Відбулася міжнародна наукова конференція "Праліси помірної та бореальної зон в умовах глобальних змін"

P10184752-4 вересня в Національному лісотехнічному університету України відбулася міжнародна конференція "Праліси помірної та бореальної зон в умовах глобальних змін", яку спільно організували Швейцарський федеральний інститут лісових, снігових та ландшафтних досліджень (WSL) та НЛТУ України.

Мета даної конференції – об'єднати світове співтовариство вчених, що займаються питаннями екології та динаміки пралісів помірних і бореальних районів та їх взаємодією з місцевим населенням. Україна є найкращим місцем для проведення цієї конференції, оскільки  має найбільшу площу пралісів.

Розпочався захід 2 вересня у конференц-залі головного корпусу Національного лісотехнічного університету України. Із привітальним словом до присутніх звернувся проректор з наукової роботи НЛТУ Василь Лавний.

Проректор наголосив, що праліси служать еталоном біологічної стабільності та продуктивності лісів і є носієм цінної генетичної інформації. Вони виконують в повній мірі важливі захисні та екологічні функції лісів, є природною лабораторією для наукових досліджень та моделлю для сталого ведення лісового господарства.

Конференція працювала одночасно у трьох секціях, де учасники представили результати своїх наукових досліджень та обговорили питання впливу глобальних змін на праліси помірної та бореальної зон. Цікавими були і виступи тих, хто займається дослідженнями колишніх господарських лісів, які вже тривалий час належать до природоохоронних територій. Також було подано матеріали, що стосуються впливу прилеглих навколишніх лісів на праліси та їх зв'язок з потребами суспільства.

Сьогодні тут зібралося понад 120 учасників з 16 країн з трьох континентів, що робить нашу конференцію справді світовою подією. Я сподіваюся, що ця конференція буде форумом для обміну науковими ідеями, дасть натхнення на нові дослідження та встановить контакти для більш тісної співпраці, щоб ми могли разом спланувати майбутні дослідження пралісів.

Юлія Гербут

Last modified on Четвер, 12 вересня 2019 00:00