Отримай якісну освіту

Новини

Провідні дизайнери професорсько викладацького складу НЛТУ України – лауреати державної премії

PulupivНа Львівщині визначили переможців обласної премії в номінації дизайн – ім. Олени Кульчицької за 2018 рік. Вперше в цій номінації здобули нагороду представники професорсько-викладацького складу НЛТУ України: Станіслав Мигаль – Заслужений діяч мистецтв України, професор кафедри дизайну, канд. арх. та Ігор Пилипів – старший викладач кафедри дизайну, к.т.н., член Спілки дизайнерів України.

Ця премія – найбільш престижна творча відзнака за вагомий внесок в українську культуру і мистецтво. Премією відзначили авторів найкращих оригінальних творів і робіт, опублікованих протягом останніх трьох років - найвизначніші твори, які утверджують ідеали гуманізму, збагачують історичну пам'ять народу, його національну свідомість та самобутність і стали визначною подією в культурному та мистецькому житті регіону.

Це перша дизайн-програма меблів і обладнання розроблена в Україні за останні 40 років, яка отримала визнання серед професіоналів та громадськості. Вона засвідчує актуальність і новизну традиційного образу меблів і обладнання інформаційно-комунікативного середовища, сприяє організації процесів життєдіяльності людини, розвитку національної дизайнерської школи в контексті сучасних підходів до наукового пізнання, світоглядних цінностей, проектної культури та технологій проектно-виробничого процесу. Особливість даної розробки: використання сценарних модельних варіацій з різноманіттям функціонально-технологічних і естетико емоційних параметрів; виразових можливостей проектно-виробничих технологій; нетрадиційний підхід до формування цілісного гармонійного візуально-інформаційного середовища життєдіяльності людини та його предметного наповнення. Розробка включає комплексні системи, які забезпечують повні цикли основних побутових процесів: приготування їжі, зберігання продуктів, кухонного посуду і приладдя, обладнання для організації і проведення розумової праці, відпочинку тощо. Мовою пластики та художнього формотворення автори формують предметний світ людини, прагнуть утвердити гуманістичну лінію в організації середовища життєдіяльності людини. Завдяки творчості, ґрунтованій на розмаїтті стильових проявів, інноваціях, інтересів до високих технологій і глибинних засадах української культури, світ перестає бути бездушно стандартним.

oblasna

Представлена програма меблів є підсумком багаторічної дослідницької науково-практичної роботи авторів по теорії і методології дизайну, формування інформаційно-комунікативного середовища життєдіяльності людини. Підтримка ректора академіка НАН України, професора Туниці Ю.Ю., Ліги творчої інтелігенції Львівщини та співпраця із Спілкою дизайнерів України сприяли досягненню цієї мети. Здобутою нагородою ми піднімаємо імідж лісотехнічного університету серед вишів, як провідного закладу в сфері дизайну на теренах Західної України.

Матеріал із сайту ННІ ДТД

Last modified on Середа, 06 березня 2019 07:05

Телефон довіри

Телефон довіри: 258-42-56
258-42-31
Уповноважений з антикорупційної діяльності
067-301-98-22

цікаві пропозиції

Клуб практичної психології

Основна мета - дати можливість студентам краще пізнавати себе, вміти правильно реагувати на внутрішні та зовнішні конфлікти, знати як "працюють" психологічні особливості людей з якими вони будуть зустрічатись, працювати чи будувати стосунки.

Окрім того, пропонуємо надання психологічних консультацій (анонімність та конфіденційність гарантуємо).

Олександра Шикула, доцент, к.ф.н. психолог-консультант в напрямку короткотермінової терапії спрямованої на розв’язок (BSFT)

Контактний тел.: 0677764467 (Viber, Telegram, WhatsApp).

Кафедра філософііі, соціології та культурології