Лісотехніки вкотре взяли участь у флешмобі з виконання Державного гімну України

himn 2019 1Ще не вмерла України, ні слава, ні воля,
Ще нам, браття українці, усміхнеться доля.
Згинуть наші вороженьки, як роса на сонці,
Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.

Вчора, 11 березня, на головній площі Львова відбувся уже традиційний флешмоб – спільне виконання повного тексту Державного гімну України. Він став традиційним і для Національного лісотехнічного університету України, адже щороку студенти та викладачі університету долучаються до флешмобу.

Таким чином жителі міста відзначили 154-ту річницю з дня першого публічного виконання національного гімну, що відбулася 10 березня 1865 року в Перемишлі під час першого в Західній Україні Шевченківського концерту.

Понад тисячу людей стали учасниками співочого флешмобу – студентська та учнівська молодь, представники громадських організацій, міської влади та духовенства, жителі та гості Львова, ну і звичайно, студенти та викладачі Національного лісотехнічного університету України  урочисто заспівали Гімн України.

«В єдності — сила. Кожен знає ті слова, але ми наповнюємо їх реальним змістом. Коли ми вшановували пам’ять Тараса Шевченка, то у Львові встановили рекорд — 407 бандуристів виконали „Заповіт“. Коли сьогодні ми вшановуємо наш Гімн, то ми всі разом — студенти, семінаристи, ректори, працівники мерії, львів’яни. Ми не просто співаємо Гімн, ми вдумуємось у кожне слово, бо кожне слово має дуже великий зміст. Закликаю усіх, читаючи Кобзар, співаючи наш Гімн, вдуматись у ці слова, бо у цих словах є велика сила. Гімн — це символ моєї рідної держави», — зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

himn 2019 2  himn 2019   himn 2019 3

Ось, дуже цікаве висловлювання українського композитора Валентина Сильвестрова щодо українського гімну:

"Гімн України — дивовижний. Спочатку він начебто не справляє враження, але це лише на перший погляд. Насправді його створив Михайло Вербицький — церковний композитор середини ХІХ століття. Він жив в Австрійській монархії, мабуть, дуже любив Шуберта, у нього був мелодійний дар — це помітно з його літургій. Він був церковним композитором. І ось цю патріотичну пісню він теж створив як церковний композитор. Це ж алілуя, розспів (наспівує). У гімнах ніде такого немає! Це унікальний твір: це — гімн України, але в ньому є ознаки літургійного початку. У цьому гімні затонула якась пам'ять про літургію, про всеношну. У цьому простому наспіві немов дме вітер, немов гілки дерев співають".

Юлія Гербут

Last modified on Вівторок, 12 березня 2019 23:10