Підтримка біоекономіки в десяти європейських регіонах

power4bioPOWER4BIO розробляє регіональні стратегії біоекономіки та дорожні карти шляхом транскордонного обміну знаннями

Національний лісотехнічний університет України уклав контракт з Європейською комісією на виконання робіт по гранту POWER4BIO «Розширення можливостей всіх зацікавлених сторін на регіональному рівні щодо реалізації потенціалу європейської біоекономіки» у рамках міжнародної програми «Горизонт 2020». Договір передбачає спільну роботу міжнародного консорціуму із сімнадцяти партнерів, направлену на розроблення ефективних стратегій для регіональних біоекономік.

Біоекономіка є потужним сектором, що розвивається, з величезним потенціалом, який у фінансовому вимірі складає 2 мільярди євро та забезпечує роботою майже 22 мільйони людей у Європі. Тим не менш, є ще багато європейських регіонів, які не користуються повною мірою своїм потенціалом у виробленні продуктів для сталого розвитку замість використання ресурсів на основі викопних ресурсів. Проект POWER4BIO спрямований на підтримку цих регіонів у стимулюванні біоекономіки та аналіз такої трансформації, виходячи з позицій реальних дій та конкурентоспроможності.

У жовтні 2018 р. POWER4BIO розпочав свою діяльність із стартової зустрічі в Брюсселі. Зосереджуючись на підвищенні обізнаності, налагодженні зв'язків, політичних діалогах та взаємному навчанні, POWER4BIO націлений на розширення можливостей регіонів Європи, максимально використовуючи їх місцеву сировину. Проект, у якому приймають участь 17 інституцій із 10 країн (Бельгія, Словаччина, Іспанія, Греція, Нідерланди, Угорщина, Італія, Польща, Чехія та Україна) триватиме до березня 2021 року. Координатором проекту є дослідницький центр енергоресурсів та споживання з Іспанії - CIRCE.kolectiv

Консорціум POWER4BIO на зустрічі в Брюсселі у жовтні 2018 року.

Діяльність у рамках проекту відбуватиметься у п'яти регіонах Центральної та Східної Європи та у п'яти регіонах Західної Європи.

karta

Партнери проекту POWER4BIO

Ідея полягає у тому, щоб будь-який регіон Європи зможе скористатися досягнутими результатами. Загалом у проекті задіяно десять регіонів із населенням 88 мільйонів осіб та 2,4 мільярди євро ВВП і площею - 450 000 км2.

Основними учасником проекту від України є Національний лісотехнічний університет України, у якому для виконання завдань проекту сформовано команду науковців під керівництвом завідувача кафедрою технології меблів та виробів з деревини НЛТУ України професора, д.т.н., Кійка Ореста Антоновича. Основною метою проекту щодо України є створення стратегії біоекономіки Львівської області.

Питання щодо необхідність розроблення стратегії біоекономіки для Львівської області обговорювалось на засіданні Ради лісового сектору Львівської області,zasidannia

Засідання Ради лісового сектору (21.12.2018) яка створена при Львівській ОДА

Vustyp

Проф. О.А. Кійко доповідає Раді лісового сектору про необхідність розроблення для Львівської області стратегії біоекономіки

Зокрема, до відома представників Ради лісового сектору було доведено чому саме біоекономіка є настільки важливою в умовах сьогодення та чому вона важлива саме для Львівської області.

Для досягнення поставлених цілей, POWER4BIO забезпечить всі регіони інструментами та керівними матеріалами, необхідними для реалізації надійних, сталих та конкурентоспроможних стратегій біоекономіки у короткостроковій перспективі, використовуючи сучасні технології. Ця ідея передбачає використання біомаси (лісові та аграрні відходи) та природних ресурсів з багатьох  секторів економіки. Завдяки різноманітності регіонів, що беруть участь у проекті, розроблені стратегії будуть придатними для решти країн Європи. Це означає, що кожний регіон може адаптувати їх відповідно до місцевої сировини та ресурсів. Використання цієї сировини з природних джерел допоможе розробити нові більш сталі продукти в різноманітних галузях.

POWER4BIO розпочнеться із ідентифікації відходів та сировини, доступних у кожному регіоні, а також потенціалу регіонів щодо ноу-хау, ведення бізнесу, логістики та ін. Буде проведено оцінку з метою аналізу того, які сучасні технології підходять для використання та перетворення наявної сировини. Буде застосовано низку передових практик та розроблено дорожні карти та рекомендації, які допоможуть регіонам зрозуміти та визначити найбільш прийнятні рішення для розвитку місцевої біоекономіки.

Консорціум POWER4BIO буде скерувати регіони через процес визначення власних стратегій біоекономіки, заснованих на всьому, що вони вивчають у цьому проекті. Партнери також організують навчальну програму для підвищення кваліфікації у цій царині.

Кінцевою метою є розробка набору інструментів, які можуть бути використані будь-яким іншим регіоном а також посилення співпраці між регіонами, як в межах однієї країни, так і між країнами, створення сталої соціально-економічної системи, що базується на ефективному використанні місцевих природних ресурсів.

Для отримання додаткової інформації, будь ласка зверніться до веб-сайту POWER4BIO та слідкуйте за нами в Twitter, LinkedIn і Facebook:

www.power4bio.eu

https://twitter.com/power4bio

www.linkedin.com/in/power4bio

www.facebook.com/power4bioproject

ES

 

Last modified on Вівторок, 26 лютого 2019 13:37

logo nltuНАЦІОНАЛЬНИЙ
ЛІСОТЕХНІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
УКРАЇНИ

 

 

© 2019 НЛТУ України

Адреса

  79057, м.Львів,
    вул. Ген.Чупринки, 
103
(032) 237 80 94,
    (032) 237 79 88
nltu@ukr.net
www.nltu.edu.ua
 f  facebook.com/nltu.edu.ua

Підтримка

Центр веб-комунікацій

Матеріали, пропозиції та побажання надсилайте на електронну адресу site@nltu.edu.ua

При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.

JoomShaper