В НЛТУ України відбулася лекція-тренінг «Емоційний інтелект в різних сферах життя студента»

lekciya trening 2Вчора, 13 березня, в конференц-залі головного корпусу НЛТУ України в рамках адаптаційного курсу пройшла лекція-тренінг на базі Клубу Практичної Психології (КПП). Практичний психолог, канд. філос. наук, доцент Олександра Шикула виступала на тему: «Емоційний інтелект в різних сферах життя студента».

Більшості з нас відоме поняття IQ, ми багато вивчаємо, щоб підвищити свій інтелектуальний рівень, але дуже мало знаємо про свій внутрішній світ, про свої переживання і почуття. Саме тому емоційний інтелект на сьогодні є більш важливішим як для розвитку особистості, так і для побудови екологічних відносин у суспільстві.

Лекція-тренінг супроводжувалась показами кількох короткометражних фільмів, які в цікавій і доступній формі продемонстрували розуміння різних видів емоцій та їх проявів. Найбільше обговорення викликав фільм "Людина-посмішка". Студенти чітко побачили, наскільки наша міміка може викривляти "зчитування" правдивих емоцій, як інколи важко зрозуміти почуття інших. Новим відкриттям стало те, що серед базових емоцій, які є в людині більшість є негативного забарвлення (сум, страх, відраза, агресія). Але, на думку психологів, здатність їх назвати - це вже перший крок до того, щоб справлятись з керуванням їх проявів.

lekciya trening 3Олександра Шикула багато говорила про те, що людина має навчитись приймати себе такою як вона є, що бути "достатньо хорошою" людиною - це шлях до постійного вдосконалення. «Дозволяйте собі мати право бути поганим, недосконалим, неідеальним - і тоді не буде багато невиправданих очікувань та розчарувань», - наголосила Олександра Шикула.

Лектор наголошувала на тому, що найперше потрібно вчитись фіксувати свої відчуття, вчитись називати свої емоції і лише після цього пробувати вивчати емоції інших людей. Було багато прикладів з життєвих ситуацій (особливо у відносинах між чоловіком і жінкою), що виявилиось досить актуальними для наших студентів. Виникало багато цікавих діалогів і не лише між студентами, а й викладачі ставили багато запитань.

Користуючись нагодою Олександра Шикула запросила всіх студентів стати учасниками Клубу Практичної Психології (КПП) на зустрічах якого, можна буде почути багато цікавого з різних питань, що стосуються психології особистості.

На завершення було продемоонстровано відео про заразність емоцій - як інколи важливо почати усміхатись, радіти і заражати цим інших. Тому пам’ятайте, посмішка може змінити світ. Давайте, посміхатися більше!

Юлія Гербут

Last modified on Четвер, 21 березня 2019 08:37