сертифікат незалежного оцінювання рівня володіння іноземною мовою або сертифікат, виданий кафедрою іноземних мов НЛТУ України не раніше 1-го року до встановленого терміну подання документів).

Вимоги щодо знання мови:

 • • англійська мова: мінімальний рівень – В1, рекомендований рівень – В2;
 • • німецька мова: мінімальний рівень – В2, рекомендований рівень – С1.

Отримати довідку про знання іноземних мов (Language Assessment Sheet, див. додаток 15 Положення) можна, склавши іспит на кафедрі іноземних мов університету. Для складання іспиту потрібно зареєструватися до 25 листопада 2019 року на кафедрі іноземних мов (інформацію про реєстрацію необхідно надіслати на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. із зазначенням ПІБ та мови).

Іспит відбудеться 26 листопада 2019 року (вівторок) об 11.00 год. на кафедрі іноземних мов. На іспит слід приходити із роздрукованим бланком довідки встановленого зразка. Довідка буде заповнена комісією відповідно до результатів складання іспиту та підписана завідувачем кафедри.

До участі в конкурсі допускаються лише ті кандидати, які надали повний пакет документів.

Пакет документів на паперових носіях подається до відділу міжнародних зв’язків (адміністративний корпус НЛТУ України, кім. 10). Скановані копії документів, складені у встановленій послідовності, надсилаються одним файлом у форматі PDF (максимальний розмір – 15 Мб) на електронну адресу відділу міжнародних зв’язків: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

Назва файлу:

NameSurname380ххххххххх

(імʼя, прізвище згідно iз закордонним паспортом, номер мобільного телефону +380ххххххххх).

Тема листа:

NameSurname380ххххххххх

 

Термін подання документів в електронній формі та на паперових носіях – до 13.00 год. 02 грудня 2019 року (понеділок).

 

ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСУ

 1. Співбесіда, на якій студент повинен виступити з презентацією тривалістю 5-7 хв. іноземною мовою (мовою навчання) на довільну тему за фахом. Співбесіда відбудеться у вівторок 03 грудня 2019 року о 15.00 в залі засідань Вченої ради (адміністративний корпус, 2-й поверх, кім. 27).
 2. Складання загального рейтингу всіх претендентів.

Рейтинг претендента визначається на основі таких критеріїв:

а) рівень компетентності, мотивації та комунікації за фахом іноземною мовою, продемонстрований під час співбесіди (50%);

б) середній рівень успішності за час навчання (50%).

 1. Подання рейтингу і документів претендентів на розгляд до Університету сталого розвитку м. Еберсвальде.
 2. Прийняття рішення про надання стипендій Університетом сталого розвитку м. Еберсвальде.
 3. Оприлюднення відділом міжнародних зв’язків результатів відбору на сайті НЛТУ України та інформування учасників конкурсу.
 4. Погодження та тристороннє підписання навчального плану студента (Learning Agreement) (див. додаток 4 Положення).
 5. Оформлення закордонного відрядження згідно з розділом 7 Положення.

З питаннями щодо конкурсу можна звертатися до відділу міжнародних зв’язків НЛТУ України за адресою: адміністративний корпус НЛТУ України, кім.10. Контактна особа – Іванна Шевченко, тел. +38 097 321 4145, Е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Додатки: 

 1. Оголошення про конкурс англійською мовою.
 2. Положення про академічну мобільність учасників освітнього процесу в Державному вищому навчальному закладі “Національний лісотехнічний університет України”.

Фрагмент з біографії бл. свщм. Климентія за 1909 рік

Однією з перших інформацій про діяльність Казимира Шептицького 1909 року, на яку натрапляємо, є участь у зборах львівського Відділу Галицького лісового товариства, яке відбулося шостого лютого (Sylwan. — травень 1909 р. — С. 225) і на якому він співголовував разом із Кирилом Кохановським (1860–1942), лісником та професором Львівської політехніки. Наступне засідання відділу відбулося рівно за місяць, 6-го березня, і Казимир Шептицький також бере участь у його роботі.

[Sylwan. — травень 1909 р. — С. 225]

У травні на черговому засіданні галицького відділу цього Товариства, яке відбулося 8-го числа під його головуванням, було прийнято рішення делегувати Шептицького до Ради рільничо-лісової у Відні.

[Sylwan. — липень 1909. — С. 325-326]

14 травня 1909 року Казимир Шептицький прибув на курорт у Карлових Варах, про що свідчить список осіб, зареєстрованих на курорті у цей період (Liste der angekommenen und abgereisten P. T. Curgäste in Carlsbad im Jahre 1909. — № 86. — 16. 05. 1909. — С. 1). Відвідини вдруге поспіль Карлових Вар у такий короткий термін свідчать про те, що останнім часом йому дошкуляла недуга.

 9169D142 7C38 4403 BECB F98233EE5EF9 w1023 s
Казимир (о. Климентій) граф Шептицький у Ґрісі (Тіроль, Австрія). 1898 р. Фото з колекції «Archiwum Szeptyckich». Власність «Fundacji Rodu Szeptyckich»)

photo1Студенти НЛТУ України долучилися до заходів з нагоди 75-х роковин відходу у вічність Митрополита Андрея Шептицького. Викладачі кафедр іноземних мов (Коваль Л. М., Масон С. Р., Миклаш Л. Т.) та історії України, політології та права ( Шептицька Л.Б., Захарчин Н.Г., Саламаха І.П.) разом із студентами (групи МЗЕД-11, ЛГС-11, ЛГ-11 та ЕК-11) 30 жовтня та 13 листопада 2019 р. відвідали Центр ім. А. Шептицького Українського католицького університету. Туристичним гідом була адміністратор бібліотеки Олександра Яручик.

Центр відкрито два з половиною роки тому і названо на честь Митрополита Андрея Шептицького - в память славетного мецената, який підтримував українську освіту і культуру. Мета закладу – створити сучасні можливості для реалізації широкого спектру освітніх та культурних послуг для відвідувачів. Цікаво та пізнавально було побачити модерну архітектурну будівлю, оглянути зали бібліотеки у поєднанні з різними соціально-культурними зонами та еко-просторами.

IMG 9164Адміністратор Олександра розповіла студентам про презентацію «Ecce Homo» (це людина). Головна ідея презентації полягає у наближенні митрополита Андрея Шептицького до нашого сучасника та відкритті його постаті для світу двадцять першого сторіччя. Із самою презентацією можна ознайомитися на сайті центру УКУ.

Під кінець зустрічі студенти ознайомилися із банерними виставками  «Слуга Божий Митрополит Андрей Шептицький» та «Блаженний Климентій Шептицький: аристократ, мученик, монах»

Студенти отримали багато позитивних вражень і відкрили для себе новий ресурсно-інформаційний простір Львова.

logo nltuНАЦІОНАЛЬНИЙ
ЛІСОТЕХНІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
УКРАЇНИ

 

 

© 2019 НЛТУ України

Адреса

  79057, м.Львів,
    вул. Ген.Чупринки, 
103
(032) 237 80 94,
    (032) 237 79 88
nltu@ukr.net
www.nltu.edu.ua
 f  facebook.com/nltu.edu.ua

Підтримка

Центр веб-комунікацій

Матеріали, пропозиції та побажання надсилайте на електронну адресу site@nltu.edu.ua

При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.

JoomShaper